Ahāts (Agate, Агат)

Ahāta paveidi

 • Acu ahāts - lodveida, atgādina aci;
 • Aprikožu ahāts - sārtas krāsas ahāts;
 • Botsvanas ahāts - izcilas kvalitātes skaists ahāts, nereti ar "aci" ahāta slīpējuma centrā;
 • Cauruļu ahāts - ahātu veidojošais šķīdums ir sacietējis, plūstot caur šauru, apaļu kanālu;
 • Cietokšņa ahāts - ahāta slānīši ir nobīdījušies un šķērsgriezumā atgādina cietokšņa sienu drupas;
 • Čūskādas ahāts - agregāti ar čūskas ādas rakstu;
 • Dendrītu ahāts - ahāta masā papardēm līdzīgi dendrīti - raksturīgi mangāna un dzelzs oksīdu ieslēgumi;
 • Enhidro - ahāta lodīte, kurā iekšā vēl ir šķidrums;
 • Kellervaldes ahāts - tumši sarkans ahāts, ko atrod Vācijā, Hesenē, Kellervaldes apgabalā;
 • Koka ahāts ("atlējumu ahāts") - ar ahātu aizstāts pārakmeņots koks;
 • Koraļļu ahāts - ar ahātu aizstāts koraļļa pārakmeņojums;
 • Mākoņu ahāts - ahāts ar mākoņu formas joslām;
 • Onikss - ahāts ar baltām un melnām joslām:
  • Sardonikss - melnas, sarkanbrūnas un baltas joslas;
 • Skolecīta ahāts - Skolecīta pseidomorfoze;
 • Sūnu ahāts - gaišajā ahāta virsmā ir sūnām līdzīgi zaļganpelēki mangāna minerālu dendrīti;
 • Turitellu ahāts - ar ahātu aizstāti organismu (moluski vai gliemeži) pārakmeņojumi, atrod ASV, Vaiomingas, Jūtas un Kolorādo štatos;
 • Uguns ahāts - ahāts ar iekšēju atstarošanās efektu, līdzīgi opālam;
 • Varavīksnes ahāts - ahātu veidojošie slānīši ir tik plāni, ka skatoties cauri plānslīpējumam, redzams Ņūtona gredzenu optiskais efekts;
 • Zvaigžņu ahāts - neregulāras formas žeodas ir gandrīz pilnībā aizpildītas - šķērsgriezumā iegūst starainu, visbiežāk - piecstarainu formu. [2]

Ahāts – halcedona paveids. Būtiskākās īpašības ir: Iņ un Jaņ enerģijas balansēšana, drosme, aizsardzība, dziedināšana un mierināšana. Ahāts ir spēka un harmonijas akmens. Stiprina intelektu, palielina koncentrēšanās un analītiskās spējas (īpaši noderīgs studentiem, aktieriem), nes veiksmi, palielina enerģiju, iezemē. Veicina ilgmūžību. Sniedz emocionālu spēku, kliedē bailes, mazina stresu. Uzlabo attiecības, tīra un stabilizē auru noņemot vai transformējot negatīvo enerģiju. Rada drošības sajūtu.

Fiziski palīdz zobiem, pie smaganu, acu, dzemdes, kuņģa un kakla slimībām, kā arī pret bezmiegu. Stiprina asinsvadus, attīra limfātisko sistēmu un palīdz dziedēt ādas kaites. Var pielietot pie ilgstoša klepus, mazina krampjus, palīdz pasargāt no infekcijām. [3]
Ahāts - kārtains daudzslāņains kristāls, dažādās krāsās, svītrains ar īpatnēju un savdabīgu rakstu. Dabā sastopami ir visdažādāko nokrāsu ahāti. Ahāts attīra un stabilizē auru, iznīcina visu negatīvo. Šis unkālais akmens spēj brīdināt savu nēsātāju no nepatikšanām, briesmām un sliktiem cilvēkiem,-akmens vienkārši uz neilgu laiku kļūst silts. Ahāts spēj piesaistīt spēku, aizsargāt no stresa un enerģijas zaudēšanas. [6]

Litoterapevti apgalvo, ka ahāts ir spējīgs palīdzēt savējam īpašniekam tikt galā ar daudzām kaitēm. Vajag tikai viņu pareizi nēsāt. agats Piemēram, pie savilču klepus, angīnai viņu nēsā kreļļu veidā, pie atšķirīgu zobu saslimšanu — auskaru veidā. Pie podagras, locītavu slimības uzvelk ahātu aproces. Gredzenu ar ahātu zeltā nēsā uz kreisas rokas tie, kas cieš ar sirds saslimšanām; uz labas rokas vidēja pirksta — ļaudis, kas ir sliecīgi pie histēriķiem, cieš no bezmiega un nepamatotām bailēm. Ahātu broša palīdz atbrīvoties no tādām kaitēm, kā astma, plaušu iekaisums, bronhīti.

