Talismani

Šis raksts bija publicēts 1933./34. gada kalendārā "Īstie senču pravietojumi un lietderīgi padomi katram", tāpēc valodas stilam nepievērsiet lielu uzmanību. Tomēr, tālajā 1933. gadā runas stils bija nedaudz citādāks nekā patreiz.

Laimes dārgakmeņi - talismani.

Katrs okultists tic, ka dārgakmeņi glabā sevī dzīvību, t.i. ka viņiem ir dažādi īpatnēji izstarojumi, gluži kā katrai dzīvai būtnei. Pie šī ieskata pieturējās jau senās austrumu tautas, kas nēsāja dārgakmeņus kā aizsargus pret dažādiem ļauniem - garīgiem un fiziskiem - iespaidiem. Tagad, kopš dažiem gadiem dārgakmeņi - amuleti kļuvuši par modes lietu. Dārglietu veikalos jūs sastapsiet pat veselu lielu krājumu "laimes akmeņu", kas jau iepriekš piemēroti jūsu dzimšanas stundai un mēnesim. Katrs cilvēks ar veselu prātu var sajēgt, ka nav divu tādu radījumu uz pasaules, kuru liktenis būtu pavisam vienāds. Kas iepazinies ar astroloģiju, tas zinās, kāpēc tas tā ir, un tas jums tūlīt pateiks, ka ne visi, kas dzimuši vienā un tajā pašā mēnesī, var nēsāt vienu un to pašu dārgakmeni. Lai izzinātu, kas jums piemērots, nepietiek ar to darbu, kuru jums par pāris grašiem apsolīs izdarīt viens otrs veikalnieks. Nepietiek pat ar to, ja jūs zināt, kādā zīmē jūs esat dzimuši, jo var gadīties, ka jūsu horoskopā šīs zīmes valdnieks atrodas ļaunu iespaidu varā. Jāizpēta, kura planēta jūsu horoskopā visstiprākā, un kurai būtu spēja ļaunos iespaidus mazināt. Šīs planētas dārgakmens jums būs vispiemērotākais. Tātad - dārgakmeņa izvēle prasa rūpīgu un sarežģītu darbu.

Kas tic dārgakmeņu iespaidam uz likteni, tam jātic arī, ka ar šādiem iespaidiem nedrīkst vieglprātīgi rotaļāties. Tāpēc nebūt nevar skaitīties par nepieklājīgu, ja mēs noraidām dažu dāvinātu rotas lietu, kā mums nepiemērotu. Mēs taču neesam spiesti uzņemt savā pajumtē nelabvēļus un nelaimi. Tā ir paša dāvinātāja vaina, ja viņš iepriekš nav izpētījis, kas mums noder un kas ne. "Nedrīkst ņemt dāvanai kaut kuru katru rotas lietu un tā izlemt vispieklājīgākā kārtā sava tuvākā likteni". Skaidrs arī tas, ka ne vienmēr varam valkāt mantotas rotas lietas. Vispirms jāmēģina izzināt ar svārstekļa vai astroloģijas palīdzību, vai zināmās rotas saskan ar mūsu ķermeņa izstarojumiem. Smalkjūtīgas dabas jau pie pirmās pieskaršanās sajutīs, vai rota iedarbojas labi vai ļauni.

Visu talismanu - dārgakmeņu īpašība esot tā, ka - ja viņi nevarot savam kungam zināmos gadījumos palīdzēt un to glābt, tad tie dematerializējoties un pazūdot.

Jo vairāk savu amuletu slēpsim no apkārtējo cilvēku acīm, jo stiprāk tas varēs iedarboties. Kas dārgakmeni nesīs uz pirksta vai citā redzamā vietā, tas nekad nejutīsies pavisam drošs un pasargāts, jo uz dārgakmeni arvien iedarbosies svešās acis, kuras atņem daļu no viņa spēka.

Dārgakmens jānēsā tieši uz miesas. Auskariem un saktām nav nozīmes.

Šinī mazajā rakstā apskatīsim īsumā dažādu dārgakmeņu nozīmi un iespaidu.

Almandīns atbilst Marsam un Merkuram. Ja šīs abas planētas horoskopā ir stipras, tad almandins iedarbosies uz intelektu. Labu Veneras stāvokli viņš atbalsta ar daiļām domām un cēlu dabu.

Ametists palīdzot apvaldīt kaisli un dodot dvēseles mieru. Bet mazāk pazīstams ir seno asīriešu ieskats, ka šis dārgakmens spējot pēkšņu mīlu pārvērst pēkšņā naidā, ta kā pēc pirmās mīlas nakts iestājoties ledains riebums. To ņemot vērā, ametists nav piemērots kā dāvana mīlētājiem un saderinātajiem, bet gan noder vairāk tiem, kas atsakās no miesīgās mīlas un grib tās vietā sasniegt augstāku apgarotību un cēlumu. Ametists izsargājot arī no apreibšanas. Kā mēneša akmens ametists noder nobriedušiem, garīgi augstāk stāvošiem februāra - marta cilvēkiem, - tiem, kuru Saule atrodas Ūdensvīrā vai Zivju zīmē.

Berils, saukts arī akvamarīns atbilstot Svaru zīmei un Venerai. Viņš uzturot cilvēku ilgi jaunu un svaigu. Noder augstāk attīstītiem Dvīņu tipiem, t.i. tiem, kas dzimuši starp 22. maiju un 21. jūniju Saules lēkta stundā. Tiem, kas dzimuši citā stundā, noder arī tumši sārtais karneols, kuru uzskatīja kā aizsargu pret nelaimes gadījumiem un indēm, drudzi un slāpēm. Derīgs arī tiem, kas dzimuši Strēlnieka zīmē.

