Kianīts (distēns, cianīts) (Kyanite, Kианит, Дистен)

Kianīta krāsas – zila, zaļa, balta, tumši pelēka un melna. Zilā krāsa (visizplatītākā) - rosina mieru un klusumu, kā arī uzlabo komunikāciju un psihisko saprašanu. Kristāls ar īpaši vieglu un ātru vibrāciju, kas acumirklī aktivizē augstākās čakras un nes apgaismību. Palīdz ātri ieiet dziļā meditācijā. Veicina runas dotības. Labi noder pie meditācijas un relaksācijas. Kianīts neuzkrāj negatīvās enerģijas, tādēļ to nekad nevajag attīrīt. Piesaista gaismas būtnes (eņģeļus, garīgos vadītājus). Balansē (izlīdzina) čakras (dažreiz ļoti strauji un pēkšņi). Noņem blokādes. Attīra enerģētisko lauku un izveido aizsardzības vairogu. Palīdz atvērt trešo aci, kas veicina telepātiju, intuīcijas attīstību, gaišredzību un citas psihiskās spējas. Īpaši spēcīgs un noderīgs akmens, ja jums bijusi ķirurģiska iejaukšanās - tās rezultātā var būt izveidojušies enerģētiskie robi, kurus kianīts aizpilda. Balansē Iņ un Jaņ enerģijas. Veicina apskaidrību, nomierina nervus, uzlabo atmiņu. Aktivizē fiziskās spējas, palīdz pārvarēt senus emocionālus šķēršļus.

Palīdz dziedināt dzirdes un redzes traucējumus, kā arī balseni un kaklu. Stiprina imunitāti. Noņem sāpes, bailes, palīdz pazemināt asinsspiedienu, atvieglo olnīcu iekaisuma sāpes. Normalizē vielmaiņu. Palīdz pret bezmiegu.

Čakras: kakla, trešās acs (izlīdzina (sakārto) visas).

[3]

Tautiski dziednieki skaita, ka kianits paaugstina kopīgu organisma tonusu, uzlabo atmiņu, noņem nervozitāti. kianits Skaitās, ka pateicoties savējai zilajai krāsai atvieglina stāvokli pie bērnu infekcijām, atpesta no bezmiega, noņem stresa sekas. Bet jāizmanto šis akmens ar mēru, tā kā pie pastāvīgas nēsāšanas to uz ķermeņa var rasties nospiestais stāvoklis. Litoterapevti pieņem, ka kianits ir spējīgs normalizēt šūnveida metabolismu. Dažās valstīs izstrādājumus no kianita rekomendē nēsāt pie nieru un urīnpūšļa saslimšanām.

Kianits ir apveltīts ar īpašību dāvāt savējam īpašniekam uzticību, pieticīgu, šķīstību. Tas vienkārši nepieciešams ļaudīm, kas ir pievērsti mīlestību intrigām un pārvērtē savējās dabu spējas. Bez tam, kianits palīdz cilvēkam koncentrēt savējos spēkus uz vienas lietas, nevis mētāties ar tiem lieki, mēģinot izdarīt dažus uzreiz. Kianits palīdz izvēlēties to lietu, kura atnesīs viņu īpašniekam vislielāko profītu (no materiālas peļņas līdz slavas panākumam). Ja kianita īpašnieks ir labs un krietns, akmens apsargā viņu no partnera uzbāzības, saista pie viņa simpātiju un citu ļaužu uzticību, palīdz piecelties pa karjeru kāpnēm. Kianits nostiprina atmiņu, modina zināšanu slāpes, padara īpašnieku par apdomīgu, saprātīgu, novērš bīstamās ilūzijas. Kianita īpašnieks nekad nesāks aloties uz savi vai citu , bet gan skaidri vērtēs situāciju. Tomēr pie rotājuma izvēles vajag pievērst īpašu uzmanību minerāļa stāvoklim. Mazākās plaisas, kavernas vai burbulīši var atnest kianita īpašniekam lielas nepatikšanas. Astrologi ieteic nēsāt kianit ļaudīm, kas piedzima zem Strēlnieka un Dvīņu zīmēm. Nav aizliegts Zivīm, Vēžiem un Svariem. Pārējām zodiaka zīmēm viņš palīdz, tikai ja ikdienā meditēt ar akmeni 5-7 minūtes. Ir aizliegts Mežāžiem. Ļaudīm, kuri ir bezatbildīgi, slinki, sliecīgi pie blēdības, viņu nēsāt ir vienkārši bīstami. Kianits izdarīs visu iespējamo, lai viņa īpašnieka netikumi pēc iespējas ātrāk būtu atklāti. [23]

Kianits ir apveltīts ar īpašību dāvāt savējam īpašniekam uzticību, pieticīgu, šķīstību. Tas vienkārši nepieciešams ļaudīm, kas ir pievērsti mīlestību intrigām un pārvērtē savējās dabu spējas.