Senā Ēģiptē ar ahātu izstrādājumu palīdzību ļaudis aizsargājās no negaisa. Ceļotāji, īpaši tie, kam vajag krustot tuksnesi, sūkāja nelielas plates no šā akmens, kad tos sāka mocīt slāpes. Romas veltīja šo minerālu dārzkopības Pomone dievietei un augu iestādīšanas laikā aizraka zemē mazas bumbiņas, kas ir izvirpotas no ahāta. Skaitījās, ka ahāts palīdz saglabāt uzticību mīlētājiem, tādēļ tie pirms šķiršanās samainījās ar gredzeniem ar ahātu. Ahātam bija piedēvējamas īpašības uzlabot īpašnieka redzi, padarīt viņu daiļrunīgu, tālredzīgu, pat gaišredzīgu. Vairāk par visu ahāts piestāv ļaudīm, kas ir dzimuši zem Vērša zīmes. Tiem vajag nēsāt šo akmeni varu ietvarā. Zeltā vai sudrabā ahātu var nēsāt arī ļaudis, kas ir dzimuši zem Vēža, Ūdensvīra, Svaru zīmēm. Zivis arī var nēsāt šo akmeni, ja uzģērbs rotājumu ne biežāk kā vienu reizi nedēļā. Ir pilnīgi aizliegts šis akmens Strēlniekiem un Auniem — viņš kairina un kaitina šos ļaudis, ienes to dzīvē rosību un paniku, padara tos niecīgus apkārtēju acīs. Tulkojuma autore: Diana Vostrjakova. [23]

Ahāts tradicionāli tiek uzskatīts, ka ahāta gredzena nēsātājs ir pasargāts no dažādām nelaimēm un dzīvo ilgu mūžu. Citās kultūrās uzskata, ka ahāts (suspensijas veidā, sajaukts ar ūdeni) pasargā no skorpiona un čūskas dzēliena, nomierina prātu un dvēseli, palīdz izvairīties no infekciju slīmībām, sekmē daiļrunību un palīdz uzvarēt ienaidniekus, aptur un nomierina pērkonu, nodrošina pie varas esošo labvēlību.

Ahāts piesaista spēku, aizsargā pret sliktiem sapņiem. Tas aizsargā no stresa un enerģijas zaudēšanas. Ahāts palīdz mainīt emociju uztveres līmeni. Ieteicams ahātu nēsāt, ja paredzama nopietna lēmuma pieņemšana.

Visvairāk piemērots Auna un Vērša zīmē dzimušajiem. Zelta vai sudraba ietvarā ahātu var nēsāt, kas ir dzimuši zem Vēža, Ūdensvīra, Svaru zīmēm.

Nav ieteicams šis akmens Strēlniekiem un Auniem - viņš kairina un kaitina šos ļaudis, ienes to dzīvē rosību un paniku. [18]

Visbiežāk ahātam piedēvētās īpašības ir atvieglināt dvēseles sāpes, pieņemt un apzināties realitāti. Tas varētu būt būtiski cilvēkiem, kam mēdz pārāk daudz „lidināties mākoņos”. Tā kā ahātam tiek piedēvēta pretdrudža iedarbība, slimību profilaksei ir populāra ahāta iegremdēšana dzeramā ūdens traukā. Ārstnieciskos nolūkos tas ir ticis lietots artrīta un galvassāpju gadījumos.

Ahāts ir piemērots jauniem cilvēkiem. Jaunām meitenēm tas palīdz piesaistīt iecerētā vīrieša uzmanību, jauniem vīriešiem tas palīdz sajust savas patiesās jūtas, atraisīt slēpto iekšējo enerģiju un novirzīt to uz izvēlēto mērķi. Ahāts palīdz tiem, kas uzsāk savu karjeru, kas ir sava dzīves ceļa meklējumu sākumposmā.

Medicīniskos nolūkos ahāts ir ticis lietots, lai izvadītu toksīnus no organisma, lai attīrītu organismu no nevēlamajām negatīvajām enerģijām. Ahāts vājina indes iedarbību. Ahāta krelles ieteicamas klepus gadījumā, arī ja ir kakla sāpju un zobu sāpju gadījumā. Pastāv uzskats, ka ahāti palīdz izsargāties no podagras un novērš krampjus, palielina potenci, aizsargā no infekcijām un kuņģa slimībām, sekmē kuņģa sulas skābuma normalizāciju, kā arī organisma detoksikāciju.