Hrizolīts atbilst Dvīņu zīmei, tātad arī cilvēkiem, kam dzimstot Saule un Merkurs atradušies šajā zīmē.

Dimants noderot pret gifti un reimatismu un esot savā ziņā laimes magnēts, piedodot viņa valkātājam lielu gribasspēku, aizdzenot grūtsirdību un bailes, tā vietā dodot labas koncentrācijas spējas. Kaislīgas dabas cilvēkiem tas sakurinot erotikas uguni, bet ja to nēsājot kreisā pusē, tad tas esot aizsargs pret ienaidniekiem, indēm un ļauniem maldu gariem. Akmens noder sivišķi tiem, kas dzimuši starp 20 martu - 21 aprīli, bet arī visiem no Lauvas zīmes iespaidotiem.

Granāts dod priecīgu garastāvokli un stiprina pašpaļāvību, bet mīlas lietās viegli vien varot izsaukt atsvešināšanos, lai gan pasargājot no negoda. Šī dārgakmeņa iespaids labvēlīgs decembrī un janvārī dzimušajiem, t.i. tiem, kas iespaidoti no Strēlnieka un Mežāža zīmes.

Heliotropam esot dziedinošas spējas; tas pasargājot arī no katastrofām un ievainojumiem un esot sevišķi noderīgs februāra un marta cilvēkiem un tiem, kas interesējas par okultismu.

Par kristālu kāds vecs gudrais saka tā: "Gudrais izveidoja spoguli no kalnu kristāla. Un kad karalis paskatījās šajā burvju spogulī, tad viņa acu priekšā atvērās visu septiņu pasauļu likteņa grāmata."

Lazurīts - debesszilais lazurakmens - iedarbojoties ļoti dziedinoši un harmoniski, dodot veselīgu miegu un aizdzenot grūtsirdību un karstumu. Tas der tiem, kas dzimuši laikā no aprīļa beigām līdz maija vidum, un kam horoskopā ir laba Saule un Venera Vērša zīmē.

Opals tiek uzskatīts kā nelaimes nesējs. Tam pieraksta visādas slepenas, ļaunas spējas. Tikai retos gadījumos tas atnesot laimi, bet citādi neveiksmes, nelaimi mīlestībā un agru nāvi. Tas ir Neptūna - Marsa akmens un tā zīme ir Skorpions.

Rubīns noder tiem, kas iespaidoti no Auna un Lauvas zīmes; tiem rubīns esot laimes nesējs, dodot drosmi, pastāvību, veicinot asinsriņķošanu un stiprinot vājus, mazasinīgus.

Safīram esot elektriski spēki, tas spējot aizsargāt no visstiprākām indēm, atraisot cilvēkā labsirdību, līdzjūtību, pievelkot labu draugus, atbaidot ienaidniekus un sargājot no sirds slimībām. Gaišzilais safīrs noderot sevišķi no 20 aprīļa - 22. maijam dzimušiem un arī citiem, kas dzimuši Vērša zīmē vai kam Venera ir Auna zīmē.

Smaragds arī ir saskaņas un uzticības akmens. Tas sargājot pret "ļauno skatu", krītamo kaiti un krampjiem. Vecos laikos to lietojuši arī kā dziedniecības līdzekli pret acu kaitēm.

Dziedinošas spējas pieraksta arī topāzam, kas novēršot acu pūžņošanu resp. strutošanu. Topāzs dodot spēju loģiski domāt un izteikties vārdos un rakstos. Tas sevišķi labvēlīgi iespaidojot tos, kam Saule un Merkurs atrodas Ūdensvīrā vai Saturns Svaru zīmē, kā arī visus tos maijā dzimušos, kam Saule un Venera ir Vērša zīmē.

Tirkīzs ir ļoti iecienīts kā sirsnības un uzticības akmens. Tas nesot laimi tiem, kuru horoskopā Marss un Venera atrodas Vērsī, vai kas dzimuši starp 23 decembri un 20 janvāri.

Laimes dārgakmeņu tabele

(Sastādījis Ralfs Bethors 1930. gadā)

  Saule Venera Merkurs Mēness Saturns Jupiters Marss Urāns Neptūns
Metāli Zodiaka zīme Zelts Kapars Bronza Sudrabs Svins Alva Dzelzs Platīns, Rādijs, Kadmijs Palādijs, Irīdijs
Auns Gaišs rubīns Gaišs safīrs, Sarkans korallis Gaišs rubīns Uguns opāls, (Saules opāls) Korunds Tumšais rubīns Rubīns   Sarkanais turmalīns
Vērsis Lazurīts Zils tirkīzs Nefrīts Labradors Tirkīzs Lazurīts Malahīts   Zils turmalīns
Dvīņi Austrumu hrizolīts   Gaišs topāzs Albīts Kvarcs Austrumu hiacints Granāt- heliotrops Topāzs Balts turmalīns
Vēzis Austrumu smaragds   Hrizoprāzs Austrumu smaragds Obsidiāns Olivīns   Zils opāls Zaļš opāls
Lauva Balts dimants Balts safīrs Kalna kristāls Mēness akmens Nespodri un melni dimanti Dzeltens dimants, demantoīds Rozā dimants Zils dimants Zaļš dimants, safīrs
Jaunava Jaspiss Amazonīts Ahāts, Heliotrops Hrizoprāzs Upes špats Dzeltens safīrs Hrizoprāzs Zaļš cirkons  
Svari Austrumu akvamarīns Austrumu akvamarīns Zelta berils Kristāls, Citrīns Gaišs topāzs Austrumu akvamarīns Rozā turmalīns BAlts cirkons  
Skorpions Opāls Aksinīts Opāls Opāls Piena opāls Brūns turmalīns Opāls Brūns cirkons  
Strēlnieks Tumšs safīrs Almandīns Bohēmiešu Granāts Ametista kvarcs Serdoliks Granāts Granāts Hiacints  
Mežāzis Dārgs onikss Zvaigžņu safīrs Serdoliks   Dātgs onikss Halcedons Malahīts, Asins akmens Zaļš cirkons  
Ūdensvīrs Austrumu topāzs Dzeltems turmalīns Spāniešu topāzs Dzintars Tumšs topāzs Balts cirkons Zils turmalīns Zils cirkons  
Zivis Austrumu ametists Baltie koraļļi Gaišs ametists Baltā pērle Melnā pērle Austrumu ametists Rubīns    
[18]

