Nefrīts (žads) (Jade/Nephrite, Нефрит)

Atradnes

  • Jaunzēlandes Dienvidu salā atrod skaistu nefrītu, kam bijusi ļoti liela nozīme Jaunzēlandes pirmiedzīvotāju - maoru kultūrā. Maori nefrītu dēvē - pounamu.
  • Kanādā, Britu Kolumbijā atrasts lieliskas kvalitātes nefrīta bluķis, kas svēra 20 tonnas. Nefrītam ir bijusi liela nozīme vietējo pirmiedzīvotāju kultūrā. Mūsdienās Kanāda ir galvenā nefrīta ieguvējvalsts.
  • Sibīrijas žadeīts ir skaists nefrīts no Baikāla ezera apkaimes (Krievija).
  • Nefrītam ir bijusi liela nozīme Ķīnas kultūrā, kur tas, kopā ar ļoti līdzīgo žadeītu ir ticis uzskatīts par vienu no vērtīgākajiem akmeņiem. Ķīnā nefrītu kā rotakmeni un materiālu instrumentiem un ieročiem izmanto jau aptuveni 60000 gadus (Hongšanas kultūra). Prasmīgi apstrādāts nefrīts un žadeīts tika uzskatīti par lielāku vērtību nekā zelts. Lielākas atradnes atrodas Sindzjaņas provincē (Hotana) un Kunluņa grēdā uz Ķīnas un Tibetas robežas.
[2]

Balansa un dziedināšanas akmens. Palīdz savienoties ar iegšējo Es. Nes prieku, mīlestību un dzīves bagātību (tai skaitā naudu). Var lietot kā aizsargakmeni. Nodrošina vienkāršību, skaidrību, drosmi, taisnīgumu un gudrību. Miera akmens, nesot domu skaidrumu, atbrīvojot no negatīvām domām. Mazina nemiera un baiļu emocijas. Uzskata, ka nefrīts var veicināt ilgdzīvošanu.

Palīdz pie nieru, sirds, urīnpūšļa, acu, plaušu un endokrīno dziedzeru slimībām. Izvada toksīnus, stiprina skeleta un šūnu sistēmas. Nomierina nervus, var palīdzēt osteoporozes, kā arī kuņģa-zarnu trakta slimību gadījumā. Mazina migrēnu un aknu sāpes (ja uzsildītu pieliek klāt sāpošajai vietai).

Nefrīta iedarbība palielinās, ja tas iestrādāts sudrabā vai platīnā.

[3]

Kopš seniem laikiem nefrītu uzskata par panaceju no visām slimībām. Akmeni nēsāja uz ķermeņa absolūti visu kaišu ārstēšanai un profilaksei. Viduslaiku alķīmiķi un dziednieki izmantoja pulverī samaltu nefrītu dažādu zāļu izgatavošanai vai vienkārši rekomendēja apēst uzdzerot ūdeni. Pastāv uzskats, ka nefrīts palīdz pie nieru un urīnceļu slimībām. Grūtniecēm dzemdību atvieglošanai iesaka nēsāt izstrādājumus no nefrīta uz vēdera. Tāpat uzskata, ka pulveris no nefrīta var izārstēt kuņģa un zarnu slimības. Nefrīta krelles un aproces normalizē miegu, atbrīvo no bezmiega un nakts šausmām. Daudzās pasaules valstīs bumbiņas no nefrīta tiek pielietoti ķermeņa un sejas masāžai. Plates no šā minerāla pieliek sāpošām vietām sasitumu, sastiepumu un reimatisma atvieglošanai. Tas ir spējīgs izārstēt iekaisuma procesus organismā.

Nefrīts — viens no visspopulārākajiem minerāliem, kas ir izmantojami reliģijā un maģijā. Senajā Ķīnā usskatījās, ka nefrīts ir apveltīts ar piecām galvenajām īpašībām. Tas ir Debess un Zemes, Gudrības un Mūžības akmens. Senie acteki izmantoja nefrīta nažus cilvēku upurēšanas rituālos. Budisti uzskata, ka tieši no nefrīta ir veidots Budas debesu tronis. Šumeru priesteri izmantoja nefrīta priekšmetus kā maģiskus instrumentus. Senie mongoļi, kas iekaroja tādu spēcīgu valsti kā Krievija, ar nefrītu izdaiļoja savu apģērbu un ieročus. Bez tam nefrīts ir prāta, labo darbu un tikumības akmens. Dižais Konfūcijs uzskatīja šo akmeni par humānisma simbolu. Nefrīts ir to cilvēku minerāls, kas dzimuši Jaunavas un Svaru zīmēs, tiem viņš dāvā veiksmi. Labajā rokā uzvilkta nefrītu aproce nes Jaunavām ģimenes laimi, bet Svariem spējīga pagarināt dzīves ilgumu. [23]

Taisnīguma simbols, īpašniekam nes uzvaru, palīdz izkļūt no grūtām situācijām, vairo ģimenes labklājību, pagarina mūžu.

