Smaragds (Emerald, Изумруд)

Smaragds ir visu toņu zaļā un zilganzaļā krāsā. Augstākas kvalitātes smaragds ir dzidrs, taču vērtīgi ir arī akmeņi, kas nav pilnīgi dzidri. Absolūti lielākā daļa smaragda kristālu ir ar tik daudz ieslēgumiem, ka tie nav pat caurspīdīgi.

Kolumbijā — valstī, kur atrod visaugstākās kvalitātes smaragdu, atrod arī retu smaragda paveidu — zvaigžņu smaragdu. Tam ir raksturīgs sešstarains atspīdums, ko rada noteiktā veidā orientētu oglekļa matiņu ieslēgumi.

Lai uzlabotu smaragda izskatu, tas tiek turēts augu eļļā, kas lēnām aizpilda akmens mikroplaisiņas. [2]

Smaragds (viena no berila formām (pie berila formām pieskaita arī akvamarīnu un morganītu)) – veiksmīgas mīlestības, cerības un gudrības akmens. Nomierina un balansē, palīdz atvieglot emocionālos uzliesmojumus. Veicina personisko izaugsmi. Palīdz saprast dzīves pārmaiņas un jaunos izvēles ceļus. Var pielietot kā sevis attīrītāju no jebkādām nomācošām negatīvajām enerģijām. Meditācijas laikā to novietojot virs sirds čakras, tas palīdz atvērt čakras, un palīdz ieslēgtajai mīlestībai ienākt dzīvē. Spēcina psihiskās spējas, piesaista naudu, palīdz pareģot nākotni, un aizsargāt no vardarbības mājās. Uzskata, ka tas palīdz saglabāt jaunību, un pagarināt mūžu. Stiprina komunikācijas spējas un sapratni. Smaragda spēcīgākā ietekme ir pilnmēnesī.

Uzlabo atmiņu, prāta skaidrību, redzi, palīdz pie miega traucējumiem, iekaisumiem, plaušu un sirds (gan fiziskām, gan emocionālām) kaitēm. Smaragda eliksīru var pielietot acu mazgāšanai un pie muguras sāpēm. Var pielietot kā papildus terapijas līdzekli audzēju gadījumā. Palīdz attīrīt aknas un ķermeņa sistēmas, izvairīties no slimībām (vai atgūties pēc slimošanas), kā arī izvadīt toksīnus no asinīm. Uzskata, ka smaragds līdz arī pie ādas kaitēm (t.sk. psoriāzes), epilepsijas, hemoroīdiem, spēcina imūnsistēmu. Mazina bailes un pārāk spēcīgu jutību. Palīdz pie urīnceļu un urīnpūšļa slimībām. palīdz atbrīvoties no vistas akluma un kataraktas. Piemīt antibakteriālas īpašības.

Eliksīra pagatavošana – tīrā stikla (ideāli kristāla) traukā ar vāku ievieto smaragda gabalu/gabaliņus, trauku piepilda ar tīru ūdeni (vēlams avota) un uz 24 h atstāj ārā, kur trauku pa nakti apspīd pilnmēness un pa dienu, tieši saules stari (var turēt arī ilgāk kā 24 h), pēc tam kristālu/kristālus izņem, un gatavo eliksīru izmanto paredzētajiem mērķiem.

Var kombinēt ar zaļo avanturīnu, dioptāzu, praziolītu un moldavītu, kā arī ar rozā krāsas akmeņiem.

[3]

Smaragdam piemīt harmonizējoša iedarbība uz sirds čakru un stabilizējoša iedarbība uz personību. Tas vecina garīgo izaugsmi un skaidrību. Smaragds palīdz smagos dzīves posmos tikt galā ar tiem un krīžu laikā atrast jaunus orientierus..Saistīts ar tādām īpašībām kā draudzība,nosvērtība,atklātība un harmonija.Tas iedarbojas līdzsvarojoši visos līmeņos.