Bez tam, kianits palīdz cilvēkam koncentrēt savējos spēkus uz vienas lietas, nevis mētāties ar tiem lieki, mēģinot izdarīt dažus uzreiz. Kianits palīdz izvēlēties to lietu, kura atnesīs viņu īpašniekam vislielāko profītu (no materiālas peļņas līdz slavas panākumam).

Ja kianita īpašnieks ir labs un krietns, akmens apsargā viņu no partnera uzbāzības, saista pie viņa simpātiju un citu ļaužu uzticību, palīdz piecelties pa karjeru kāpnēm. Kianits nostiprina atmiņu, modina zināšanu slāpes, padara īpašnieku par apdomīgu, saprātīgu, novērš bīstamās ilūzijas. Kianita īpašnieks nekad nesāks aloties uz savi vai citu, bet gan skaidri vērtēs situāciju.

Tomēr pie rotājuma izvēles vajag pievērst īpašu uzmanību minerāļa stāvoklim. Mazākās plaisas, kavernas vai burbulīši var atnest kianita īpašniekam lielas nepatikšanas.

Astrologi ieteic nēsāt kianitu ļaudīm, kas piedzima zem Strēlnieka un Dvīņu zīmēm. Nav aizliegts Zivīm, Vēžiem un Svariem. Pārējām zodiaka zīmēm viņš palīdz, tikai ja ikdienā meditēt ar akmeni 5-7 minūtes.

Ir aizliegts Mežāžiem. Ļaudīm, kuri ir bezatbildīgi, slinki, sliecīgi pie blēdības, viņu nēsāt ir vienkārši bīstami. Kianits izdarīs visu iespējamo, lai viņa īpašnieka netikumi pēc iespējas ātrāk būtu atklāti. [18]

Tautas dziednieki uzskata, ka kianīts paaugstina kopējo organisma tonusu, uzlabo atmiņu, noņem nervozitāti. Skaitās, ka patiecoties savai zilajai krāsai šis minerāls atvieglo stāvokli pie bērnu infekcijām, atbrīvo no bezmiega, noņem stresa sekas. Bet ir vērts uzmanīties, jo pie pastāvīgas nēsāšanas var rasties nomākts garastāvoklis. Normalizē šūnveida metabolismu. Dažās valstīs rekomendē nēsāt pie nieru un urīnpūšļa saslimšanām.

Apveltīts ar īpašību dāvāt īpašniekam uzticību, pieticīgu, šķīstību. Tas vienkārši ir tiem, kam nosliece uz mīlestības intrigām. Bez tam, akmens palīdz cilvēkam koncentrēt spēkus uz vienu darbu nevis mēģinot izdarīt daudzas lietas uzreiz. Pie reizes, tas palīdz izvēlēties to darbības veidu, kurš atnesīs īpašniekam materiālo labumu un slavu. Ja cilvēks ir labs un krietns, akmens pasargā viņu no partnera negodīguma, piesaista citu cilvēku simpātijas un uzticību, palīdz pacelties pa karjeras kāpnēm.

Kianīts nostiprina atmiņu, atmodina zināšanu slāpes, padara īpašnieku par apdomīgu, saprātīgu. Pastiprina spēju skaidri izvērtēt situāciju, darbojas kā vadītājs,kas palīdz enerģijai plūst cauri ķermenim, aizraidot prom negatīvās un atnesot pozitīvās vibrācijas.Palīdz pārvarēt senus emocionālus šķēršļus,dodot ceļu jaunajam.

Palīdz dziedēt lauztus kaulus,sūtot enerģiju cauri traumētajai vietai. [9]

Kianīts ir pusdārgakmenis, kas parasti ir gaiši zilos toņos. Tomēr to var atrast arī dažādas citās krāsās, piemēram, baltā, pelēkā, zaļā, bezkrāsainu un pat gandrīz melnu. Šis akmens ir caurspīdīgs, stiklveida.