Kopš seniem laikiem nefrītu uzskata par panaceju no visām slimībām. Akmeni nēsāja uz ķermeņa absolūti visu kaišu ārstēšanai un profilaksei. Viduslaiku alķīmiķi un dziednieki izmantoja pulverī samaltu nefrītu dažādu zāļu izgatavošanai vai vienkārši rekomendēja apēst uzdzerot ūdeni.

Pastāv uzskats, ka nefrīts palīdz pie nieru un urīnceļu slimībām. Grūtniecēm dzemdību atvieglošanai iesaka nēsāt izstrādājumus no nefrīta uz vēdera. Tāpat uzskata, ka pulveris no nefrīta var izārstēt kuņģa un zarnu slimības. Nefrīta krelles un aproces normalizē miegu, atbrīvo no bezmiega un nakts šausmām.

Daudzās pasaules valstīs bumbiņas no nefrīta tiek pielietoti ķermeņa un sejas masāžai. Plates no šā minerāla pieliek sāpošām vietām sasitumu, sastiepumu un reimatisma atvieglošanai. Tas ir spējīgs izārstēt iekaisuma procesus organismā.

Nefrīts — viens no visspopulārākajiem minerāliem, kas ir izmantojami reliģijā un maģijā. Senajā Ķīnā usskatījās, ka nefrīts ir apveltīts ar piecām galvenajām īpašībām. Tas ir Debess un Zemes, Gudrības un Mūžības akmens. Senie acteki izmantoja nefrīta nažus cilvēku upurēšanas rituālos. Budisti uzskata, ka tieši no nefrīta ir veidots Budas debesu tronis. Šumeru priesteri izmantoja nefrīta priekšmetus kā maģiskus instrumentus. Senie mongoļi, kas iekaroja tādu spēcīgu valsti kā Krievija, ar nefrītu izdaiļoja savu apģērbu un ieročus.

Bez tam nefrīts ir prāta, labo darbu un tikumības akmens. Dižais Konfūcijs uzskatīja šo akmeni par humānisma simbolu.

Nefrīts ir to cilvēku minerāls, kas dzimuši Jaunavas un Svaru zīmēs, tiem viņš dāvā veiksmi. Labajā rokā uzvilkta nefrītu aproce nes Jaunavām ģimenes laimi, bet Svariem spējīga pagarināt dzīves ilgumu. [18]

Nefrīts – pusdārgakmens, kas ir kļuvis par neatņemamu Ķīnas vēstures sastāvdaļu. Tas ir ļoti ciets akmens, ko senākos laikos izmantoja arī ieroču un darbarīku gatavošanā. Tiek uzskatīts, ka nefrīta zaļā krāsa ir milzīgs pozitīvās enerģijas avots, kas cilvēka dvēselei palīdz atjaunoties un iegūt „jaunu elpu”. Āzijā, kur šis akmens ir ļoti iecienīts, nefrītam tiek piedēvētas tādas īpašības kā spēja atjaunot mīlestību laulāta pāra starpā, radīt mieru un harmoniju nēsātājam. [18]

Nefrīts (no grieķu nephros - "niere" - tā nosaukts tāpēc, ka senāk uzskatīja, ka šis akmens palīdz pret nieru slimībām) ir divu amfibola grupas minerālu - aktinolīta un tremolīta maisījums. Skaistās zaļās krāsas dēļ nefrīts ir iecienīts rotakmens, kam daudzās pasaules kultūrās (maori, ķīnieši, inuiti) tiek piešķirta liela nozīme. Jārēķinās ar to, ka angļu valodā pastāv termins "jade", kas apzīmē gan nefrītu gan arī ļoti līdzīgo žadeītu. Latviešu valodā abi šie termini ir nošķirti jeb vai arī, attiecībā uz senākiem šī termina lietojumiem vārds "nefrīts" apzīmē abu veidu minerālus. Nefrītu un žadeītu kā divus atšķirīgus materiālus izdalīja tikai XIX gadsimtā.

