Venēra

Gredzens uz zeltneša (Saule; nereti avotos arī kā Venēra)

Gredzens uz zeltneša viennozīmīgi ir pats populārākais rotājums, kurš liecina arī par ģimenes stāvokli.

Šīs tradīcijas pirmsākumi ir meklējami senajā Ēģiptē, kur sāka uzskatīt, ka tieši zeltnesī aizsākas „mīlestības artērija”, kura visu plūsmu ved tieši uz sirdi. Ar šo domu faraonu tauta nēsāja uz šī pirksta visdažādākos gredzenus, sākot no cēlmetāliem, beidzot ar stiklu un keramiku. Materiāla noteiktība parādījās tikai Senās Romas impērijas laikā, kad laulātajiem dāvāja tikai dzelzs vai bronzas gredzenu, kā simbolu neiznīcināmai un nesabrūkošai laulībai. Mums tik pierastie zelta gredzeni parādījās tikai no III-IV gadsimtam.

Rotas lietas uz šī pirksta (neskaitot laulības gredzenu) simbolizē kaisli pret visu skaisto, izmeklētām lietām un greznību. Gredzens no zelta uz šī pirksta palīdz iegūt bagātību un slavu.

Cilvēkam, kurš uz šī pirksta nepārtraukti nēsā gredzenu ir vēlme uz izjūtu un sajūtu baudīšanu. Pie tam vēl viņš ir nelokāms romantiķis.

Ja cilvēks pie tikšanās ar Jums ir uzvilcis gredzenu uz šī pirksta, tad ziniet, tam ir vislabākie nodomi attiecībā pret Jums. Gredzeni uz abiem Saules pirkstiem liecina, ka cilvēks ir laba noskaņojuma augstākā punktā.

Ja rota ir neliela, tad tas liecina, ka cilvēks ir mierīgs, harmonisks, pārliecināts par sevi. Ja rota ir liela un spilgta, tad tas liecina par to, ka cilvēks ir vētrains un pat histērisks.

Nereti novērojams, ka sievietes virs laulības gredzena velk vēl vienu gredzenu ar nelielu dārgakmenīti, kas pasvītro to cik tai svarīga ir laulību dzīve.

Parasti sieviete apvainotā stāvoklī vai mājās laulību gredzenu nenēsā un tā ir normāla parādība, ne necieņa pret ģimenes dzīvi (der zināt). Uz kreisās rokas parasti uzvelk gredzenu apzināti, lai signalizētu, ka ir zaļā gaisma jaunu attiecību uzsākšanai. Citi gredzeni uz šī pirksta liecina par cilvēka garīgo stāvokli![33]