Veselībai

PUMPAS,SLIMĪBU KARTE UZ MŪSU SEJAS

Viss izmēģināts, bet pumpas kā metās tā metas. Ne šis krēms, ne tas toniks palīdz, pat vizītes pie kosmetologa un dermatologa nav devušas rezultātus. Ko tas nozīmē? Iespējams, tavas pumpas signalizē par kādu nopietnāku problēmu.

Šādos gadījumos ir vērts ielūkoties sevī dziļāk uz uzdot jautājumu- ko pumpas vai citas sejas problēmas mēģina man pastāstīt? Un kamēr netiks atrasta un atrisināta pamatproblēma, nelīdzēs ne apmeklējumi pie kosmetologa un dermatologa, ne skrubji, krēmi, toniki un citi sejas kopšanas līdzekļi.

IZMAIŅAS SEJAS ĀDAS KRĀSĀ

Katrā ziņā- jebkāda ādas krāsas maiņa liecina par nopietnām veselības problēmām. Uztver to kā signālu un dodies pie ārsta, šādos gadījumos, ejot vien pie kosmetologa un dermatologa, veselīgu sejas ādas krāsu neatgūsi.

Pārāk bāla sejas āda

Ja vien neesi jau piedzimusi ar izteikti gaišu ādas krāsu, bet esi novērojusi, ka sejas āda kļūst pārāk bāla, iespējams, jāpārbauda, vai tev nav mazasinība, zems hemoglobīna līmenis vai problēmas vairogdziedzera vai plaušu darbībā.

Pārāk sārta sejas āda

Ja cīnies ar pārāk sārtu sejas ādas krāsu, mēģinot to maskēt aiz dažādiem tonālajiem krēmiem, varbūt ir vērts pārbaudīt, vai tev gadījumā nav paaugstināts asinsspiediens, sirds un asinsvadu slimības vai diabēts.

Iedzeltena sejas krāsa

Iedzeltena sejas krāsa bieži vien ir liecina par žultspūšļa vai aknu slimībām.

Zili riņķi zem acīm

Ja esi ievērojusi, ka zem acīm parādās zili riņķi, organisms signalizē par pārslodzi – vai nu darbā vai mājās, iespējams, tev jācīnās ar lielu stresu vai ilgstošām slimībām. Tev vajadzīga kārtīga atpūta un viss būs labi! Taču, ja zilie riņķi nepazūd, tie var liecināt arī par plaušu slimībām, vāju sirds un asinsvadu sistēmu.

Sārts deguns un vaigi

Ja tavā sejā kā sarkana poga spīd deguns, vērts pārbaudīt, vai tas gadījumā tev nesignalizē par ginekoloģiskām problēmām vai kuņģa darbības traucējumiem. Ir uzskats, ka sārto ādu uz deguna rada arī helikobaktērija- kuņģa mikroorganisms, kas aktivizējas, ja ir gastrīts. Šāds deguns bieži liecina arī par kuņģa darbības, gremošanas vai zarnu trakta traucējumiem, kā arī, iespējams, vērts padomāt, vai nelieto pārmērīgi alkoholu.

PUMPAS - SLIMĪBU KARTE UZ MŪSU SEJAS

Pumpas uz pieres

Ja pumpas metās tuvāk matu augšanas līnijai, iespējams, organisms signalizē par žultspūšļa darbības traucējumiem. Savukārt izteikta pumpu koncentrēšanās virs uzacīm, var liecināt par iekaisušu gremošanas traktu. Visticamāk, problēmas sakne ir tavā uzturā, kurā dominē saldumi, dzīvnieku tauki, augļus sulas un limonādes. Tavs organisms nespēj sadedzināt visus liekos taukus un izvadīt toksīnus, tādēļ mēģina tos izstumt caur ādu.

Pumpas starp uzacīm

Ja regulāri cīnies ar pūtītēm, kas izsitas tieši starp uzacīm, iespējams, organisms signalizē par aknu pārslodzi un asins attīrīšanās problēmām. Pumpas starp uzacīm var liecināt arī par aizturētām emocijām, kas rada lieku spriedzi.

Pumpas vai maisiņi zem acīm

Ja pūtītes mēdz izsisties zem acīm, tas var liecināt par nieru, kā arī iekšējo sekrēta dziedzeru darbības traucējumiem. Savukārt maisiņi zem acīm signalizē par problēmām ar nierēm vai vairogdziedzeri.

Pumpas uz vaigiem (arī krūtīm un muguras)

Ja tev regulāri izsitas pūtītes uz vaigiem, krūtīm un muguras, organisms var signalizēt par plaušu pārpūli. Noteikti izvairies no nikotīna un dodies katru dienu pastaigās svaigā gaisā!

Pumpas uz deguna

Ja netiec vaļā no pumpām uz deguna, palūko, vai nav kādas problēmas ar sirdi vai asinsvadu sistēmu. Varbūt tavs uzturs ir nepilnvērtīgs un sirdij trūkst olbaltumvielu un B grupas vitamīnu. Iespējams, tev ir pārāk mazkustīgs dzīvesveids, esi nemitīgi stresā un satraukumā. Sliktās asinsrites un barības vielu trūkuma dēļ cieš āda.

Pumpas ap lūpām

Ādas iekaisumi un problēmas, tai skaitā pumpas, visticamāk, ir saistītas ar kuņģa un zarnu trakta problēmām. Iespējams, tev ir arī citi simptomi- nomoka aizcietējumi, kuņģa traucējumi, kolikas. Kā to risināt? Ievērot veselīgu dzīvesveidu, rūpēties par regulāru vēdera izeju.

Pūtītes uz zoda

Pumpas, kas regulāri izsitas tieši uz zoda, var liecināt par reproduktīvās sistēmas un hormonālajiem traucējumiem. Tu pārāk daudz dzer melno tēju, kafiju un alkoholu, kā arī pārāk maz guli un par daudz nervozē.

ATCERIES!

! Bieži vien pumpu veidošanos veicina mūsu uzturs un pārtikas izvēle. Noteikti pati esi ievērojusi, pēc kādu produktu lietošanas tev izmetas pūtītes. Tie var būt saldumi, šokolāde, asi ēdieni, limonādes, alus, vīns un vispār alkoholiskie dzērieni, kas veicina pumpu rašanos.

! Ļoti bieži sievietēm pumpas metās arī ginekoloģisko kaišu dēļ. Vērts doties pie ginekologa veikt hormonu analīzes un noskaidrot to cēloni, un sākt ārstēt. Kad organismā hormonu līmenis noregulējies, arī sejas ādas problēmas pazūd.[24]