Enerģijas

Akmens enerģija

mar 2011 9:54 Arturs

Senie Austrumu dziednieki uzskatīja, ka neeksistē nedzīvā daba, ka jeb kas ir apdāvināts ar Kosmisko enerģiju, un arī akmeņiem ir kāda konkrēta enerģija kuru tie sevī ietver. Ķīnā šo bioenerģijas formu sauc par „Cī”, Indijā par „Pranu” un valda uzskats ka to var uzņemt no gaisa, no gaismas, no pārtikas, kā arī protams no dažādiem minerāliem.

Pēc ķīniešu uzskatiem „Ci” enerģiju veido divas pretēji vērstas enerģijas, tās ir Iņ (sievišķā uztverošā) enerģija un Jaņ (vīrišķā raidošā) enerģijas.

Ķīnas dziednieki uzskata, ka cilvēka veselības atslēga slēpjas, šo abu enerģiju attīecībā, ka tikai tad kad abas enerģijas ir līdzsvarā, cilvēks var būt vesels, kā fiziski tā garīgi. Kā ķīniešu dziedniecībā, tā arī litoterapijā šis faktors ir uzskatāms kā viens no galvenajiem un ir svarīgi šo enerģētisko stāvokli diagnosticēt pirms sākt dziedināšanu.

Jau litoterapijas pirmsākumos dziednieki lika uz bioloģiski aktīvajiem vai nu Iņ akmeņus lai sāpes noņemtu, vai Jaņ akmeņus lai novārgušos orgānus stimulētu (enerģētiski uzlādētu).

Minerālu pasaulē, protams, ar ir Iņ un Jaņ akmeņu iedalījumi. Saprotams, ka Jaņ akmeņi savu enerģiju izstaro vai pat rada savu enerģētisko lauku un labi strādā kā „enerģētiskā baterija”, piemēram, lai ārstētu brūces, ietekmētu orgānus vai veikt stimulējošu masāžu.

Pēc loģikas Iņ akmeņiem ir tendence enerģiju uzņemt sevī, pamatā šie akmeņi ir porainas struktūras, kas it kā arī fiziskā līmenī rada uzkrājēja trauka asociācijas.Šie akmeņi lieliski der informācijas uzglabāšanai, situāciju, attiecību, veselības stabilizācijai un harmonizācijai. Šie akmeņi labāk der arī meditācijai. Ikdienā tos var lietot savas telpas attīrīšanai, attiecīgi laiku pa laikam attīrot arī pašu akmeni no uzkrātās enerģijas. Dziedniecībā tos izmanto lai noņemtu sāpes, iekaisumu, kā arī izmanto vēža ārstēšanā.

Parasti visi caurspīdīgie tiek piesaistīti Jaņ enerģijai, attiecīgi necaurspīdīgie Iņ enerģijai. Puscaurspīdīgajos akmeņos ir abas šīs enerģijas.

Der zināt arī, ka izvēloties rotas lietas Iņ un Jaņ enerģijai ir nepieciešams pievērst uzmanību, lai tās būtu harmoniskas ar Jums un arī pati rotas lieta būtu harmoniska- akmens pret metāla ietvaru. Jaņ enerģijas akmeņiem jābūt aktīva metāla ietvarā. Iņ enerģijas akmeņiem jābūt pasīva metāla ietvarā.[24]