Ir uzskats, ka ahāti aizsargā cilvēku no radiācijas iedarbības.

Indijas Ajūrvēdā ahāts rekomendējas bērniem: tas nomierina un izkliedē bailes, palīdz sākt agrāk staigāt.

Ahāts piesaista bagātību un mīlestību.

Melnas krāsas ahāti palīdz izvairīties no briesmām, taču tas var radīt skumjas. [9]

Akmens no baltas vai dzeltenas krāsas, līdz brūnai un melnai. Ahāta krāsa ir atkarīga no dzelzs vai hlorīda piemaisījuma: ahāta akmens dzeltenā, oranžā, sarkanā, brūnā un melnā tonī izveidojas atkarībā no dzelzs daudzuma tajos, bet zaļganu krāsu tam sniedz hlorīdi. Ahāts – ārkārtīgi daudzveidīgās krāsās. Akmeņu nosaukumi ir atkarīgi no to raksta - apļveida, ainavu, acainie, ruinētie, drupainie, lentainie, bastiona. No fiziskā viedokļa, ahāta akmens skaitās sava veida, kvarca pasugas, smalki strīpainais halcedons. Ahāts – akmens, radies tukšā vietā, radies no vulkāniskajiem iežiem. Kad notiek dēdēšana, ahāta ielāsmeņi attīras no apkārtējām, nebiezām šķirnēm, pēc kā ahāta akmeni var sastapt akmeņu nobirumos.

Ahāta akmens var izskatīties kā pamīšus daudzslāņains vairāku šķirņu akmens – halcedona, kvarcīta, opāla, kvarca. Tieši dažādu citu minerālu klātbūtne sniedz ahātam tādas fantastiskas nokrāsas un rakstus. Ahātā esošais mangāns, noved pie tā saucamo dendrisko ahātu parādīšanās – tiem piemīt skaists raksts, kas atgādina koku, koku zarus, kas iekrāsoti ar tušu vai tinti. Ja ahāta akmens satur oniksu, tajā parādās raksti zibens, zig-zaga izskatā, tāpat arī paralēlas līnijas, svītras, gareniskas dzīslas. Daba ir radījusi ahāta akmeni, burtiski kā dabisku ainavu. Dažkārt var atrast tādus šī akmens paraugus, kuri izskatās kā skaists pasaku mežs, zaļi koki, ko ieskauj ezeri, papardes lapas, sūnas. Tādu skaistumu var novērot pateicoties hlorīta vai aktionīta klātbūtnei. Tie spēj ahātam piedot skaista ezera izskatu, kurā šķietami aug sūnas, kas sniedzas pretī gaismai, augot cauri plānai ledus kārtai.

Eksistē arī sūnu ahāta akmens – tas atšķiras ar to, ka, ja paskatās cauri šādam ahāta akmenim, var saskatīt veidojumus, kas atgādina sūnas.

Par pašiem vērtīgākajiem ahātiem tiek uzskatīti acainie, jeb koka ahāta akmeņi, tā kā to šķiedras līdzinās koku gadu gredzeniem un veidojas apkārt punktam centrā. Un šajā punktā var būt iekļauts kalnu kristāla gruzis. Ahāta akmens pēc savas dabas ir samērā blāvs, pelēcīgs vai sārts, bet tam piemīt īpašība absorbēt spilgtu ķīmisko nokrāsu un iegūt vairāk piesātinātu toni.

Eksistē vairākas šī minerāla nosaukumu versijas. Piemēram, daži zinātnieki uzskata, ka nosaukums „Ahāts” nāk no Grieķijas. ''Abates'' – priecīgs. Citi apgalvo, ka minerāls savu nosaukumu ir ieguvis no Sicīlijas upes „Ahates”, kurā to ieguva senos laikos. Eksistē arī citi ahāta un tā varietāšu nosaukumi: sardoniks, karneol-sardoniks, arābu onikss, bastiona ahāts, dendrītu akmens, lāsmainītis, pūces acs.