Nefrīta raksturīgo krāsu rada hroma piejaukums un aktinolīta sastāvā esošais dzelzs. Nefrīta krāsa variē no pelēkzaļas līdz tumši zaļai un gandrīz melnai un arī sarkanbrūnai. Atrodams arī cēls krēmbalts nefrīts. Cēlākie nefrīta paveidi var būt puscaurspīdīgi, taču parasti akmens ir necaurspīdīgs.

Ārstnieciskās īpašības:
  • Kopš seniem laikiem nefrītu uzskata par panaceju no visām slimībām. Akmeni nēsāja uz ķermeņa absolūti visu kaišu ārstēšanai un profilaksei.
  • Ir noteikts, ka nefrīts pozitīvi ietekmē aknu darbību (pats vārds „nefrīts” tūlkojas, kā „aknu akmens”) un sirdi.
  • Šis akmens labvēlīgi ietekmē cilvēkus, kas cieš no pārāk augsta asins spiediena. Ar tā palīdzību var padarīt jaunāku un veicināt pilnīgu organisma atveseļošanos. Šim nolūkam pielieto nefrīta masāžu bumbiņas.
  • Minerālim ir ietekme arī uz cilvēka seksuālo sfēru. Baltais nefrīts pozitīvi ietekmē sievietes, bet melnais vīriešus. Nefrīts viegli atdod savu enerģētisko vērtību cilvēkam, parsot tikai cienošu attieksmi.
  • Pastāv uzskats, ka nefrīts palīdz pie nieru un urīnceļu slimībām. Grūtniecēm dzemdību atvieglošanai iesaka nēsāt izstrādājumus no nefrīta uz vēdera. Tāpat uzskata, ka pulveris no nefrīta var izārstēt kuņģa un zarnu slimības. Nefrīta krelles un aproces normalizē miegu, atbrīvo no bezmiega un nakts šausmām.
  • Daudzās pasaules valstīs bumbiņas no nefrīta tiek pielietoti ķermeņa un sejas masāžai. Plates no šā minerāla pieliek sāpošām vietām sasitumu, sastiepumu un reimatisma atvieglošanai. Tas ir spējīgs izārstēt iekaisuma procesus organismā.
  • Lietojot nefrīta spilvenu 2-10 mēn. pāriet bezmiegs, reiboņi, normalizējas nervu sistēma un asinsvadi, noregulējas balss, redze, dzirde, gars, noregulējas sieviešu funkcijas, pazeminās asinsspiediens, izlīdzinās grumbas, uzlabojas atmiņa, asins sastāvs, nieru, kuņģa, urīnpūšļa un dzimumorgānu darbība. Spilvens pasargā no hroniskām slimībām, nostiprina kaulus, pagarina mūžu, noņem nogurumu. Palīdz ja esat novārdzināti, jūtat aukstumu kājās, nemotivētas bailes. Palīdz pret šaubām un svarīgu lēmumu pieņemšanā. Veicina izturību.
Maģiskas īpašības:
  • Nefrīts — viens no visspopulārākajiem minerāliem, kas ir izmantojami reliģijā un maģijā.
  • Senajā Ķīnā usskatījās, ka nefrīts ir apveltīts ar piecām galvenajām īpašībām. Tas ir Debess un Zemes, Gudrības un Mūžības akmens.
  • Senie acteki izmantoja nefrīta nažus cilvēku upurēšanas rituālos.
  • Budisti uzskata, ka tieši no nefrīta ir veidots Budas debesu tronis.
  • Šumeru priesteri izmantoja nefrīta priekšmetus kā maģiskus instrumentus.
  • ·Senie mongoļi, kas iekaroja tādu spēcīgu valsti kā Krievija, ar nefrītu izdaiļoja savu apģērbu un ieročus.

Bez tam nefrīts ir prāta, labo darbu un tikumības akmens. Dižais Konfūcijs uzskatīja šo akmeni par humānisma simbolu.

