Zvaigžņu safīrs - ir sešstaru (retāk - divpadsmitstaru) zvaigznes formas atspīdums. Šādu atspīdumu rada noteiktos virzienos orientēti rutila kristālu ieslēgumi
Barklijīts - koši violeti sārts safīrs, atrasts Austrālijā, Viktorijas štatā
Hlorosafīrs - košs, tumši zaļš safīrs. Atrod Vācijā, Ziemeļreinas-Vestfālenes pavalstī, Zībengebirge, Kēnisgsvintera, Drahenfelsa
Leikosafīrs - bezkrāsas, caurspīdīgs safīrs
Orienta ametists - purpursarkans safīrs, juvelierizstrādājumu tirdzniecībā pieņemts nosaukums
Orienta smaragds - smaragdzaļš safīrs, juvelierizstrādājumu tirdzniecībā pieņemts nosaukums
Orienta topāzs - dzeltens safīrs, juvelierizstrādājumu tirdzniecībā pieņemts nosaukums
Padparadža jeb padmaragaija, padaradža - orandži sārts, augstas kvalitātes safīrs, juvelierizstrādājumu tirdzniecībā pieņemts nosaukums
Zilais aleksandrīts - juvelierizstrādājumu tirdzniecībā pieņemts zili violeta safīra nosaukums
Zvaigžņu safīrs - safīra paveids, kuram noteiktā virzienā skatoties ir redzams zvaigžņveida atspīdums, ko rada mikroskopiski ieslēgumi
[2]
Safīrs (zilais) – attīrošs un centrējošs akmens. Palīdz attīrīt nevēlamu prāta jucekli, mazina nemieru, atbrīvo no spriedzes un nodrošina prātam mieru. Uzlabo komunikācijas prasmes un nodrošina dziļāku izziņas, iedvesmas un intuīcijas līmeni. Pravietiskas gudrības un aizsardzības akmens. Uzskata, ka tas veicina prieku, ticību un cerību. Palīdz atbrīvot no blokādēm. Pielietojams kad veidojat dziedinošo enerģiju kanālu (channeling) no Eņģeļu sfēras vai augstāka avota.
Safīram piemīt nomierinošs un regulējošs efekts uz vairākām ķermeņa daļām. Iedarbojas un gremošanas sistēmu, epifīzi, vairogdziedzeri un nervu sistēmu. Var būt noderīgs pie smadzeņu un nervu sistēmas traucējumiem. Uzskata, ka tas mazina iekaisumu, depresiju, palīdz attīrīt ādu, dziedē apdegumus, mazina drudzi un stiprina vēnas. Pielieto arī pie acu slimībām, nieru kaitēm, čūlām, un pret bezmiegu. Atvieglo galvassāpes un muguras sāpes. Palīdz pie sirds slimībām.
Uzskata, ka safīrs jāattīra ik pēc 15 dienām, kopā ar kalnu kristālu un ametistu.
[3]
safīrs - zilo safīru labāk valkāt uz kakla zelta ietvarā. Dod spēku nogurušam ķermenim un locekļiem, noņem cilvēka skaudību, bailes, velmi visu sagraut un ļaunumu. Zvaigžņotais safīrs rotāja Zalmana troni un simbolizēja Ticību, Cerību un Likteni. Germāņi to uzskatīja par uzvaras akmeni. Dod varu, palīdz ceļojumos un darījuma braucienos. Tā zilā krāsa nomierina, noņem uzbudinājumu un emocijas. Sargā un veicina drosmi, priecē sirdi. Apskaidro domas, ārstē ādas slimības, pat lepru. Dod impulsu izpētīt visu slēpto un nezināmo. Stipra aizsardzība pret bailēm, kuras ievaino mūsu nieres.
Dziedē reimatiskas un neiralģiskas sāpes, mugurkaulu, epilepsiju, histēriju. Garīgi attīra. (planētas Jupīters, Saturns), labāk valkāt Strelnieka, Zivju, Vēža un Svaru zodiakam. Nevar valkāt neizlēmīgi, pasīvi un slinki cilvēki, jo viņos šīs īpašības pastiprināsies.
