Citrīns (Citrine, Lemon Quartz, Bohemian Topaz, Citron, Kundalini Quartz, Цитрин)

Citrīns (dzeltenais kvarcs) – gudrības, prieka un miera simbols. Nes saules dziedinošās spējas. Paplašina auru, piepilda to ar gaismu, un attīra no ēteriskiem toksīniem. Sniedz optimismu un omulību, nomierina, izlīdzina visas čakras. Lielisks aizsardzības talismans. Stimulē mentālo ķermeni, un palīdz atvērt tiltu starp augstāko mentālo ķermeni un intuīcijas līmeņiem. Uzskata, ka palīdz sazināties ar garu. Silda, attīra, uzlādē ar enerģiju, pārveido negatīvās enerģijas (līdz ar to citrīns nav jāattīra). Nēsājot līdzi kabatā vai naudas makā, palīdz piesaistīt naudu. Uzskata, ka īpaši palīdz zemes stihijas cilvēkiem. Palīdz īstenot idejas un vairot fizisko enerģiju. Veicina prāta skaidrību un intuīcijas attīstību. Māca novērtēt emociju smalkās jūtas.

Lai palielinātu radošumu, var lietot kopā ar citiem spēcīgiem radošuma (kreativitātes) akmeņiem – zeltīto labradorītu, karneolu (serdoliku), oranžo kalcītu u.c. Citrīns palīdz arī piegādāt garīgo enerģiju no garīgajām sfērām, un kombinācijā ar skolecītu, damburītu un ametistu, šī spēja palielinās.

Palīdz pret depresiju, hroniska noguruma sindromu, likvidē pašiznīcināšanās tieksmes, mazina bailes un stimulē atmiņu. Organismam palīdz atbrīvoties no toksīniem, palīdz dziedēt sirdi, nieres, liesu, aknas un žultspūšļa slimības. Uzlabo asinscirkulāciju un vielmaiņu. Palīdz gremošanas un nervu sistēmai. Regulē endokrīnās sistēmas darbību, mazina alerģijas.

[3]

Maģijā Citrīns ir zināms sen. Ilgu laiku šis akmens skaitījās par krāpšanas iemiesojumu, melu akmeni. Tas tādēļ, ka viņu bieži nēsāja cilvēki, kuri nopelnīja sev iztiku ar krāpšanu, mānīšanu un zādzību. Mūsdienu maģijas praksē uzskata, ka šim akmenim ir divas dabas, tas nozīmē, ka viņš ar vienādu veiksmi var kalpot, kā cienīgiem cilvēkiem, tā arī neliešiem. Akmeņu maģisko īpašību pazinēji apliecina, ka aizsardzība, izdarīta no šī minerāla, ir spējīga aizsargāt savu īpašnieku no negatīvām ietekmēm.

Citrīns ir rekomendēts cilvēkiem, kuru darbs ir saistīts ar biežiem lietiskiem komandējumiem un cilvēkiem, kuru darbība ir saistīta ar publiskiem priekšnesumiem. Citrīns atbalsta arī tos, kas izgatavo aizsargus, kuri, kā bija pieņemts domāt, aizsargāja savu saimnieku no skorpionu un indīgu čūsku kodieniem. Citrīns palīdz zīlēšanai. Šis brīnumakmens ir viens no tiem retajiem, kuri attīra paši sevi! Tas transformē nevēlamo visos līmeņos, mudinot palūkoties uz norisēm no radošā skatpunkta un pieņemt lēmumus, kas vairo dzīvesprieku, veiksmi un pārticību. Šo īpašību dēļ citrīns strauji dziedē arī fiziskās kaites – dzīvesprieks ir labākais ārsts! [22]

Sėnajā Indijā ar šī akmens palīdzību ārstēja dažādas kuņģa-zarnu trakta sistēmas slimības. Mūsdienu litoterapeiti uzskata, ka citrīns labvēlīgi iedarbojas uz galvas smadzeņu darbību, kā arī ir brīnišķīgs līdzeklis daudzu slimību profilaksei un visa organisma nostiprināšanai. Pastāv uzskats, ka pateicoties akmens dzeltenajai krāsai tas ir īpaši efektīvs. Zemes stihijas ļaudīm.