Smaragds palīdz ārstēt visa veda iekaisumus, cīnās ar infekcijām, pazemina temperatūru, derīgs pie urīnpūšļa un urīnceļu slimībām. Šis akmens ārstē diabētu un apdegumus, sāpes sirdī, pazemina asinsspiedienu un palīdz psoriāzes ārstēšanai.

Pozitīva ir tā iedarbība uz elpceļu,deguna blakusdobumu un pieres kaula dobumu sfēru. Smaragds sekmē ari aknu, kuņģa, tuberkulozes ārstēšanu un palīdz pie bezmiega. Apveltīts ar antibakteriālām īpašībām (ja viņu ieliek glāzē ar ūdeni, tad to var dzert bez vārīšanas). Akmens palīdz atbrīvoties no vistas akluma, kataraktas, epilepsijas. Smaragda īpašniekam nedraud nakts murgi, bezmiegs, nepamatotas bailes un paaugstināts nogurums. [6]

Labs Zivīm un Vēžiem, zīlē nākotni, stiprina redzi, gudrības, cerības un aukstasinības akmens. Ārstē aknas, kuņģi, nepārejošu klepu (pat ar asinīm), tuberkulozi, apdegumus un applaucējumus, epilepsiju, čūsku kodumus (kopā ar rožu ūdeni), dizentēriju, saindēšanos (kopā ar Indijas govs pienu). Kliedē skumjas, neitralizē negatīvo enerģiju. Aizvietotājs – koralis. [17]

Smaragdu iesaka lietot magiem, kuri strādā sapņa laikā. Tas ir praviešu akmens, cerības simbols, kas saglabā mīlestību. Smaragda spēcīgākā iedarbība ir pavasarī. Tas vairo saprātu un gudrību, attīsta intelektu un mīlestību.

Smaragds ir spējīgs paredzēt nākotni. Tas sargā un palīdz godīgiem cilvēkiem.

Smaragda amuletus bieži nēsā grūtnieces. Mīlētāji dāvina smaragdus, lai saglabātu laulību un uzticību viens otram. Stabilizē arteriālo spiedienu, noņem galvassāpes, ārstē urīnpūšļa iekaisumu, atbrīvo no nakts murgiem, bezmiega.

Nav piemērots - Zivs, Mežāža un Skopriona zīmē dzimušajiem.

Smarags ir ļoti piemērots Svaru, Lauvas un Ūdensvīra zīmē dzimušajiem. [18]

Ārstnieciskās īpašības!

Tiek uzskatīts, ka smaragds spēj stabilizēt arteriālo asins spiedienu, noņem galvas sāpes, spēj ārstēt locītavu sāpes, novērš kuņģa darbības traucējumus, urīnpūšļa iekaisumus. Tam piemīt antibakteriālas īpašības- ieliekot ūdenī, un nostādinot, ūdeni iespējams dzert bez vārīšanas. Senatnē uzskatīja, ka ar šī akmens palīdzību iespējams atbrīvoties no akluma un epilepsijas. Mūsdienu litoterapeiti uzskata, ka smaragda īpašniekam, nav jāuztraucas par nakts murgiem, bezmiegu, panikas lēkmēm un paaugstinātas noguršanas.

Maģiskās īpašības!