Ahātu veidi:

 • Kārtainais ahāts – dominē enerģija, kas saistīta ar uguni.
 • Melnais ahāts – tāpat vada enerģiju, kas saistīta ar uguni un ietver sevī aizsargājošus spēkus.
 • Melnais ahāts ar baltām dzīslām, brīdina par briesmām, ar kurām saskarsies cilvēks, kurš nēsā šo akmeni, palīdz viņam gūt uzvaru pār ienaidniekiem, tāpat arī būt veiksmīgam spēlēs.
 • Melni-baltais ahāts: ietver sevī ar zemi saistītu enerģiju.
 • Zilais vai gaiši zilais ahāts ietver sevī ar ūdeni saistītu enerģiju.
 • Brūnais ahāts ietver sevī ar uguni saistītu enerģiju
 • Sūnu ahāts ietver sevī ar zemi saistītu enerģiju.
 • Zaļais ahāts tāpat ietver sevī ar zemi saistītu enerģiju.
 • Veiksmei darīšanās:
 • Sarkanais ahāts kalpo kā glabātājs enerģijai, kas saistīta ar uguni.
 • Rudi-brūnais ahāts sniedz savam īpašniekam neuzvaramību dzīves situācijās, veicina mīlestību, draudzību un sakārto attiecības.
 • Dzeltenajā ahātā ir pēc kārtas savienoti Venēra, Merkurs, Saturns. Tas ir arī laipnības, maiguma, miera akmens, kas veicina mājas labklājību, ģimenes stiprināšanu, zināšanu iegūšanu un uzkrāšanu.
 • Gaiši dzeltenais ahāts – ļoti izplatīts akmens Tālajos Austrumos, vietējo iedzīvotāju diezgan iemīļots.
 • Baltais ahāts – bērnu talismans, pasargā viņus no ļaunas acs, stiprina veselību.
 • Mākoņainais ahāts – miera, klusuma un atpūtas akmens. To nedrīkst nēsāt vāji un pasīvi cilvēki, jo pastiprina slinkumu un atslābšanās spējas.
 • ·Varavīksnes ahāts – saistīts ar vēlmju realizāciju, kā arī, ar bagātību. To neiesaka pastāvīgi nēsāt pārāk jūtīgiem un viegli ietekmējamiem cilvēkiem.
 • Acainais ahāts – ļoti ieteicams bērniem, pasargā viņus, sargā no ļaunas acs un bojājumiem. Tāpat arī uzskata, ka tam, kurš pastāvīgi nēsā šo akmeni, vajag rādīties pravietiskiem sapņiem.
 • Ruinētais ahāts – ļoti rets ahāta veids – palīdz atgūt zaudētus īpašumus un atgūt vecus parādus.
 • Ainavu ahāts – simbolizē cilvēka saikni ar dabu, kā arī veicina izklaides un laimīgus ceļojumus.
 • Ahāts ar smaragda-zaļām dzīslām – saistīts ar neatkarību un reformām, kā arī piesaista patiesus un uzticamus draugus.
 • Pelēkais ahāts – taisnīguma akmens, palīdz uzvarēt tiesas procesos, bet, to nav ieteicams nēsāt melīgiem un par sevi nepārliecinātiem cilvēkiem, jo šī akmens iedarbība var vērsties pret viņiem.
 • Ahāts pelēki-brūnā krāsā – saistīts ar karjeru un naudu. Saskaņā ar senu tradīciju, tā pastāvīga nēsāšana sniedz spēju apmierināt personiskās ambīcijas.
 • Ahāts dzelteni-tumšbrūnā krāsā – zinātnieku un filozofu akmens, tas palīdz izveidot labvēlīgus kontaktus ar cilvēkiem, kā arī pasargā jebkuros ceļojumos.
 • Zeltainais ahāts – spilgts akmens, tas uzlabo radošās prasmes, kā arī ir saistīts ar naudu un likteņa veltēm.
 • Rozā ahāts – senajiem grieķiem un romiešiem simbolizēja veiksmīgus notikumus un palīdzēja vinnēt azartspēlēs. Skaitās, ka jo vairāk viņu nēsā, jo labāk tas iedarbojas.
 • Ahāts ar dzīslām – priekš piebūrumiem.
 • Slīpētais ahāts olas formā palīdzēs noņemt muskuļu saspringumu un palīdzēs atslābināties.