Vārds «talismans» cēlies no grieķu vārda «telesma». Šo terminu lietoja Hermess Trismegists, izskaidrojot pašu visstiprāko no visiem spēkiem, par kuru viņš teica: «Saule ir tā tēvs, Mēness ir māte, vējš to ir nesis savā klēpī un Zeme to ir barojusi.»

Tikai tas, kurš prot savienoties ar «visstiprāko no visiem spēkiem» – ar Augstāko Būtni, ar Radītāju — spēj izgatavot patiesi iedarbīgus un spēcīgus talismanus.

Tomēr arī jūs, protams, savā līmenī, varat ar savu domu, savu mīlestību izcelt un pastiprināt priekšmeta īpašības, jo cilvēka eksistences mērķis ir – kļūt par Dievam līdzīgu radītāju. Protams, daba jau pastāv: ir dažādi priekšmeti, radījumi, kas nav jārada no jauna, bet var tiem iedot jaunu, lielāka spēka pilnu, lielākas gaismas un mīlestības pilnu dzīvi. Tādējādi vairāki priekšmeti mūsu apkārtnē var kļūt par talismaniem vai amuletiem.

Talismanu izgatavošana un nēsāšana

Mūsdienās cilvēki ir līdz tādai pakāpei zaudējuši svētuma izpratni, ka talismanus iespējams nopirkt pat tirgos un gadatirgos, kur piedāvā dažādu krāsu darinājumus ar zodiaka zīmēm, iestāstot, ka tie ir unikāli un spēs pasargāt, nodrošinās panākumus un savienos ar kosmiskajiem spēkiem. Kādi meli! Tam, kurš izgatavo talismanus, jāpārzina fizisko objektu, debesu spīdekļu spēku un neredzamo būtņu attiecības. Mags izgatavo priekšmetu, zinot, ka, pateicoties metālam, no kāda tas izgatavots, zīmēm un uzrakstiem uz tā, tas var sevī uzņemt un nostiprināt noteiktus spēkus. Mags topošo talismanu saista ar neredzamajām būtnēm, lai tas kļūtu par ar labu vai ļaunu, harmonisku vai disharmonisku ietekmju avotu. Tomēr baltais mags izgatavo tikai tādus talismanus, kuri izstaro vislabvēlīgāko ietekmi.

Maga darbs ir līdzīgs darbam, ko veic daba. Tā piepilda visas dzīvās būtnes ar enerģiju, kuru pēc tam var no tām iegūt, to pašu dara arī mags. Jā, tas ir tieši tā, mēs varam izmantot dabā esošas enerģijas visur kur, tikai jāzina dabas likumi, un nekad nevajag šos spēkus izmantot savtīgiem mērķiem.

Tātad ne katrs būs spējīgs izgatavot talismanu vai amuletu. Vajag būt ideāli tīram, nesavtīgam, jo tikai tīrība palīdzēs efektīvi iedarboties uz priekšmetiem un dzīvajām būtnēm. Lielākā daļa no tiem, kas ķeras pie talismanu izgatavošanas, nezina pašu galveno: viņi gan izsauc būtnes, lai tās piesaistītu pie priekšmeta, lai tās veiktu to vai citu uzdevumu, bet nezina, ka vēlāk šīs neredzamās būtnes pieprasīs samaksu. Jā gan, viņas ir gatavas kalpot, bet vēlas arī saņemt atalgojumu. Tās tiek izsauktas, tas ir lieliski, viņas kļūst par kalpiem, bet arī grib, lai tiktu pabarotas, bet vai jums būs pietiekoši daudz barības, lai tās apmierinātu?

Kādā stāvoklī tad visbiežāk nonāk tie, kuri nolēmuši nēsāt talismanu? Iedomājieties bargu, valdonīgu karali, kurš nolēmis radīt lielu armiju, lai cīnītos pret saviem ienaidniekiem un tādēļ dienestā iesaucis algotņus. Patiesībā algotņi nav pārāk uzticīgi karotāji – tie ir svešzemnieki, kuri karali īpaši nemīl. Viņus saista tikai viens – personiskās intereses. Sajutuši, ka apsolītā nauda viņiem liek pakļauties necienīgam cilvēkam, viņi klusībā slēpj nepatiku pret to. Kad karalis uzsāk karagājienu pret tālu zemi, algotņi, kuriem apnicis paciest grūtības nemīlamā monarha dēļ, viņu pamet–karalis paliek viens, brīnīdamies, kāpēc armija viņu vairs neaizsargā. Ja karalim būtu armija no pavalstniekiem, nevis no algotņiem, kuri viņu mīlētu un cienītu, tad tie viņu atbalstītu ar vislielāko kaismi un uzticību.