Dažās valstīs no citrīna gatavoja talismanus, kuri sargāja saimnieku no skorpionu un indīgo čūsku kodieniem. Citās valstīs ilgu laiku šo akmeni uzskatīja par viltības, nodevības un melu iemiesojumu. Tādēļ to bieži nēsāja ļaudis, kas maizi pelnīja ar blēdību un zādzību palīdzību. Savukārt, senajā Romā citrīna rotas nēsāja īpaši cienījamie ļaudis — oratori un filozofi. Mūsdienu maģijas praksē pastāv uzskats par šī akmens divejādo dabu. Tas vienādi labi iederas un piestāv gan godājamiem cilvēkiem, gan neliešiem. Akmeņu maģisko īpašību lietpratēji apgalvo, ka no citrīna izgatavots talismans spēj aizsargāt tā īpašnieku no negatīvām iedarbībām. Citrīns īpašī labi iespaido tos cilvēkus, kas dzimuši Dvīņu zīmē. Dvīņu zvaigznājā dzimušajām sievietēm citrīna rotas palīdz attīstīt intuīciju, vīriešiem — nes veiksmi finansu darījumos. [23]

Atbrīvo no depresijas, attīsta daiļrunību, veicina savstarpējo saprašanos. Simbolizē prieku un veicina personības labāko īpašību attīstību. Uzplaukuma un labklājības akmens. “Zelta bagātības akmens”, “tirgoņu šķiras akmens” tādēļ, ka tas piesaista bagātību. Palielina individuālo enerģiju, palīdz cilvēkam saprast savu iekšējo “es” un atklāt savas iekšējās rezerves. Uzlabo garastāvokli, iegūstot kontroli pār jūtām. Palīdz stiprināt emocionālās saites starp ģimenes locekļiem un cilvēku grupām. Attīra un līdzsvaro, spēcina sava saimnieka intelektu, veicina smadzeņu darbību, oratora spējas un saprašanos starp cilvēkiem. Aktivizē galvas smadzeņu darbību. Stiprina atmiņu. Labvēlīgi ietekmē nieres, urīnpūsli, kuņģi, zarnas un liesu, rosina jaunām idejām. Palīdz ārstējot gastrītu, pielonefrītu, cistītu. Tas ir enerģijas devējs, ieteicams nēsāt tad, ja ir liela fiziska slodze vai nogurums. Stimulē saules pinuma darbību un gremošanas orgānus, liekot to uz nabas vai saules pinuma. Veido apkārt saimnieka ķermenim aizsargauru, kas pasargā no negatīvas enerģijas ietekmes no ārpuses. Pastiprināti iedarbojas spiežot ar kristālu uz plaukstas vidu. [17]

Citrīns - No latīņu val. Citrus - citrondzeltens. Tiek saukts par „Prāta akmeni". Pasargā no bailēm, kas radušās apkārtējo ietekmē. Vairo pašpārliecinātību, mazina depresiju, bezmiegu, piemērots kuņģa darbības traucējumu novēršanai, uzlabo vielmaiņu.

Citrīnu uzskata par "veiksmīga biznesmeņa akmeni". Tas paaugstina pašcieņu, pasargā no apkārtējo negatīvās enerģijas, atver prātu jaunām idejām, veicina prāta skaidrību, palīdz veidot psiholoģiskos kontaktu starp cilvēkiem.

Citrīnam ir divējāda daba, tādēļ citās valstīs šo akmeni uzskatīja par viltības iemiesojumu.

Īpaši piemērots juvelieriem, pulksteņu meistariem, mākleriem, zīlniekiem, oratoriem, filozofiem. Komersantiem un aģentiem tas palīdz veidot lietderīgus kontaktus un saņemt nepieciešamo informāciju.

Visvairāk piemērots Dvīņu zīmē dzimušajiem. Dvīņu zvaigznāja sievietēm tas attīsta intuīciju, bet vīriešiem - nes veiksmi finansu darījumos. [9]

Citrīns - no latīņu val. Citrus - citrondzeltens. Tiek saukts par „Prāta akmeni".