Ārstnieciskās īpašības:

 • Litoterapeiti apgalvo, ka ahāts var palīdzēt savam īpašniekam tikt galā ar daudzām kaitēm. Vajag tikai to pareizi nēsāt. Piemēram, pie ieilguša klepus, angīnas to nēsā kā krelles. Pie dažādām zobu saslimšanām – auskaros. Pie podagras, locītavu slimībām apliek ahāta rokassprādzi. Gredzenu ar ahātu nēsā uz kreisās rokas zeltneša tie, kuri mokās ar sirds slimībām; uz labās rokas vidējā pirksta – cilvēki, kuri ir sliecīgi uz histēriju, kurus moka bezmiegs un nepamatotas bailes. Ahāta broša palīdz atbrīvoties no tādām slimībām, kā astma, plaušu iekaisums, bronhīts.
 • Ahāts, atkarībā no tā krāsas, iedarbojas uz jebkuru čakru.
 • XVI gadsimta farmakopejas manuskripts apgalvo, ka ahāts „palīdz pret krītamo kaiti un ļaunos garus atgaiņā, un pret kuņģa slimībām palīdz, un pie saldumu ēšanas noved”.
 • Lai pastiprinātu ārstniecisko spēku, no ahāta izgatavoja bumbiņas, uz kuru virskārtas tika rakstītas vēlmes uz veselību un kamejas ar simboliskiem slimības attēlojumiem (piemēram, sieviete ar izlaistiem matiem simbolizēja migrēnu) un uzrakstiem, kā piemēram „Izej no manis, izej”. Plaši pazīstama ir kameja ar izgrieztu Perseja attēlu, kurš tur rokās Medūzas-Gorgonas galvu, ar iegravējumu ap ietvaru: „Bēdz, podagra, Persejs tevi vajā”.
 • Šis minerāls ir lielisks ārstniecības līdzeklis pret dažādām psiholoģiskām un psihiatriskām slimībām. Tas noņem stresu, nervozitāti, trauksmainību, novērš nakts murgus, galvassāpes.
 • Ārstē ādas slimības
 • Spēj paglābt cilvēku no organisma dehidrēšanās. Uzskatīja, ka ahāts palīdz pilnībā nostiprināt cilvēka imunitāti.
 • Dzeltenais – ārstē elpošanas un gremošanas orgānus, īpaši aknas un žultspūsli. Sarkanais ahāts pozitīvi iedarbojas uz asinsrites sistēmu, palīdz tikt galā ar endokrīnās sistēmas traucējumiem un vīrusu slimībām.
 • Mūsdienu litoterapijā, izņemot parastas rotaslietas, tiek piemērotas ahāta bumbiņas, priekš masāžas un ahāta piramīdas.
 • Dzert ūdeni, kurā diennakti ir nostāvējis ahāts, ir brīvi pieļaujams 1-4 glāzes dienā, nedēļas garumā, bet pēc tam nedēļu vajag atpūsties, pēc kā atkārtot utt., līdz tiek sasniegta izveseļošanās.
 • Akmeni var uzlikt uz sāpošās vietas – noņems sāpes, iekaisumus.
 • Tāpat arī ahāts palīdz pret sirds asinsvadu sistēmas, kuņģa-zarnu trakta, aknu slimībām, tāpat arī samazina risku saslimt ar infekcijas slimībām.
 • Novērš krampjus, veicina kuņģa skābju normalizēšanu, kā arī organisma detoksikāciju.
 • Ir viedoklis, ka ahāts aizsargā cilvēku no radiācijas iedarbības.
 • Indiešu Ajūrvēdā ahātu rekomendē bērniem: tas nomierina un izgaisina viņu bailes, palīdz agrāk sākt staigāt.
 • Gaiši zilais ahāts – izārstē osteohondrozi. Ahāta krelles ārstnieciskos nolūkos vajag nēsāt pie maksts slimībām.
 • Ahāts ir noderīgs pie agri diagnosticētas šizofrēnijas un maniakāliem sindromiem, jo dēļ ahāta zīmējuma sarežģītības ar viļņainām līnijām un izliekumiem, šis akmens spēj izvest sava valkātāja slimo fantāziju no slēptā murga uz redzamo.
 • Saskaņā ar seniem uzskatiem, ja ahātu sasmalcina ūdenī, tad tas iegūst ārstnieciskas īpašības. Ja ar tādu ūdeni apmazgās rētas vai dzīvnieku un indīgu čūsku kodumus, tad tie sadzīs ievērojami ātrāk.