Amulets var zaudēt savu spēku

Kā jūs domājat, kādēļ cilvēkiem ir vajadzīgi talismani vai amuleti? Visbiežāk, lai gūtu panākumus, iegūtu varu—tādējādi viņi ir līdzīgi tiem karaļiem, kuri uztur algotņu armiju. Lai izgatavotu talismanu, šie ļaudis ķeras pie vardarbības, piespiežot sev kalpot neredzamās pasaules būtnes.

Vēlmi iegūt talismanu (amuletu) parasti izsauc godkārība un slinkums. Cilvēks grib gūt panākumus vai sevi pasargāt un pie sevis nodomā: «Kad man būs talismans, tad varēšu mierīgi gulēt, manā vietā nomodā būs citi.» Tādējādi viņš cenšas piepildīt visas savas vēlmes, pats nemaz nepūloties. Viņš pārstāj strādāt, mācīties, pārdomāt, meditēt, lūgt, pilnīgi uzticēdamies talismana visvarenībai. Protams, ir arī izņēmumi, tomēr parasti cilvēki, kuri izmanto talismanus, meklē aizsardzību kaut kur ārpusē, viņi neattīsta paši sevī labākās īpašības, kas varētu kļūt par patiesi īstiem sargātājiem.

Lūk, tādēļ, pat ja cilvēks ir ieguvis patiešām spēcīgu talismanu (amuletu), tas pakāpeniski zaudē savu spēku. Palūkosimies uz kādu citu gadījumu, kad cilvēks izgatavojis sev talismanu, lai tas stiprinātu viņu labiem, cēliem darbiem. Viņš pārliecinās, ka talismans viņam sniedz iedvesmojošas idejas, pastiprina viņa ticību, cerības, dedzību.

Kamēr viņš dzīvo, joprojām domājot par labestību, tīrību un garīgumu, viņš sev visapkārt izplata augstvērtīgu, subtīlu barību, kas mielo visas tās neredzamās būtnes, kuras bija piesaistītas, talismanu radot. Kamēr šīs būtnes tiek barotas, tās ir apmierinātas un turpina kalpot talismana īpašniekam. Tomēr, ja viņš aizmirst labos nodomus un pavērš savas domas un jūtas citā virzienā, pārstājot barot sev kalpojošās neredzamās būtnes, tad tās viņu pamet. Tad viņš ievēros, ka talismans, kurš līdz šim bija labi darbojies, vairs nepalīdz. Iemesls ir tas, ka šis cilvēks vairs nebaro ar talismanu saistītās būtnes ar savām tīrajām un cēlajām domām. Tad šīs būtnes talismanu pamet, talismans kļūst nedzīvs. Tāpat notiek ar akmeņiem un citiem priekšmetiem, kuri bijuši dzīvi, bet tad mirst.

Cilvēks, kurš tic, ka var paļauties uz talismanu (amuletu), bet tajā pašā laikā dzīvo nekārtīgu, netīru dzīvi, maldās. Talismans šādos apstākļos vairs nebūs spējīgs palīdzēt. Paļauties uz talismana visvarenību var tikai tad, ja cilvēks pats psihiski un fiziski strādās harmonijā ar talismanu un tām spējām un īpašībām, ko tas pārstāv.

Talismans (amulets) būs patiešām stiprs tikai tad, ja jūs pastāvīgi to uzturēsiet ar savu dzīvesveidu. Lai turpinātu darboties ar tīrību piesātināts talismans, jādzīvo tīra dzīve: ja talismans gaismas caurstarots, jāatbalsta gaisma; ja tas piesātināts ar spēku, jāattīsta spēks un tā tālāk. Pretējā gadījumā tik labi uzcelto viegli var iznīcināt. Tas ir kā pasakās, kur ļaunie gari nakts laikā iznīcina darbu, kuru dienā paveicis princis vai varonis. Nekad neaizmirstiet uzlabot savas dzīves kvalitāti — tas ir vienīgais paņēmiens, kā gūt ilgotos panākumus.

Garīgajā dzīvē nekādi ārēji līdzekļi nevar ilgstoši darboties, ja cilvēks pats nedzīvo tīru un jēgpilnu dzīvi. Diemžēl cilvēkiem šīs patiesības maz skaidrotas, tādēļ viņi lolo dažādas ilūzijas. Viņi nēsā krustiņus, domādami, ka krusta simbols viņus glābs. Tā tas nav! Mēs bieži redzam ļaudis, kuri nēsā krustiņus, bet atrodas ļoti nožēlojamā stāvoklī. Kādēļ gan krusts viņus nespēj glābt?

Tādēļ ka krusts jānes sevī, citā veidolā – cēlsirdīgu darbu un īpašību veidā. Tikai ar šādiem noteikumiem krustiņš darbosies efektīvi, labdabīgi, maģiski. Veltīgi nēsāsiet krustu ārēji – lai arī tas būtu no zelta, ziloņkaula vai cita materiāla, tas palīdzēt nespēs. Toties, ja šajā krusta zīmē ieliksiet ticību un mīlestību, ja caur to izveidosiet saikni ar Dievu, lai pārveidotu savu dzīvi, tad tas iegūs brīnumainu spēku.

Šo likumu līdzīgi var attiecināt arī uz svētvietām. Uz Zemes ir vietas, kuras kļuvušas par īstiem talismaniem, tāpēc, ka tur dzīvojušie un strādājušie Svētie un Iesvaidītie ir atstājuši savas tīrās, gaismas pilnās pēdas. Tur ir iespējami brīnumi: vieni tur izveseļojas, citi saņem atklāsmes, kuras pilnīgi pārvērš viņu dzīvi. Tomēr, lai šīs vietas saglabātu savas maģiskās īpašības, tās rūpīgi jāaizsargā no visa, kas varētu sabojāt to gaisotni. Lai arī cik svēta būtu šāda vieta, tīrais, gaišais zīmogs, kurš ir palicis it visur – gan sienās, gan priekšmetos, var izzust, ja tur drūzmēsies un rosīsies cilvēki, kuri ar savu domu un jūtu būtību pievilks tumsas būtnes. Tādēļ jābūt modriem: ja savu domu un jūtu dēļ cilvēki nebūs spējīgi cienīt vietas, kuras ir svētītas ar gaismas būtņu klātbūtni, tad neredzamie tās iedzīvotāji aizies dzīvot uz citu, viņu aktivitātei atbilstošāku vietu.