[9]
Tiek saukts par "liktens akmeni". Simbolizē godīgumu, tīru sirdsapziņu, uzticību, stiprina mīlestību, draudzību, vairo prāta skaidrību un izpratni, pazemina nervozitāti, nomierina prātu. Paaugstina izlēmību un drosmi, stimulē veikt labus darbus un līdzsvaro. Sievietēm, kuras nēsā safīra auskarus, dzīve sola veiksmīgu un ilgu laulību. Safīrs palīdz atšķirt patiesību no meliem. Tas var piesaistīt finansiālu veiksmi.
Safīrs palīdz ceļotājiem un jūrasbraucējiem. Tas pasargā no neuzticības, apmelojumiem, naida un bailēm, rada dvēseles komfortu un iekšēju mieru.
Tautas dziedniecībā safīru izmanto daudzu slimību ārstēšanā. Tas palīdz nieru saslimšanas un urīnceļu iekaisuma gadījumos, ādas un sirds slimībās, sadziedē brūces. Lai paātrinātu izveseļošanos, vēlams safīru nēsāt zelta gredzenā.
Visvairāk piemērots Strēlnieka zīmē dzimušajiem. Strēlnieku sievietēm ieteicams nēsāt safīra piespraudi vai kulonu, lai vairotu pievilcību. Strēlnieku vīriešiem safīrs piešķir pārliecību un vēlmi sasniegt izvirzītos mērķus. [18]
Ārstnieciskās īpašības!
Tautas medicīnā safīram ir plašs ārstnieciskais diapazons. Uzskata, ka tas ir spēcīgs līdzeklis nieru slimību gadījumos, urīnpūšļa un urīnvadu sistēmas saslimšanas ārstēšanai. Daudz litoterapeitu uzskata, ka šis akmens spēj ārstēt sieviešu slimības, reimokardītu, sirds slimības, kā arī dziedēt rētas. Dažās valstīs šo akmeni izmanto, lai dziedētu ausis un ādas slimības. Ārstējoties jau ar dažādiem ķīmiskiem preparātiem un dabas līdzekļiem, iesaka nēsāt safīru zelta gredzenā, valda uzskats, ka tas pastiprinās zāļu efektu!
Maģiskās īpašības!
Safīrs simbolizē tīrību, apzinīgumu un stabilitāti. Eiropas valstīs to nereti dēvē par „Mūķeņu akmeni”, jo tas simbolizē, apzinīgumu, tīrību, labdarību un svētumu sirdsapziņu. Austrumu valstīs šo akmeni saista ar tādām skaistām īpašībām, kā draudzība, pieticība un nodomu tīrība. Pašlaik šo akmeni rotas lietās izmanto un litoterapeiti iesaka izmantot, lai labāk iepazītu apkārt esošo pasauli- izbēgtu no meliem un māņiem, aizsargātu savu ģimeni un stiprinātu mīlestību savā ģimenē!
Talismani un amuleti!
Kā talismans safīrs sniedz savam saimniekam spēju pieņemt stabilus un pareizus lēmumus, attīra domas un veicina zinātkāri. Tas ir filozofu, zinātnieku un dzejnieku akmens. Šo akmeni var izvēlēties cilvēki, kuriem bieži rodas slinkuma sajūta - šis akmens palīdzēs no tā atbrīvoties! [33]
Safīrs - Iekšējās pasaules akmens, dod mieru, Palīdz līdzsvaroties pēc sarūgtinājumiem un vilšanām, koncentrēties sasniegt mērķus. Šis ir viens no akmeņiem, kurš palīdz sasniegt veiksmi, uzplaukumu, panākumus. [20]
Par safīru sauc jebkuru juvelierkvalitātes korunda kristālu, kas nav sarkanā krāsā - sarkanus korundus sauc par rubīniem. Visbiežāk safīrs ir zilā krāsā. Safīru veidojošais minerāls - korunds tīrā veidā ir bezkrāsains. Specifisko krāsu dod dažādi piejaukumi, piemēram dzelzs, hroms.