Pamata uzdevums smaragdam ir atbrīvot savu saimnieku no necienīgiem ieradumiem- melošana, tieksme uz afērām, neuzticība mīlestībā. Ja, cilvēkam nav šo ieradumu, tad smaragds tam nesīs veselību un veiksmi, pretējā gadījumā, tas var piesaistīt smagus pārdzīvojumus savam saimniekam, kurš nevēlas mainīties- kas „sitīs” tik ilgi kamēr cilvēks izmainīsies. Šis akmens ir spējīgs izgaisināt, jeb kuru negatīvo enerģiju, kura atrodama cilvēka biolaukā vai tā mītošajā telpā. Smaragds ir izteikts ģimenes pavarda akmens- tas aizsargā laulības saites, glabā mieru un saticību ģimenē, veicina dzimtas turpināšanu. Jūtīgiem cilvēkiem šis akmens palīdz sajust augstāku spēku sūtītus signālus un saprast to nozīmi- tādā veidā radot apzinātāku katra cilvēka dzīvi- rīcība veidojas apzinātāka. Smaragds ir izteikti miermīlīgs un maigs akmens, tas necieš ne agresiju, ne raupjumu. Nēsājot šo akmeni ilgāku laiku pēc kārtas sev līdz (2-3 mēneši), cilvēks paliks arī mierīgāks. Smaragds palīdzēs nervoziem cilvēkiem izvairīties no stresa, kā arī laikus atklāt melus!

Talismani un amuleti!

Smarags ir barojošu māšu amulets, der arī jūrniekiem un ceļotājiem. Kā amulets tas aizsargā jauniešus no tendences uz izvirtību. Mākslas cilvēkiem tas sniedz iedvesmu un dvēseles pacēlumu, darījuma cilvēkiem piesaista veiksmi un izdošanos! [33]

Smaragds – Palīdz nostabilizēt emocionālo un fizisko stāvokli. Noskaņo uz labiem darbiem un domām. Pastiprina sirds čakru, palīdz atklāt talantus un spējas. Nostiprina mīlestību, nodrošina mieru un laimi mājās, uzticību. Pielieto plaušu, mugurkaula un sirds slimību ārstēšanā. Novērš zobu sāpes, migrēnu, menstruāciju sāpes. [20]

 • Palīdz piesaistīt vai atjaunot romantisku mīlestību
 • Paceļ pašvērtējumu, it īpaši gados jauniem cilvēkiem
 • Nomierina saspringtas emocijas, atvaira negatīvas domas
 • Lielisks kristāls mākslinieciska radošuma izsaukšanai
 • Stimulē atmiņu, prāta skaidrību un runas spējas
 • Dod spēku pārvarēt „salauztu sirdi” un dzīves neveiksmes
 • Stiprina komunikācijas spējas starp cilvēkiem, īpaši grupās
 • Lielisks kaislības (pret darbu, cilvēku, hobiju, utt.) atjaunošanas akmens

Ārstnieciskās īpašības

 • Ārstē sirdi, plaušas, nieres, aknas, urīnpūsli, mugurkaulu, muskuļu sistēmu
 • Uzskata par vislabāko akmeni acu ārstniecībai un redzes atjaunošanai
 • Aizsargā pret ādas kaitēm, epilepsiju, galvassāpēm un alerģijām
 • Palīdz pret novecošanu un stiprina novārgušus orgānus
 • Palīdz atkopties pēc infekciju slimībām
[26]

Uzlabo atmiņu, palīdz bezmiega gadijumā un atgaiņā sliktus miegus, glābj no ļauniem gariem un nostiprinā sirdi. Ka arī smaragds ir gudrības un aukstasinības akmens. Ja smaragds ir zelta ietvarā – akmens pasargās no infekcijas un bezmiega. Smaragdu nesā ka talismānu, tas sargā ceļojumos. Tīc, ka smaragds pievelk bagatību, dzisinā kaisli un sniedz mieru saimniekam.

Pēc leģendes smaragds bija atlantu svētais akmens. Sensenos laikos smaragds bija mātes un jūrnieku talismans. Lai tas būtu ideāls talismans – jāliek smaragdu zelta ietvarā. Tas saasina prātu, atdzivina attapīgumu un aspratību. Karavīriem dod drosmi, uzvarētājiem – žēlsirdību. [54]