Bez šaubām, pastāv arī negatīvie talisman vai amuleti, kurus izgatavojuši melnie magi; proti, piesātināti ar ļaundabīgajiem spēkiem. Tādus amuletus nosūta cilvēkiem, lai kaitētu, lai uzsūtītu slimību, nelaimes gadījumu vai sabojātu cilvēku attiecības. Tomēr mēs paļaujamies tikai uz labvēlīgiem talismaniem vai amuletiem.[18]

METĀLU IZVĒLE AMULETAM

Katrai zodiaka zīmei ir paredzēts savs dārgakmens un metāls, no kura var izgatavot amuletu. Tas nesīs īpašniekam laimi, veiksmi biznesā un aizsargās.

AUNS / 21 marts – 20 aprīlis/

Metāls – dzelzs un zelts.

Gredzeni – amuleti auna zīmē dzimušajiem jānēsā uz rādītāja pirksta.

Akmeņi – briljants, ametists, berils, tirkīzs, granāts, pērles, korāļi, kvarci, hematīts, labradors, lazurīts, nefrīts, oniks, obsidiāns, radonīts, rubīns, sardoniks, selenīts, serdoliks, serpentīns, vanaga acs, hrizolīts, kristāls, dzintars, jašma.

Totēms- gravējums uz amuleta: vilks, zelta aunāda, kaza, āmurs, olīva, pāvs, pūce, līdaka, vanags.

Spēcīgs talismans – sardoniks zelta ietvarā.

VĒRSIS /21 aprīlis – 21 maijs/

Metāls – varš apvienots vai rotāts ar zeltu, pielietots ietvaros.

Gredzenus – talismanus jānēsā uz vidējā pirksta.

Akmeņi – ahāts, avanturīns, amazonits, berils, tirkīzs, vērša acs, smaragds, rozā kvarcs, kahalongs

baltie korāļi, krams, lazurīts, malahīts, nefrīts, oniks, radonīts, rubīns, safīrs, selenīts, serdoliks, tīģera acs, topāzs, hrizoprazs, cirkons, jašma, špats.

Totēms – gravējums uz amuleta: balodis, āzis, mirte, vērsis, ronis, pūce, cilvēks.

Spēcīgs talismans – serdoliks vara vai sudraba ietvarā.

DVĪŅI /22 maijs – 21 jūnijs/

Metāls – dzīvsudrabs, sudrabs, zelts.

Gredzenus – amuletus jānēsā uz 4 pirksta, bet vienkārši gredzenus uz mazā pirksta.

Akmeņi – ahāts, aleksandrīts, ametists, berils, tirkīzs, hiacints, pērles, smaragds, krams, korāļi, nefrīts, radonīts, sardoniks, safīrs, selenīts, serdoliks, tīģera acs, topāzs, fluorīds, hrizolīts, kristāls, citrīns, jašma.

Totēms- gravējums uz amuleta: stārķis, vērsis, pūķis, laurs, pērtiķis, gailis, gliemežnīca.

Spēcīgs talismans – Topāzs zelta vai sudraba ietvarā.

VĒZIS / 22jūnijs -22 jūlijs/

Metāls – sudrabs

Gredzenus – talismanus jānēsā uz mazo pirkstu.

Akmeņi – ahāts, avanturīns, akvamarīns, amazonīts, ametists, berils, tirkīzs, heliotrops, hematīts, pērles, smaragds, korāļi, kaķa acs, mēness akmens, melnais kvarcs, nefrīts, obsidiāns, oniks, opāls, radonīts, rubīns, selenīts, serdoliks, vanaga acs, topāzs, hrizolīts.

Totēms – gravējums uz amuleta : vītols, āboliņš, kaķis, varde, suns, pūce, bruņurupucis, astoņkājis.

LAUVA / 23 jūlijs – 23 augusts/

Metāls – zelts ,bronza

Gredzeni – talismani jāvalkā uz rādītāja pirksta.

Akmeņi – avanturīns, berils, buļļa acs, heliotrops, hiacints, granāts, smaragds, zelta kvarcs, krams, nefrīts, oniks, opāls, radonīts, rubīns, sardoniks, topāzs, krizoprāzs, kristāls, cirkons, citrīns, dzintars, jašma.

Totēms – gravējums uz amuleta: Ozols, gulbis, lauva, ronis, ērglis, pāvs.

Spēcīgs talismans – jašma, retāk – dzintars, bet tikai zelta ietvarā.

JAUNAVA /24 augusts – 23 septembris/

Metāls – varš, alva, kura sakausējums ir bronza.

Gredzeni – talismani jāvalkā uz vidējā pirksta.

Akmeņi- ahāts, briljants, berils, tirkīzs, granāts, smaragds, krams, korāļi, kaķa acs, labradors, nefrīts, oniks, opāls, radonīts, safīrs, selenīts, serdoliks, tīģera acs, hrizolīts, hrizoprāzs, kristāls, citrīns, jašma.

Totēms – gravējums uz amuleta: astra, stārķis, zvirbulis, sienāzis, pērtiķis, gliemežnīca, cūka, cilvēks, ābele.