Ārstnieciskās īpašības:
 • Citrīns ar savām dabiskajām vibrācijām ap savu īpašnieku izveido aizsardzības auru.
 • Uzskata, ka citrīns veicina galvas smadzeņu darbību, pozitīvi ietekmē cilvēka psihi un nervu sistēmu.
 • Citrīns ir piemērots hroniska noguruma gadījumos, tas regulē endokrīnās sistēmas darbību, veicina toksīnu izvadi no organisma un attīra ādu.
 • Tas ir arī noderīgs alerģijas, aknu, liesas un žultspūšļa slimību gadījumos, kā arī veicina kuņģa-zarnu trakta darbību.
 • Pasargā no bailēm, kas radušās vides ietekmē. Vairo pašpārliecinātību, mazina depresiju, bezmiegu.
 • Piemērots kuņģa darbības traucējumu novēršanai, uzlabo vielmaiņu.
Magiskās īpašības:
 • ·Citrīns ir spēcīgs enerģijas attīrītājs un reģenerators. Tā spēkos ir attīrīt čakras, vadīt garīgo enerģiju un dāvāt intuīciju.
 • ·Citrīns līdzsvaro un attīra fizisko un smalkos ķermeņus. Šis akmens ir labklājības un bagātības piesaistītājs.
 • Meditācijas ar citrīnu piepilda cilvēku ar saules gaismu un enerģiju, kas nepieciešamas esošo ieceru un uzdevumu realizācijai.
 • Citrīnu uzskata par "veiksmīga biznesmeņa akmeni". Tas paaugstina pašcieņu, pasargā no apkārtējo negatīvās enerģijas, atver prātu jaunām idejām, veicina prāta skaidrību, palīdz veidot psiholoģiskos kontaktu starp cilvēkiem.
 • Citrīnam ir divējāda daba, tādēļ citās valstīs šo akmeni uzskatīja par viltības iemiesojumu.

Īpaši piemērots juvelieriem, pulksteņu meistariem, mākleriem, zīlniekiem, oratoriem, filozofiem. Komersantiem un aģentiem tas palīdz veidot lietderīgus kontaktus un saņemt nepieciešamo informāciju. [34]

Citrīns – populārs, nedārgs akmens, kas ir sastopams dažādās dzelteno toņu nokrāsās. Citrīna nosaukums ir cēlies no franču valodas vārda „citron” jeb citrons. Tradicionāli tas tiek uzskatīts par novembrī dzimušo cilvēku akmeni, kā arī 13. laulību jubilejas akmeni. Citrīns ir viens no kvarcu grupas akmeņiem. Šo akmeni iesaka ārstniecības nolūkiem sirds, nieru un gremošanas trakta saslimšanu gadījumos, lai mazinātu bezmiegu u.c. Tiek uzskatīts, ka citrīns nomierina un samazina asinsspiedienu. Citrīnam piedēvē arī labklājību vairojošas īpašības, tādēļ to iesaka glabāt pēc iespējas tuvāk naudai, lai tas varētu visspēcīgāk izpaust savu iedarbību. Citrīnu mēdz dēvēt arī par „Laimīgo akmeni”, jo tas piepilda nēsātāja dzīvi ar laimi un dzīvesprieku. Turklāt citrīns attīra un stiprina cilvēka auru. [18]

Citrīns – palīdz nostiprināt saikni ar garīgiem skolotājiem, palīdz paaugstināt pārliecību saviem spēkiem. Citrīns – tas ir akmens ar milzīgu enerģiju, kas palīdz piesaistīt naudu, veiksmi un uzplaukumu, attīsta intuīciju. Izmanto psihisko slimību ārstēšanā. Darījumos un biznesā stimulē aktīvu darbību un palīdz piepildīt nodomus. [20]