Maģiskās īpašības un dažī rituāli:

 • Meitenes ahāts aizsargā no mīļoto neuzticības, bet jauniem vīriešiem ļauj atklāt apslēpto enerģiju un veltīt to izvēlētajam mērķim. Palīdz tiem, kuri uzsāk karjeru un mēģina atrast savu dzīves ceļu.
 • Corallachates – pret zirnekļu un skorpionu kodieniem, ieliekot mutē – remdina alkatību.
 • Ahāts ar baltiem punktiņiem novērš vētras, briesmas un dara neuzvaramu.
 • Ahāts ir absolūti mierīgs, savaldīgs un uzmanīgs, viņš vēro pasauli un vedina cilvēku uz smalko pasauļu izpratni, attīrot gaišredzības un gaišdzirdības kanālus. Palīdz saprast esamības likumus, uztvert informāciju.
 • Ahāta bumbiņas aizsargā dārzu no pērkona un aukstuma.
 • Dara valkātāju visiem patīkamu,dod pārliecināšanas spējas.
 • Okkultismā – Varenās Matērijas simbols, kuram piemīt senās gaismas spēks.Verbālās maģijas akmens.Indijas magi izmanto akmeni meditācijās, lai sasniegtu slēpto jēgu.
 • Veicina ilgu mūžu, attīsta jūtu smalkumu, maigumu, iekšējo pārliecību.
 • Akmens atgaiņā vampīrus un burvjus.
 • Pret ļaunu aci.
 • Kārtainais ahāts dod sieviešu iekāri vīriešiem.
 • Melnais ahāts dod varu pār elles spēkiem, pasargā no nelaimēm un ļaunajiem spēkiem, taču izsauc skumjas un var sagādāt neparedzētas situācijas.
 • Ahāts rada mīlestību, mīkstina šķiršanās sāpes, parāda melus, skaidro citu cilvēku slēptās domas.
 • Baltais, dzeltenais ahāts pasargā no burvestībām, vampīriem, vairo labo.

Vārdojums-rituāls veiksmes piesaistīšanai

Ņemiet ahātu vai juvelierizstrādājumu ar to, nomazgājiet zem auksta, tekoša ūdens, saspiediet akmeni plaukstā, pietuviniet lūpām un trīsreiz atkārtojiet:

“Palīdzi un aizsargā,
Man veiksmi atnes”.

Apvārdoto akmeni vienmēr vajag nēsāt sev līdzi. Ja akmens pēc tam izbalēs, saplaisās vai arī jūs viņu pazaudēsiet, nekrītiet izmisumā, tas nozīmē, kas tas atdeva visu savu enerģiju. Ņemiet jaunu un atkal to apvārdojiet.

Ahāta mantra

Atgar duife roz taol

Skaitiet 4 vai 44 reizes.
Ja skaitīsiet to uz austrumiem, jums tiks dots neuzvaramības spēks pret ļaunajiem spēkiem.
Uz dienvidiem – veiksmi mācībās, labu apkārtni, labu cilvēku attieksmi.
Uz rietumiem – priekšnojautas, aizsardzība no augstāko spēku puses.

Uz ziemeļiem – priekš atveseļošanās.

Aizsardzības vārdojums.

Tu – uzvarētājs!
iTu – prāta attīrītājs
Un ķermeņa sargātājs!
Aissargā no ļauno spēku intrigām,

Saglabā no bēdas mani (vārds)!

Skaita četras reizes.

Ahāta dvēseles vārdojums

Spēki, kas vada šo akmeni, labi reaģē uz simboliem. Tādēļ, lai uzlādētu ahātu, to novieto taisnstūra centrā, kas uzzīmēts apļa iekšpusē. Īsajai taisnstūra pusei ir jāatrodas uz dienvid-austrumiem un uz ziemeļ-rietumiem. Pārējais rituāls ir parasts. Ja jūs vēlaties akmenim piešķirt kādu īpašus, gaisīgus spēkus, tad zīmes tiek rakstītas aiz taisnstūra aplī.

Uguns spēks,
Zemes spēks,
Ūdens un Gaisa spēks.
Pie jums es (vārds) vēršos -
Savienojieties!
7 debesu sfēras, atverieties!
Debesu spēki, atsaucieties!
Ahāta akmenī iemiesojieties!
Man (vārdam) uz mūžiem pakļaujieties!
Labajam,
Aizsardzībai no ļauna,
Gaišredzībai,
Zināšanām!
No šīs stundas, no šīs minūtes, no šīs sekundes,
Lai notiek pēc maniem vārdiem!
Ar Gaisa spēku, ar Ūdens spēku, ar Zemes spēku, ar Uguns spēku aizzīmogoju!

Lai notiek tā!

Skaita 4 vai 8 reizes.

Veiksmīgs naudas ieguldījums.

Ceturtdienā (pilnmēness laikā) iededziet altāra sveci un vīraku. Apsmērējiet melnu un oranžu sveci no degļa līdz apakšai ar kanēļa eļļu. Pēc tam apsmērējiet baltu sveci un ieskrāpējiet tajā savu iniciāļus vai savu zodiaka zīmi, uz sveces zemākās daļas. Novietojiet sveces uz altāra patvaļīgi un novietojiet nelielu ahātu pie baltās sveces. Izbārstiet uz altāra piparmētras lapiņas. No sākuma iededziet balto sveci, pēc tam melno, bet pēc tam – oranžo.