Ļoti saderTirkīzs[17], Lazurīts[17]
SaderTopāzs[17], Adamīns[5], Dimants[5], Dzintars[17], Gošenīts[5], Kavansīts[5], Melnais ahāts[17], Morganīts[5], Nefrīts (žads)[17], Onikss[17], Safīrs[17], Sardoniks[17], Serdoliks[17]
Galīgi nesaderAkvamarīns[17], Opāls[17]
Krāsa Dzelteni zaļa[37], Zili zaļa[], Zaļa[][4][5][37]
Spīdums Stikla[58]
Caurspīdīgums Caurspīdīgs[][37], Necaurspīdīgs[37], Puscaurspīdīgs[37]
Cietība 7,5 - 8[37][56][58]
Čakra 3. saules pinuma Manipuru[3], 4. sirds (Heart) Anahata[3][7][4][5][58], 5. kakla (Throat) Višudhu[3]
Vibrācija 4[3][4]
Stihija Gaiss[7], Ūdens[7], Zeme[3][7]
Zodiaks Zivis (Pisces)[7][58], Svari (Libra)[3], Jaunava (Virgo)[5], Lauva (Leo)[3], Vēzis (Cancer)[3][7][5][58], Dvīņi (Gemini)[3][4][5], Vērsis (Taurus)[3][4][5], Auns (Aries)[3][4]
Planētas Jupiters[5], Mēness[7][5], Merkurs[7][5], Venēra[7][5]
Ercengelis Rafaels[3]
Enerģija Dziedināšanas[5], Labklājība[5], Mīlestibas[5], Uzņēmīgā Iņ (uzņem enerģiju)[7][58]
Kaites Vārgums[4], Vemšana[4], Vēzis[4], Vielmaiņas traucējumi[9], Urīnpūšļa slimības[58], Toksīni[4], Saaukstēšanās[4], Sirds[4], Sirds slimības[9], Reimatisms[9], Plaušas[33], Podagra[9], Psoriāze[58], Nieru slimības[9], Matu izkrišana[9], Migrēna[9], Imūnsistēma[4], Gripa[9], Emfizēma[4], Detoksifācija[4], Diabēts[9][58], Drudzis[4], Slikta dūša[4], Čūla[4], Bezmiegs[9][58], Acis[4], Acs iekaisums[58], Aknas[4], Aknu slimības[9], Apdegumi[58], Artrīts[4], Asinsapgādes traucējumi[9], Astma[9], Atmiņa[4], Mazasinība[9]
Emocionālā ietekme Mierīgs[4], Līdzjūtība[4], Klusums[4], Godīgums[4], Bēdas[4], Atklāsme[4], Vainas apziņa[4]
Garīgā ietekme Vīziju meklējumi[4], Skaidrība[4], Mierīgums[4], Karma[4], Gaišredzība[4]
Gada-dienas akmens 20[5], 35[5], 55[5]
Dzimšanas akmens Septembris[5], Augusts[5], Jūlijs[5], Maijs[5], Janvāris[5]
Minerālu klase Silikātu minerāls[4]
Ķīmiskā formula Be3(Al,Cr)2(SiO3)6[58], Be3Al2(SiO3)6, berila alumīnija silikāts[2][37]
Blīvums (g/cm3) 2,7 - 2,8[37], 2,8[56][58]
Atradnes Afganistāna[37], ASV[37][58], Austrālija[5][37][58], Austrija[2][33][37], Brazīlija[2][4][5][37], Bulgārija[2][37], Dienvidāfrika[5][37][58], Ēģipte[2][37], Francija[2], Indija[5][37], Īrija[2], Itālija[2][37], Kanāda[4][37], Kazahstāna[37], Ķīna[37], Kolumbija[2][5][37][58], Krievija[2][33], Krievija-Urāli[37][58], Madagaskara[37], Mozambika[37][58], Namībija[33][37][58], Nigērija[37], Norvēģija[2][33][37][58], Pakistāna[33][5][37][58], Somālija[37], Spānija[2][37], Šrilanka[37][58], Šveice[2], Tanzānija[37], Ukraina[2][37], Vācija[2], Zambija[37], Zimbabve[5][37]