Nefrīts ir to cilvēku minerāls, kas dzimuši Jaunavas un Svaru zīmēs, tiem viņš dāvā veiksmi. Labajā rokā uzvilkta nefrītu aproce nes Jaunavām ģimenes laimi, bet Svariem spējīga pagarināt dzīves ilgumu. [34]

Eiropā šim akmenim piedēvēja godīgumu, kārtīgumu, uzticību, drošsirdību un gudrības spēku.

Tas bija pilnības un tīrības simbols. Viduslaikos tas bija iecienītākais alķīmiķu akmens. Nefrītu rekomendē nēsāt cilvēkiem, kas vēlas mainīt savu dzīvi., ieiet jaunā dzīves periodā. Tas ir pārmaiņu akmens ,kas palīdz iziet no sadzīves grūtībām. [20]

Pastāv leģenda, ka nefrīts radies no Budas prieka asarām. Nefrīts ir pilns ar mīlestības enerģiju, tas palīdz prātam pieņemt ātrus un pareizus lēmumus. Smaragdzaļais nefrīts tiek saukts par imperatora akmeni, tiek uzskatīts par mūžīgās jaunība simbolu.

Nefrīts ir sens dārgakmens, kas no seniem laikiem ticis lietots, lai piesaistītu mīlestību un bagātību. Nefrīts pasargā no negadījumiem un neveiksmēm. Ilga mūža akmens, ārstē ķermeni un dvēseli, tiek uzskatīts par mūžīgās jaunība simbolu.

Dzeltens nefrīts palīdz pie sliktas gremošanas un aizcietējumiem.

Violets nefrīts izstaro mīlestību, skaistumu un drošību. Tas palīdz pie garīgām un emocionālām problēmām.

Sarkanajam nefrītam ir ļoti spēcīga enerģētika, kas var pastiprināt visdažādākās izjūtas.

Arī oranžais nefrīts dod daudz enerģijas.

Citu krāsu nefrīts nav tik spēcīgs, bet tam ir nomierinošs efekts. [8]

Nefrīts – Ca2 (MgFe)5 (Si4 O4)2 (OH)2

Simbolizē taisnīgumu, saprātu, drošsirdību, labsirdīgumu, nodomu cēlumu.

Visuma un miera akmens. Universāls akmens, jo nav saistīts ar konkrētu relīģiju. Saistīts ar izskata mainīšanos un atjaunošanos. Palīdz gūt uzvaru par savu zemapziņas dzīvniecisko dabu. Var ar savu enerģiju izvest no strupceļa tos, kas ir pelnījuši. Var valkāt tikai cilvēki, kas attīsta sevi, pārējie var kļūt vientuļi valkājot to. Nefrīts paliek tumšāks vai duļķaināks vēstot par nelaimi. Tas notiek, ja saimnieks stūrgalvīgi grēko, vai iet maldu ceļus piesaistot sev likteņa pārbaudījumus.

Ķīnā to uzskata par svētu akmeni: par skaistuma, jaunības, dievbijības un uzticības simbolu. Veicina labsirdību, taisnīgumu, vīrišķību, zinātnes nozīmi dzīvē, neuzķeršanos uz viltojumiem un viltībām. Tas spēj nodrošināt ilgu mūžu un veicina ģimenes labklājību. Pasargā no ļaunuma spēkiem, no ļaunas acs, zemestrīces un zibens. Galvenā īpašība ir spēja dziedināt no nieru infekcijām un nierakmeņiem. Dziedē arī reimatismu, veģetatīvo nervu sistēmu, neiralģijas un migrēnas. Stabilizē sirds sistēmu, arteriālo spiedienu, apmaiņas procesus. Nomierina nervu sistēmu. Lieliski noņem sāpes (galvenokārt kuņģa, nieru un meteorismu). Ārstē tuvredzību un citas acu slimības, kā arī apdegumus - noņemot sāpes, tūskas un niezi. Saglabā vēsumu karstā laikā. Pasargā no noguruma, pagarina mūžu. Palīdz dzemdībās un pie saindēšanās. Pieskaroties labi nopulētai plāksnei var ātri nomierināties un attīrīt domas.

Lietojot nefrīta spilvenu 2-10 mēn. pāriet bezmiegs, reiboņi, normalizējas nervu sistēma un asinsvadi, noregulējas balss, redze, dzirde, gars, noregulējas sieviešu funkcijas, pazeminās asinsspiediens, izlīdzinās grumbas, uzlabojas atmiņa, asins sastāvs, nieru, kuņģa, urīnpūšļa un dzimumorgānu darbība. Spilvens pasargā no hroniskām slimībām, nostiprina kaulus, pagarina mūžu, noņem nogurumu. Palīdz ja esat novārdzināti, jūtat aukstumu kājās, nemotivētas bailes. Palīdz pret šaubām un svarīgu lēmumu pieņemšanā. Veicina izturību.