Izrunājiet vārdojumu vairākas reizes:

“Nauda tiecas uz manām rokām. Esmu mierīgs, rūdīts un brīvs. Nauda ātri piepilda manu kontu!”

Domās iztēlojieties lielu peļņu no ieguldītās naudas. Pēc tam izrunājiet:

“Esmu priecīgs tam, ko ieguvis”. Atkārtojiet vairākas reizes. Ļaujiet svecēm pilnībā izdegt. [34]

Ahāts var aizsargāt pret enerģētiskiem vampīriem, uzņemot uz sevi negatīvo enerģiju. Tāpēc mājās atnākot, noteikti jānomazgā akmens zem ūdens strūklas, un pēc tam jāpateicas par aizsardzību.

Vīriešiem gredzens ar ahātu sniedz apbrīnu sieviešu acīs.

Pēc indiešu ieteikumiem ahāts var stimulēt cilvēkā garīgo izaugsmi, noskaņot uz smalkām vibrācijām, atverot gaišredzības un dzirdes kanālus.

Ahāts pārstāv enerģiju Iņ. Rotaslietas ar šiem akmeņiem vairo potenci, palīdz izārstēt ilgstošu klepu, kakla slimības, aizsargā no infekcijām, Saskaņā ar aijūrvēdu ahāts sevī satur efīra elementus, uguni un gaisu. Atšķirībā no ahāta krāsām, tie var darboties uz jebkuru čakru.

Gaišzilais ahāts – labvēlīgi darbojas uz vairogdziedzeri.

Dzeltenais – ārstē elpošanas orgānus un gremošanas sistēmu, daļēji aknas un žulti.

Sarkanais ahāts – labvēlīgi ietekmē asinsvadu sistēmu. [20]

Ahāts piesaista spēku, aizsargā pret sliktiem sapņiem. Tas aizsargā no stresa un enerģijas zaudēšanas. Ahāts palīdz mainīt emociju uztveres līmeni. Ieteicams ahātu nēsāt, ja paredzama nopietna lēmuma pieņemšana.

Šis akmens aizsargā no ļaunas acs. Piemērots jūtīgiem un viegli sāpināmiem cilvēkiem. Akmens vairo pašpārliecinātību un sargā no sirdssāpēm. Nomierina ķermeni, prātu un dvēseli..

Brīnumdaris, kas stimulē garīgo atmodu, tas palīdz harmonizēt apkārtējos apstākļus, ap to veidojas tāda kā aizsargsiena, caur kuru nespēj iespraukties negatīvās enerģijas no ārpuses. Izveido pozitīvu auru..

Ahāts palīdz arī tiem, kas uzsāk savu karjeru, kas ir sava dzīves ceļa meklējumos, piesaista bagātību un mīlestību..

Tiek uzskatīts, ka tas savu valkātāju apvelta ar drosmi, spēku , daiļrunību, paildzina mūžu. Tāpat arī plaši pazīstama ir ahāta pielietošana kā mīlestības talismanu un arī aizsardzībai pret ‘’ļaunu aci’’.

Daba bagātīgi apveltījusi šo pusdārgakmeni ar visneparastākajiem ornamentiem, ko cilvēka roka nav spējīga izveidot. Nereti tajos var saskatīt dabas ainavas, dzīvnieku siluetus, simbolus un pat dievišķas gleznas. Šajā ziņā tam nav līdzīgu..

Ja ilgu laiku, neatlaidīgi raudzītos ahātā, tad var nomierināt psihi, tas atbrīvo no nelabām domām, pasaulīgām lietā, un noskaņo uz garīgā viļņa. Šis akmens var atvērt tādas spējas kā gaišredzība un gaišdzirdība, tāpēc meditējot var sasniegt tādas virsotnes, par kurām cilvēkam nav bijušas nojausmas. Meditācijās raugoties uz akmeni, pamazām zaudējot saikni ar apkārti (fizisko realitāti), var izprast akmens attēla dziļāko būtību. [21]

 • Lielisks akmens ķermeņa, prāta un gara harmonizēšanai
 • Palīdz koncentrēties darāmajam darbam
 • Piesaista mīlestību un labklājību
 • Pasargā no „ļaunas acs”
 • Spēcīgi attīra emocionālo un fizisko līmeni
 • Noskaņo savu īpašnieku uz smalkās pasaules uztveri
 • Palīdz maziem bērniem iemācīties staigāt un nekrist
 • Uz uzņēmēja darba galda vēlams turēt jebkādas krāsas ahātu (ne melnu)
 • Palīdz aizstāvēt intereses, uzminēt konkurentu plānus, ģenerēt idejas