Agrāk ticēja, ka debesis ir viens liels safīrs, kurš ieskauž mūsu zemi. Šim akmenim var būt visas debess zilas nokrāsas, no dziļi zilām kā debesis vakarā līdz spilgti zilām kā debesis saulainā vasaras dienā. Bet šis apburošs dārgakmens var būt arī pavisam citāds, spēlējošs ar saul rieta krāsām – dzeltens, rozā, oranža un violets. Safīri tiešām ir debess akmeņi, kaut gan atrast tos var tikai mūsu zilās planētas cietajos iežos. Safīra nosaukums izceļas no grieķu vārda “sappheiros” – zils akmens. Saskaņā ar citu versiju, safīra nosaukums izceļas no Akādijas vārda “sipru” – skrāpējošs, vai no senebreju “saplir” – Bībeles zils akmens. Safīrs ir iekļauts pasaules dārgāko akmeņu četriniekā un ir zināms jau no senatnes. Sinonīmi: safīrs, debeszils jahonts, zils jahonts.
Ārstnieciskās īpašības:
Safīra dziedinošā ietekme ir daudzpusīga, un senajos laikos to uzskatīja par kopējās aizsardzības akmeni, kurš nēsāšanas laikā kalpo par “aizsargu” pret slimību iekļūšanu un noskaušanu.
Kā visi zili akmeņi, tas labvēlīgi darbojas acu slimību gadījumā un ir veselīgs redzei pie regulāras apcerēšanas.
Tas atvieglo dzimumorgānu un urīna izvadceļu, urīnpūšļa un nieru slimības.
Safīram piemīt vispārēji nomierinoša un atvēsinoša iedarbība, tas atjauno miegu, noņem drudža stāvokļus.
Tas var būt derīgs tiem, kuri cieš no reimatiskajām sāpēm mugurā, ādas slimībām, epilepsijas lēkmēm, diabēta.
Akmens skaitās par spēcīgu sirds dziednieku, pie tam, tas ir katalizators, kurš pastiprina jebkuru ārstniecisku līdzekļu iedarbību un tam vislietderīgākais ir zelta gredzens ar safīra ieliktni. Interesanti, ka Viduslaikos safīrs bija “mūķeņu akmens” – to nesāja, lai “atvēsinātu” fizisko kaisli.
Tautas medicīnā safīru izmanto daudzu slimību ārstēšanai. Skaitās, ka šis akmens ir spēcīgs līdzeklis pie nieru, urīnpūšļa un urīna izvadceļu slimībām.
Daži litoterapeiti pieskaita safīram spēju ārstēt brūces, sieviešu slimības, reimokardītu.
Dažās valstīs šo minerālu izmanto pie ausu slimībām, ādas slimībām, lepras.
Pastāv uzskats, ka safīrs veicina ārstēšanas ar ķīmiskajiem un dabas ārstnieciskajiem preparātiem efektivitātes paaugstināšanu.
Skaitās, ka dažādu slimību profilaksei un jau esošu slimību labākai ārstēšanai pastāvīgi jānēsā zelta gredzens ar safīru.
Safīrs iedarbojas uz sirds čakru.
Maģiskās īpašības:
Izstaro varenu kosmosa enerģiju, uzbudinot koncentrētību un dvēseles tīrību, nostiprinot uzticību un prātīgumu, aizsargājot cilvēku no bailēm un nodevības, un atvēsinot viņa kaislību.
Safīrs dod cilvēkam noslēpumainu varu pāri citiem cilvēkiem, bet palīdz tikai stiprajiem un altruistiem. Egoistiem safīrs ir veltīgs.
Safīrs ar defektiem ir ļoti bīstams un var atnest lielas nelaimes.