Spēcīgs talismans – smaragds , safīrs tikai zelta ietvarā.

SVARI / 24 septembris – 23 oktobris/

Metāls- varš, zelts, zelts sakausējumā ar sudrabu.

Gredzeni – talismani jāvalkā uz 4 pirksta.

Akmeņi – ahāts, briljants, ametists, berils, tirkīzs, zaļais granāts – demantoids, rozā kvarcs, smaragds, dūmu kvarcs, kahalongs, koraļi, krams, lazurīts, malahīts, morions/ melnais kvarcs/ nefrīts, opāls, olivīns, radonīts, selenīts, serdoliks, vanaga acs, turmalīns, fenaktits / rozā un dzeltenais aleksandrīts/, fluorits, hrizolīts, hrizoprāzs, hrizoberils, kristāls, cirkons, citrins, jašma.

Totēms – gravējums uz amuleta: balodis, zoss, pūķis, grāmata, āzis, ērglis, saulespuķe, ronis.

Spēcīgs talismans – berils sudraba vai zelta ietvarā.

SKORPIONS / 24 oktobris – 22 novembris/

Metāls- melhiors, platīns.

Akmeņi – pārsvarā sarkanā krāsā.

Ahāts, akvamarīns, aleksandrīts, amazonīts, hematīts, berils, tirkīzs, granāts, dūmu kvarcs, tumšie necaurspīdīgie kvarci, korāļi, kaķa acs, labradors, malahīts, morions /melnais kvarcs/ , opāls, rubīns, safīrs, selenīts, serdoliks, serpentīns, topāzs, turmalīns, hrizoprāzs, jašma.

Gredzeni – talismani jānēsā uz mazā pirksta.

Totēms – gravējums uz amuleta: vilks, vabole, ērglis, pīlādzis, skorpions, līdaka, vanags.

Spēcīgs talismans – ametists platīna ietvarā.

p>STRĒLNIEKS/ 23 novembris-21 decembris/

Metāls – Cinks, alva, dzelzs.

Gredzeni – talismani jānēsā uz rādītāja pirksta.

Akmeņi – ametists, berils, tirkīzs, hiacints, granāts, smaragds, gaiši zilais kvarcs, krams, korāļi, labradors, lazurīts, nefrīts, safīrs, sardoniks, selenīts, serdoliks, vanaga acs, obsidiāns, olivīns, oniks, tīģera acs, topāzs, hrizoprāzs, hrizolīts, dzintars, jašma.

Totēms – gravējums uz amuleta: vārna, delfīns, kentaurs, briedis, ērglis, palma, pakavs, salamandra, kalnu kaza

Spēcīgs talismans – hiacints melhiora ietvarā.

p>MEŽĀZIS /22 decembris – 20 janvāris/

Metāls – magnēts, svins, zelts, titāns un tā sakausējumi.

Gredzeni – talismani jānēsā

Akmeņi – ahats, aleksandrīts, ametists, berils, tirkīzs, granāts, kaķa acs, krams, korāļi, malahīts, morions, nefrīts, obsidiāns, olivīns, opāls, oniks, rubīns, selenīts, serdoliks, vanaga acs, tīģera acs, turmalīns, hrizoprāzs, cirkons, jašma.

Totēms – gravējums uz amuleta: varde, kaķis, kurmis, lauva, priede, cilvēks, salvija, badadzeguze, gārnis.

Spēcīgs talismans: hrizoprāzs zelta ietvarā.

ŪDENSVĪRS / 21 janvāris – 19 februāris/

Metāls – alva, alumīnijs, nemagnētiskais hematīts, svins, sudrabs, titāns.

Gredzeni – talismani jānēsā uz 4 pirksta

Akmeņi – ahāts, akvamarīns, ametists, berils, tirkīzs, hiacints, granāts, pērles, smaragds, rozā kvarcs, krams, korāļi, lazurīts, nefrīts, obsidiāns, opāls, safīrs, sardoniks, serdoliks, vanaga acs, fluorīds, hrizoprāzs, kristāls, citrīns, jašma.

Totēms – gravējums uz amuleta: pūķis, krupis, ikona, atslēga, kaza, pāvs, vīģes koks

Spēcīgs talismans: Kristāls sudraba ietvarā.

ZIVIS / 20 februāris – 20 marts/

Metāls – cinks, zelts.

Gredzeni – talismani jānēsā uz mazā pirksta.

Akmeņi: adulārs, amazonīts, ametists, akvamarīns, aleksandrīts, berils, tirkīzs, pērles, korāļi, lazurīts, morions, nefrīts, olivīns, opāls, safīrs,selenīts, serdoliks, vanaga acs, tīģera acs, hrizolīts, hrizoprāzs,

Totēms – gravējums uz amuleta: delfīns, gulbis, zirgs, briedis, ērglis

Spēcīgs talismans : safīrs melhiora ietvarā. [20]

Skaudība

Visiem ir zināma patiesība par to, ka dalīta bēda ir pus bēda, bet dalīts prieks ir divkāršs prieks. Tomēr pēdējā laikā, uzmanīgi palūkojoties uz sevi un savu apkārtni, ar rūgtumu konstatējam, ka tas nebūt tā nav. Nopirkuši kaut ko jaunu, iegūstot jaunas iespējas, noslēguši veiksmīgu darījumu, mēs nesteidzamies par to “paziņot pasaulei”. Var būt daudz nevēlēšanās divkāršot savu prieku iemeslu – no komercnoslēpuma līdz personiskai kautrībai.

Bet būsim godīgi un atzīsim, ka galvenais iemesls ir bailes iedzīvoties skauģos, bailes, ka mūs varētu noskaust. Un ne bez pamata!