 • Gudrības, prieka un miera simbols, Piesaista veiksmi un uzplaukumu
 • Nomierina, sniedz optimismu un omulību
 • Lielisks aizsardzības talismans
 • Mazina bailes un stimulē atmiņu
 • Veicina prāta skaidrību un attīsta intuīciju
 • Nēsājot līdzi kabatā vai naudas makā palīdz piesaistīt naudu
 • Darījumos un biznesā stimulē aktīvu darbību un palīdz piepildīt nodomus
Ārstnieciskās īpašības
 • Palīdz pie psoriāzes, reimatisma
 • Lieto pie paaugstināta asinsspiediena
 • Palīdz ārstēt dažādas kunģa - zarnu trakta slimības
 • Labvēlīgi iedarbojas uz galvas smadzeņu darbību
 • Uzlabo asins cirkulāciju un vielmaiņu
 • Palīdz gremošanas un nervu sistēmai
 • Regulē čiekurveida dziedzera un tīmusa darbību.
 • Līdzeklis daudzu slimību profilaksei un organisma stiprināšanai
[26]
SaderAdamīns[5], Akva Aura[5], Cinkīts[5], Sfēns [5], Zelta spīduma obsidiāns[5]
Krāsa Dzelteni oranža[30], Oranža[4], Brūni dzeltena[7], Gaiši dzeltena[37], Tumši dzeltena[37], Dzeltena[7][4][5][37], Brūna[4], Zeltaini brūna[5][37]
Svītra Balta[7]
Spīdums Stikla[7][37][30][58]
Caurspīdīgums Caurspīdīgs[7], Caurspīdīgs lidz puscaurspīdīgs[37], Vāji caurspīdīgs[7]
Cietība 7[30][56][58]
Čakra 1. saknes Muladhara[3], 2. krusta kaula, sakrālā[7][4][58], 3. saules pinuma Manipuru[3][7][4][5][58], 4. sirds (Heart) Anahata[3], 7. vainaga (Crown) Sahasrara[3][7][4]
Vibrācija 6[3][4]
Stihija Gaiss[7], Uguns[3][7], Zeme[7]
Zodiaks Svari (Libra)[3][4], Jaunava (Virgo)[3][7], Lauva (Leo)[3][7][4][5], Dvīņi (Gemini)[3][7][4][5][56][58], Auns (Aries)[3][4]
Planētas Merkurs[56]
Ercengelis Gabriels[3], Jofiels[3], Rafaels[3]
Enerģija Aizsardzības[5], Dziedināšanas[5], Laimes[5], Naudas[5], Projektīvā Jan (izdala enerģiju, aktivizē)[7][56], Uzņēmīgā Iņ (uzņem enerģiju)[58]
Kaites Žultspūslis[33][4], Palielina vielmaiņu[4], Vairogdziedzeris[33][4], Vemšana[4], Vēnu paplašināšanās[9], Vielmaiņas traucējumi[9], Saindēta pārtika[4], Sezonālie emocionālie traucējumi[4], Reimatisms[9], Psoriāze[9], Pubertāte[4], Nieres[33][4], Liesa[4], Kuņģis[4], Išiass[9], Izsitumi[9], Galvassāpes[9][4], Gastrīts[58], Gremošana[9][4], Gremošanas sistēma[4], Diabēts[9][4], Drudzis[9], Slikta dūša[4], Cistīts[58], Saules pinuma čakra[4], Bronhīts[9], Acis[4], Aizkuņģa dziedzeris[4], Aknu slimības[18][9], Alergijas[9], Aptaukošanās[4], Artrīts[9], Artroze[9], Asinsrite[4], Astma[9], Audu reģenerācija[4], Paaugstināts asisnsspiediens[9]
Emocionālā ietekme Pašcieņa[4], Pašnāvnieciskas domas[4], Pašpārliecinātība[4], Piesardzība[4], Prieks[4], Negatīvisms[4], Mierīgs[4], Laime[4], Komforts[4], Godīgums[4], Drosme[4], Cerība[4], Bailīgs[4], Atklāsme[4]
Garīgā ietekme Psihiskās spējas[4], Radošums[4], Maksimizē enerģijas plūsmu[4], Pārpilnība[4], Medijs[4], Labklājība[4], Izpausme[4], Radošā izpausme[4], Aktvizē gribu[4], Baltā gaisma[4], Fobijas[4], Samazina negatīvo enerģiju[4], Bagātība[4]
Gada-dienas akmens 13[5]
Dzimšanas akmens Novembris[5]
Minerālu klase Silikātu minerāls[4]
Ķīmiskā formula SiO2, silīcija dioksīds[58][4][2]
Blīvums (g/cm3) 2,6[56]
Atradnes ASV[2], ASV-Kolorādo[58], Birma[37], Bolīvija[5][37], Brazīlija[2][4][5][37][56], Francija[2][56], Kanāda[37], Kazahstāna[56], Krievija[2][4][5], Krievija-Urāli[56], Madagaskara[2][4][37][56], Polija[7], Spānija[2][56], Šrilanka[37], Urugvaja[37]