Safīru uzskata par ļoti spēcīgu amuletu – tas pasargā no skaudības un nodevības, nostiprina atmiņu, modina alkas pēc zināšanām, izraisa iedvesmu. Par to šo akmeni dēvē par gudru cilvēku talismanu.
Senie vācieši uzskatīja, ka tas palīdz gūt uzvaru, bet tikai tiem, kam domas ir tīrās.
[34]
Tas palīdz pie epilepsijas, sirds un asinsvadu slimībām, astmas, reimatisma, mugurkaula slimībām, sāpēm jostasvietā, asiņošanas, ādas slimībām, diabēta, ekzēmas, drudžainības stāvokļiem, infekcijas slimībām, sepses, dzemdes slimībām. Safīrs dziedina nieru, urīnpūšļa un urīna izvades ceļu slimības, veicina akmeņu uzsūkšanās un izvadi no nierēm, palīdz diabēta ārstēšanā, iedarbojas kā sedatīvs un nomierinošs līdzeklis, palīdz no bezmiega. Ir ļoti lietderīgs pie tieksmes uz alerģiskajām reakcijām.
Safīra dziedinošā ietekme ir daudzpusīga, un senajos laikos to uzskatīja par kopējās aizsardzības akmeni, kurš nēsāšanas laikā kalpo par “aizsargu” pret slimību iekļūšanu un noskaušanu. Kā visi zili akmeņi, tas labvēlīgi darbojas acu slimību gadījumā un ir veselīgs redzei pie regulāras apcerēšanas. Tas atvieglo dzimumorgānu un urīna izvadceļu, urīnpūšļa un nieru slimības. Safīram piemīt vispārēji nomierinoša un atvēsinoša iedarbība, tas atjauno miegu, noņem drudža stāvokļus. Tas var būt derīgs tiem, kuri cieš no reimatiskajām sāpēm mugurā, ādas slimībām, epilepsijas lēkmēm, diabēta. Akmens skaitās par spēcīgu sirds dziednieku, pie tam, tas ir katalizators, kurš pastiprina jebkuru ārstniecisku līdzekļu iedarbību un tam vislietderīgākais ir zelta gredzens ar safīra ieliktni. Interesanti, ka Viduslaikos safīrs bija “mūķeņu akmens” – to nesāja, lai “atvēsinātu” fizisko kaisli.
Tautas medicīnā safīru izmanto daudzu slimību ārstēšanai. Skaitās, ka šis akmens ir spēcīgs līdzeklis pie nieru, urīnpūšļa un urīna izvadceļu slimībām. Daži litoterapeiti pieskaita safīram spēju ārstēt brūces, sieviešu slimības, reimokardītu. Dažās valstīs šo minerālu izmanto pie ausu slimībām, ādas slimībām, lepras. Pastāv uzskats, ka safīrs veicina ārstēšanas ar ķīmiskajiem un dabas ārstnieciskajiem preparātiem efektivitātes paaugstināšanu. Skaitās, ka dažādu slimību profilaksei un jau esošu slimību labākai ārstēšanai pastāvīgi jānēsā zelta gredzens ar safīru. Safīrs iedarbojas uz sirds čakru.
Izstaro varenu kosmosa enerģiju, uzbudinot koncentrētību un dvēseles tīrību, nostiprinot uzticību un prātīgumu, aizsargājot cilvēku no bailēm un nodevības, un atvēsinot viņa kaislību. Safīrs dod cilvēkam noslēpumainu varu pāri citiem cilvēkiem, bet palīdz tikai stiprajiem un altruistiem. Egoistiem safīrs ir veltīgs. Safīrs ar defektiem ir ļoti bīstams un var atnest lielas nelaimes.
Safīru uzskata par ļoti spēcīgu amuletu – tas pasargā no skaudības un nodevības, nostiprina atmiņu, modina alkas pēc zināšanām, izraisa iedvesmu. Par to šo akmeni dēvē par gudru cilvēku talismanu. Senie vācieši uzskatīja, ka tas palīdz gūt uzvaru, bet tikai tiem, kam domas ir tīrās.
[54]