Ja agrāk negatīvajā iedarbībā pirmajā vietā bija agresija, nolādējums, tad tagad - skaudība. Ja kāds jums rīko skandālus, jūs varat izteikt savu sašutumu vai neapmierinātību un pārtraukt attiecības ar šo cilvēku. Bet skauģis tā ir cita lieta. Tas ārēji var neko neizpaust, neko jums nedarīt, bet viss, ko viņš domā un jūt pret jums, spēj aizšķērsot jums ”ceļu uz laimi”.

Paņēmiens, kā paglābties no skaudības, ir parādīt ienaidniekiem, ka tu nevari radīt tiem ne vismazākās briesmas un tāpēc uz tevi nav vērts tērēt savus spēkus un enerģiju. Šinī gadījumā par amuletu var kļūt jebkura nabadzības, bezpalīdzības, pazemotības zīme (piemēram, vecas un nonēsātas drēbes). Bet vai ir vērts izmantot šādu paņēmienu, ja pie rokas ir droši palīgi?

Amuleti no kristāliem, minerāliem un akmeņiem var būt gan, kā rotaslietas, t.i. ierāmēti zeltā, sudrabā vai citā metālā, gan neslīpētā veidā un pat vispār neapstrādātā veidā.

Kāpēc tieši akmeņi un kristāli? Tāpēc, ka tiem ir ļoti augstas vibrācijas, kuras iedarbojas uz visu, kas atrodas līdzās. Tāpēc tie ietekmē mūsu ķermeņa šūnas. Bez tam, tie kalpo, kā palielināmais stikls, kas fokusē kosmiskās un planētu enerģijas vibrācijas un virza tās pa mūsu ķermeņa meridiāniem.

Bet tagad par pašiem akmeņiem, kas gatavi jūs sargāt. Labākie amuleti pret skaudību ir sūnu ahāti, kurus dēvē arī par dendrītu ahātiem vai medfordītiem. Auniem, Strēlniekiem un Zivīm no skaudības labāk sargāties ar sarkanā korāļa vai hrizoprāza palīdzību.

Bez skaudības ir arī citi negatīvas iedarbības veidi – naids, meli, konkurence, informatīvā pieslēgšanās, pieburšana, ļauna acs, vampīrisms u.c., no kuriem aizsargāties palīdzēs šādi minarāli.

Piemēram: No negatīvas enerģijas iedarbības saskarsmē ar citiem – ametists, kalnu kristāls, malahīts šerils (melnais turmalīns), zaļā un sarkanā jašma.

No psihiskās un informatīvas iedarbības – berils.

No zagļiem un māju apdraudošām briesmām – granīts, hrizolīts, berils.

Lai amulets pildītu savu sargātāja lomu, jāievēro 10 noteikumi:

 • Akmenim jābūt īstam. Mākslīgie un imitācijas nestrādā
 • Jo austāka akmens kvalitāte, jo lielāks amuleta spēks. Vislielākais spēks ir neapstrādātiem akmeņiem
 • Citu cilvēku “uzlādēti” vai ieprogrammēti akmeņi labākajā gadījumā ir neitrāli, bet var nest arī ļaunumu
 • Labāk, ja akmens ir dāvināts vai paša pasūtīts
 • Akmens jāizgatavo noteiktā zvaigžņu stāvoklī, noteiktā Mēness dienā
 • Ar akmeni ir jāsarunājas, tam jādod vārds
 • Akmens jānēsā, jālieto konkrētā vietā un veidā, iestrādāts gredzenā vai kaklā, daži jātur kabatā, citi pie gultas, vēl daži uz darba galda
 • Par pārējiem noteikumiem jūs informēs speciālists

Akmeņi un veiksme biznesā

Ja biznesā nesokas, cilvēks meklē savu neveiksmju cēloņus un izeju no strupceļa. Ja biznesā veicas – cenšas kļūt vēl bagātāks, saglabāt iekrāto, pasargāt to no tīkotājiem un stiprināt savu varu.

Akmeņi var palīdzēt, kā vienā tā otram! Tikai jāzina kādu akmeni, kādā nolūkā un kā nesāt vai kur nolikt.

Darba vietā, ofisā vai veikalā kristāli un akmeņi var spēlēt lielu lomu. Tie palīdzēs jums nopelnīt naudu, atnesīs laimi un uzlabos savstarpējās attiecības. Kalnu kristālu jūs varat nolikt uz galda sev priekšā ar sānu malu, nevēršot spices smaili pret sevi vai prom no sevis.

Tas dos noteiktību un enerģiju darījumu problēmu risināšanā, kā arī pasargās no datora kaitīgā starojuma un citu cilvēku informatīvās iedarbības.

Uz biznesmeņa darba galda ļoti ērti jūtas jebkuras krāsas (tikai ne melnas) ahāta plāksnīte vai lode.

Ahāts jums dos iespēju aizstāvēt savas intereses, uzminēt konkurentu plānus, būt ideju ģeneratoram un pasargās no ļaunas acs.

Rezultāti parādīsies materiālajā plāksnē ( ja novietosiet galda 4, Zonā), attiecībās ar kolēģiem, padotajiem, partneriem, augstāk stāvošiem un finansu orgāniem (2. Zonā), jaunu plānu un darbības veidu attīstībai (7. zonā).

Sarkanā jašma uz jūsu galda veicinās intuīciju uz izdevīgiem darījumiem (4.Zonā), atvieglos iestāžu apmeklēšanu (1. Zonā), un uzlabos attiecības ar priekšniecību (9.Zonā).