Ārstnieciskās īpašības

 • Ārstē ādas slimības un insektu kodienu izraisītu niezi
 • Tīra limfālisko sistēmu, nostiprina asinsvadus
 • Uzlabo redzi
 • Pareizi nēsāts palīdz savam īpašniekam atbrīvoties no dažādām kaitēm
  • Piespraudes (brošas) – pret astmu, bronhītu, plaušu iekaisumu
  • Krelles – pret klepu un angīnu
  • Auskari – pret zobu saslimšanu
  • Aproces – pret locītavu slimībām
[26]
VarietāteAprikožu ahāts[2], Asinssarkanais ahāts[2], Baltais ahāts[2], Botsvanas ahāts[2], Brūnais ahāts[2], Čūskādas ahāts[2], Gaišzils ahāts[2], Koku ahāts[2], Krāsains ahāts[2], Melnais ahāts[2], Onikss[2], Plankumainais ahāts[2], Rozā ahāts[2], Sūnu ahāts[2], Svītrainais ahāts[2], Turitella ahāts[2], Ūdens ahāts[2], Ugunīgais ahāts[2], Zaļais ahāts[2], Zilais ahāts[2], Zilais mežģīņu ahāts[2]
Krāsa Gaiši zila[2], Zaļa[37], Sarkana[2][37], Sarkanīga[37], Pelēka[2], Oranža[2], Melna[2], Dzeltena[37], Brūna[37], Balta[2][37], Zilgani balta[37]
Svītra Balta[2]
Caurspīdīgums Necaurspīdīgs[37], Puscaurspīdīgs[37], Vāji caurspīdīgs[2]
Spīdums Vaska[2][58][37]
Cietība 6,5 - 7[58][37], 7[4]
Čakra Visas čakras atkarība no krāsas[7][4][58]
Vibrācija 7[4], 1[3]
Stihija Ēters[7], Ūdens[7], Zeme[7]
Zodiaks Mežāzis (Capricorn)[5], Svari (Libra)[5], Jaunava (Virgo)[5], Dvīņi (Gemini)[7][4][5][56], Vērsis (Taurus)[7][5][56]
Planētas Mēness[7][5][56], Merkurs[7][5][56], Saturns[7][56], Venēra[7][56]
Enerģija Aizsardzības[5], Dziedināšanas[5], Uzņēmīgā Iņ (uzņem enerģiju)[7][58]
Kaites Zarnas[33], Zobi[33], Zobu sāpes[33], Vēdera sāpes[4][9], Veselība[33], Sirds[33], Reimatisms[4], Rīkle[58], Podagra[33], Potence[58], Nervu sistēma[33], Matu izkrišana[33], Limfātiskā sistēma[4], Klepus[33], Krampji[33], Kuņģis[33], Impotence[33], Galvassāpes[33], Gastrīts[4], Gremošana[4], Epilepsija[33], Drudzis[9], Dzemde[4], Bakteriālas infekcijas[58], Bronhīts[33], Brūces[33], Acis[4], Acu infekcijas[33], Ādas problēmas[4], Aizkuņģa dziedzeris[4], Asinsvadi[33][4], Astma[9], Ausu sāpes[33]
Emocionālā ietekme Uztvere[4], Trauma[4], Skarbums[4], Pašaprūpe[33], Pašapziņa[4], Pašpārliecinātība[4], Patiesība[4], Publiskā runa[33], Nomierināšana[4], Meditācija[33], Mierināšana[4], Koncentrēšanās[4], Ceļojumu drošība[33], Drosme[4], Dusmas[4], Analītiskās spējas[4]
Garīgā ietekme Stabilizācija[4], Maģija[33], Līdzsvars[4], Iezemēšanās[4], Izaugsme[4], Harmonija[4], Gaišredzība[33], Apslēptā informācija[4], Attīrīšanās[4]
Gada-dienas akmens 12[5], 14[5]
Ķīmiskā formula SiO2, silīcija dioksīds[2]
Blīvums (g/cm3) 2,6[58][37]
Atradnes ASV[37][5], Brazīlija[56][2], Ēģipte[5], Indija[56][5], Itālija[56][5], Ķīna[5], Krievija-Urāli[56], Lielbritānija[37][5], Madagaskara[5], Maroka[4], Meksika[5], Peru[37], Urugvaja[56][5], Vācija[5]