Saistīts ar Saturnu, Venēru un Mēnesi. Valkāt var visas zodiaka zīmes. Sader ar sudrabu un vara sakausējumiem. Mīlestībai šis akmens neder, jo veicinot garīgo attīstību noskaņo cilvēku uz vientulību. Nevajag valkāt iemīlēšanās, tikšanās laikā, tas var veicināt nepieejamību. [17]

  • Aizsargājošs, harmonizējošs akmens
  • Tīrības un mierīguma simbols
  • Balansa un dziedināšanas akmens
  • Saistīts ar sirds čakru; pastiprina mīlestību un rūpes
  • Palīdz atbrīvoties no liekajām emocijām, īpaši aizkaitinājuma

Ārstnieciskās īpašības

  • Īpaši labvēlīgi iedarbojas uz nierēm un virsnierēm, izvada toksīnus
  • Atjauno šūnas un skeletu, ārstē locītavas
  • Normalizē ķermeņa šķidrumu plūsmu
  • Labs kristāls ķermeņa masāžām
[26]
VarietāteBaltais nefrīts[2], Dzeltenais nefrīts[2], Violets nefrīts[2], Zaļais nefrīts[2]
SaderDzeltenais topāzs (zeltītais)[17], Labradorīts[17], Smaragds[17], Kalnu kristāls[17]
Galīgi nesaderRubīns[17]
Krāsa Zila[2], Pelēki zaļa[37], Zaļa[2][4][5][37], Sarkana[2], Rozā[2], Pelēka[2][2], Oranža[2], Melna[4][37], Dzeltena[2], Brūna[2], Sarkanīgi brūna[37], Balta[2][4], Krēmkrāsa[4]
Spīdums Stikla[2][58], Vaska[2], Zīda[58]
Caurspīdīgums Caurspīdīgs[2], Necaurspīdīgs[2][37], Puscaurspīdīgs[37]
Cietība 6 - 6,5[37][56][58][37]
Čakra 3. saules pinuma Manipuru[7][58], 4. sirds (Heart) Anahata[3][7][4][58], 7. vainaga (Crown) Sahasrara[4]
Vibrācija 11[3], 5[4]
Stihija Zeme[3][7]
Zodiaks Zivis (Pisces)[3][4], Udensvīrs (Aquarius)[7], Svari (Libra)[3][4][58], Jaunava (Virgo)[3][58], Vēzis (Cancer)[3], Dvīņi (Gemini)[3], Vērsis (Taurus)[3][4], Auns (Aries)[3]
Planētas Mēness[7], Saturns[7], Venēra[7]
Enerģija Projektīvā Jan (izdala enerģiju, aktivizē)[7][58]
Kaites Žultsakmeņi[18], Vēdera sāpes[9], Urīnpūšļa slimības[9], Sirds[58], Pūslis[4], Pūtītes[4], Nervi/nervozums[58], Nervu sistēma[33], Nierakmeņi[9], Nieres[33][4], Nieru slimības[9], Matu izkrišana[9], Limfātiskā sistēma[4], Kauli[4], Kuņģis[58], Drudzis[9], Cukurs asinīs[4], Artrīts[4]
Emocionālā ietekme Pārpilnība[4], Miers[4], Mīlestība[4], Labklājība[4], Harmonija[4]
Minerālu klase Silikātu minerāls[4]
Ķīmiskā formula Ca2(Mg,Fe)5(OH)2[37][5], Ca2(Mg,Fe)5[Si4O11]2(OH)2[58][2], Ca2(MgFe)5Si8O22, Kalcija magnija dzelzs silikāts[4]
Blīvums (g/cm3) 2,9 - 3,1[37], 3[58]
Atradnes ASV[37], Austrālija[37], Birma[56][58], Indija[58][56], Itālija[37][58][56], Kanāda[37][4][56], Kanāda-Britu Kolumbija[58], Ķīna[4][58][56], Krievija[4], Krievija-Urāli[58], Pamirs[58], Polinēzija[58], Šveice[37][58][56], Taivāna[37], Vācija[58][56], Vidusāzija[58]