Darba galda zonas:

4           9           2

3           5           7

8           1           6

Ÿ         krēsls

Bet, ja jūs vēl tikai sākat savu biznesu vai papildus esošajam gribat sākt jaunu, jums 7. zonā jānoliek brūni – dzeltens ahāts vai uvarovīts, demantoīds (zaļie granīti).

Krīzes situācijā biznesā nav reta viešņa. Vieni akmeņi palīdzēs no tās izvairīties, mīkstināt vai iziet ar minimāliem zaudējumiem. Citi ļaus valdīt pār sevi un situāciju, atrast izeju no strupceļa, palīdzēs tiesas procesā.

Veselība

Ir vājuma brīži, kuri bieži mūs vajā un ir pārpūlēšanās, sakāpinātas emocijas, stress, depresija, slimības un daudzas citas negatīvas izjūtas.

Var, kā parasti lietot tabletes, bet var mēģināt uzlabot stāvokli ar akmeņu un kristālu palīdzību. Alerģiju ofisā var izsaukt papīra putekļi, paklāji, jaunas mēbeles; tirdzniecības zālēs – dabiskās kažokādas, smaržas, sadzīves ķīmijas preces. Par aizsardzību pret alerģiju var kalpot lazurīts un brūnā jašma.

Galvas sāpes kļuvušas par ierastu mūsu dzīves sastāvdaļu - tikt no tām vaļā palīdzēs ametists, fluorīts, amazonīts (izņemot Skorpionu), serdoliks, serpentīns (izņemot Vēža zīmei), alamandīns (lillā ahāts). Bet no migrēnas – ahāts, hahāts (izņemot Vēršiem un Svariem), nefrīts.

Ja ir zems arteriālais asinsspiediens vēlams nēsāt geliodoru (dzeltenais berils) vai rubīnu, bet ja paaugstināts – hrizoprāzu, smaragdu, ofiokalcīdu. Lēkājošiem spiedienam palīdz spiedienu regulējoši akmeņi – halcedons un nefrīts (katrai horoskopu zīmei sava krāsa).

No mūsdienu dzīves veida un ārprātīgajiem tempiem pirmā cieš nervu sistēma. Akmeņi palīdz noņemt nervu nogurumu, mierīgi reaģēt uz ārējiem apstākļiem. Piemēram: rubelītis (rozā turmalīns), rodonīts vai čaroīts, smaragds un hrizoprāzs.

Ja jums ir nekustīgs dzīves veids, ilgi nākas atrasties vienā un tajā pašā stāvoklī – no sāpēm mugurkaulā grūti izvairīties. Šajā gadījumā palīdzēs labradors, kaķa acs, dūmu kvarcs, onikss, hahāts, obsidiāns un safīrs.

Raksturs

Akmeņi un kristāli, izmantojot tos, kā talismanus, spēj nostiprināt un palīdzēt veidot noteiktas rakstura īpašības. Ja uzskatāt, ka jums pietrūkst kaut kādu raksturu nosakošu spēju, izmantojiet akmeņu spēku.

Onikss palīdzēs jums aizstāvēt savas intereses. Mēness akmens (nw imitācija!) apveltīts ar pārliecināšanas spēju. Bet kopā ar ahātu palīdzēs lēmumu pieņemšanai.

Ja dzīve jūs nepārtraukti noliek izvēles priekšā, jums neiztikt bez citrīna (Skorpionam un Mežāzim tas var traucēt, jo viņi spēj precīzi formulēt mērķus un izvēles problēmas tos neuztrauc).

Celt pašapziņu palīdzēs smaragds un rodonīts.

Ir akmeņi, kuri palīdz kļūt pašpārliecinātam un drošam attiecībās ar pretējo dzimumu, panākt sevis izpratni, iekšēju atbrīvošanos, audzināt neatkarīgu raksturu, stiprināt gribu, sasniegt mērķi, palielināt redzesloku, mainīt pasaules uzskatus, vēsu prātu skatīties uz dzīvi, bez ilūzijām un maldiem, radošajai attīstībai, atmodināt jūsu gulošos talantu, garīgajai izaugsmei.

Ja esat stūrgalvīgs, jums palīdzēs kaķa acs (īsta). Tās nēsāšana sudraba gredzenā nes laimi.

Mīlestība

Prakse rāda, ka mīlestība un seksuālās problēmas ir nākamās aiz biznesa un finansu problēmām. No senām dienām akmeņi ir kalpojuši, kā mīlestības apliecinājums. Tos dāvināja saderināšanās dienā, kā mīlestības un uzticības simbolu. Laulības pārkāpumā pieķertais, lai atgūtu sievas labvēlību, dāvāja viņai dārgakmeni.

Mīlestības talismani ir kalnu kristāls, ar ieslēgumiem – “Venēras mati” (rutila ieslēgumi zeltainu vijumu veidā) un “Amora bultas” (melnā turmalīna ieslēgumi bultu veidā), tirkīzs, safīrs, rozā kvarcs.

Kaislības vīrietī izsauc raibais turmalīns (sarkanais granāts) un hrizolīts.

Sieviešu laimes akmens, savukārt, ir sūnu ahāts.

Izvēloties talismanu bez intuīcijas vēl būtu vēlams ņemt vērā jūsu:

 • Zodiaka zīmi
 • Jūsu dzīves noteicošo planētu
 • Dominējošo stihiju
 • Vārdu
 • Dzimšanas datumu un laiku, horoskopa sastādīšanai, numeroloģijai
 • Svarīgi vai akmens kalpos kā talismans vai amulets
 • Kādu dzīves problēmu ar tā palīdzību vēlaties atrisināt (materiālu, garīgu, mīlas, veselības u.t.t.).
[19]