Ārstnieciskas īpašības:
 • Tautas dziednieki uzskata, ka kianīts paaugstina kopīgu organisma tonusu, uzlabo atmiņu, noņem nervozitāti. Skaitās, ka pateicoties savai zilajai krāsai tas atvieglo stāvokli pie bērnu infekcijām, atpesta no bezmiega, noņem stresa sekas. Bet jāizmanto šis akmens ar mēru, tā kā pie pastāvīgas nēsāšanas, var rasties nospiestības sajūta.
 • Litoterapeiti pieņem, ka kianīts ir spējīgs normalizēt šūnveida metabolismu.
 • Dažās valstīs izstrādājumus no kianita rekomendē nēsāt pie nieru un urīnpūšļa saslimšanām.
 • Palīdz dziedēt lauztus kaulus,sūtot enerģiju caur traumētajai vietai.
Maģiskas īpašības:
 • Kianīts ir apveltīts ar īpašību dāvāt savam īpašniekam uzticību, pieticīgu, šķīstību. Tas vienkārši nepieciešams ļaudīm, kas ir pievērsti mīlestību intrigām un pārvērtē savas darba spējas.
 • Bez tam, kianīts palīdz cilvēkam koncentrēt savus spēkus uz vienu lietu.
 • Kianīts palīdz izvēlēties to lietu, kura atnesīs viņu īpašniekam vislielāko profītu (no materiālas peļņas līdz slavas panākumam).
 • Ja kianīta īpašnieks ir labs un krietns, akmens pasargā viņu no partnera uzbāzības, saista pie viņa simpātijas un citu ļaužu uzticību, palīdz pacelties pa karjeras kāpnēm.
 • Kianīts nostiprina atmiņu, modina zināšanu slāpes, padara īpašnieku par apdomīgu, saprātīgu, novērš bīstamas ilūzijas.
 • Tomēr pie rotājuma izvēles vajag pievērst īpašu uzmanību minerāla stāvoklim. Mazākās plaisas, kavernas vai burbulīši var atnest kianīta īpašniekam lielas nepatikšanas.
 • Ļaudīm, kuri ir bezatbildīgi, slinki, nosliekti uz blēdībām- kianītu nēsāt ir vienkārši bīstami. Kianīts izdarīs visu iespējamo, lai viņa īpašnieka netikumi pēc iespējas ātrāk būtu atklāti.
[34]
 • Labs meditāciju kristāls
 • Spēcīgs augstu vibrāciju enerģiju raidītājs un pastiprinātājs
 • Stimulē psihiskās spējas un intuīciju
 • Nav jāattīra, jo tas neuzkrāj negatīvās enerģijas
 • Balansē iņ un jaņ enerģijas
 • Zilais kianīts palīdz pie publiskas uzstāšanās
 • Attīra enerģētisko lauku un izveido aizsardzības apvalku

Ārstnieciskās īpašības

 • Dabīgs pretsāpju līdzeklis
 • Ārstē muskuļu slimības, drudzi
 • Palīdz dziedināt balseni un kaklu
 • Pazemina asinsspiedienu un ārstē infekcijas
 • Pazemina lieko svaru un normalizē vielmaiņu
[26]
VarietāteMelnais kianīts[2], Oranžais kianīts[5], Zaļais kianīts[5], Zilais kianīts[5]
Krāsa Zila[37][30][4], Zilgana[35], Zili zaļa[37], Zaļa[30][4][37], Sarkana[37], Rozā[30], Gaiši pelēka[30], Pelēka[4], Dzelteni oranža[30], Oranža[4], Melna[4], Dzeltena[30][37], Brūna[37], Bezkrāsaina[37], Balta[30]
Svītra Bezkrāsaina[30]
Spīdums Pērļu[30][37], Stikla[30][37][58], Stiklains[30], Taukains[30]
Caurspīdīgums Caurspīdīgs[35][30][37], Puscaurspīdīgs[30][37]
Cietība 4 - 7[37], 4,5 - 7[58], 5,5 - 7[30]
Čakra 1. saknes Muladhara[58], 4. sirds (Heart) Anahata[58], 5. kakla (Throat) Višudhu[3][4][58], 6. trešās acs (Third Eye) Adžnu[3][4], 7. vainaga (Crown) Sahasrara[58], Aktivizē visas[3][4]
Vibrācija 4[3][4]
Stihija Gaiss[3]
Zodiaks Zivis (Pisces)[3][4], Svari (Libra)[3][4][58], Vērsis (Taurus)[3][4][58], Auns (Aries)[3][4][58]
Ercengelis Gabriels[3]
Enerģija Uzņēmīgā Iņ (uzņem enerģiju)[58]
Kaites Vairogdziedzeris[4], Vielmaiņa[58], Trieka[4], Novecošanas process[4], Muskuļu sāpīgums[4], Epilepsija[4], Izlīdzina čakras[4], Auras tīrīšana[4]
Emocionālā ietekme Emocionālās blokādes[4]
Garīgā ietekme Vibrācijas frekvences paaugstināšana[4], Vibrācijas kāpināšana[4], Vizualizācija[4], Meditatīvs stāvoklis[4], Sazināšanās ar garīgajiem aizbildņiem[4], Izpausme[4], Debesbraukšanas process[4], Atbrīvo no enerģētiskajām blokādēm[4], Auras tīrīšana[4], Sapņu atmiņa[4]
Minerālu klase Silikātu minerāls[4]
Ķīmiskā formula Al2SiO5 - alumīnija silikāts[37][4]
Blīvums (g/cm3) 3,5[56]
Atradnes ASV[56][37][5][58], Birma[56][58], Brazīlija[56][5][4][58], Indija[4][58][56], Kenija[56][37][58], Krievija-Urāli[58][56], Madagaskara[37], Mozambika[37], Šveice[56][5][58]