Almandīns (Almandine, Альмандин)

Indijas medicīnā izmanto vielmaiņas traucējumu ārstēšanā, ārstē frigiditāti un impotenci, paaugstina seksuālo enerģiju.

Almandīns sekmē brūču (tostarp trofisku čūlu, ekzēmu un alerģisku izsitumu) sadzīšanu. Minerāls tāpat sekmē sirds un asinsvadu saslimšanu izārstēšanos un paaugstina imunitāti.

Paņemot ceļojumā izstrādājumu no almandīna, tas palīdzēs izbēgt no daudzām nepatikšanām (no saslimšanām līdz vardarbībai). Akmens atvieglo dzemdības, dāvā īpašniekam dzīvesspēku un enerģiju. Eiropā tas ir kā uzticības simbols. Austrumos tic, ka almandīns atvaira bailes, skumjas un slāpē īpašnieka dusmas. Daudzas tautas uzskata to par jautrības, izklaižu un bezbēdības akmeni.

Pastāvīga almandīna nēsāšana dara vieglprātīgu, bezbēdīgu, lētticīgu un infantilu, tādēļ nēsāt viņu rekomendē tikai īpašos gadījumos - ilgstošā braucienā, uz ballēm, karnevāliem un maskarādēm. Ja esat iecerējis kādu nopietnu projektu, akmeni ir vērts nolikt tālāk (labāk ieslēgt lādītē vai nolikt kastītē ar vāku), citādi šis "palaidnis" neļaus Jums koncentrēties uп pieņemt pareizu lēmumu.

Kā talismans almandīns palīdz īpašniekam vieglāk pārdzīvot nepatikšanas, šķiršanos, materiālus zaudējumus un fiziskas saslimšanas. To var nēsāt cilvēki pēc 40 gadu sasniegšanas. Biznesmeņi un tie, kuru darbība ir saistīta ar ilgstošiem braucieniem. [9]

Almandīns (ķiršusarkanais) - rosina organisma dzīvinošus spēkus, mazina dusmas. Izkliedē skumjas, veicina prieku, gudrību un godīgumu. Veicina drosmi, optimismu, saskarsmi un kaisli. Palīdz iziet no iekšējas bezcerības un atgūt harmoniju. Bezrūpīgiem cilvēkiem nav vēlams, jo pastiprina šo rakstura iezīmi. Dziedē ievainojumus un iekaisumus. Ārstē sirdi un smadzenes. Stabilizē sirds darbību. Pasargā no brūcēm un čūlām un dziedē tās. Uzlabo imunitāti, potenci un vielu maiņu. Stimulē asins riti. Dod enerģiju sirdij un plaušām. Veicina orgānu un audu reģenerāciju. Paātrina dzemdības.

Attīra šo akmeni tikai ar uguni, nekad ar ūdeni! Pozitīvi ietekmē emocionālo stāvokli. Jāvalkā periodiski (ne ilgāk par vienu mēness fāzi, labāk 3.ceturksnī). [17]

Almandīns ir sarkano vai sarkani-violeto granātu pats cietākais un pats izplatītākais paveids. Almandīnu krāsa var būt ķiršu, aveņkrāsas, violeta un pat brūni-sarkana. Nokrāsas intensitāte ir atkarīga no dzelzs savienojumu daudzuma. Ar lielāku cietību no almandīniem atšķiras tikai rubīni. Reti ir atrodami gandrīz melni almandīni.

Akmens un viņa paveidu citi nosaukumi: sīrijas granāts, karbunkuls (pēc Plīnija Vecākā), karfukaļšteins, almandīnu rubīns(almandīna nosaukums senatnē), alabandas venisa (almandīna nosaukums Krievzemē), sibīrijas granāts, ceilonas granāts, austrumu granāts, bečeta (almandīna nosaukums Krievzemē), antraks (sengrieķu almandīna nosaukums), falums.

Minerāla nosaukums ir sagrozīts Alabanda vārds - tā mazajā Āzijā dēvējās pilsēta, kur izsenis slīpēja šos akmeņus Pēc citas versijas Alabanda bija vieta tikai senam tirdzniecības ceļa punktam.

Kopā ar piropiem almandīni ir uguns akmeņi.

Ārstnieciskās īpašības:

 • Indijas medicīnā almandīns tiek uzsaktīts par akmeni, kas renovē bojātu vielmaiņu, izārstē frigiditāti un impotenci, paaugstina seksuālo enerģiju.
 • Litoterapeiti apgalvo, ka almandīns sekmē brūču (tostarp trofisko čūlu, ekzēmu un alerģisku izsitumu) sadzīšanu. Minerāls tāpat sekmē sirds-asinsvadu saslimšanu izārstēšanos un paaugstina imunitāti.
 • Galvenā pielietojuma metode ir kontaktā ārstēšana. Rekomendē nēsāt krelles, aproces un gredzenus no alamndīna.
 • Daudzas tautas godāja almandīnus un piedēvēja tiem maģiskas īpašības - spēju atvairīt skumjas, nest prieku, ārstēt sirdi un smadzenes, iekairināt kaisli un tai pašā laikā mierināt dusmas. Indijas jogi uzskata alamndīnu par akmeni, kas apveltīts ar spēcīgu enerģētiku. Viņš labvēlīgi iespaido cilvēka emocijas. Ne nejauši Eiropā almandīnus uzskatīja par balles un maskarāžu akmeņiem.

Maģiskās īpašības:

 • izsenis Austrumos gudrie uzskatīja, ka šī minerāla kristāli var atvairīt uzmācīgas bailes..
 • tas ir ļoti labs pusaudžiem, īpaši meitenēm. Viņām ir labi nēsāt krelles no almandīna - viņš palīdzēs izdarīt izvēli, kur iet mācīties..
 • izsauc drošsirdības sajūtas, stimulē gribu un izturību, kā arī sekmē personīgās vērtības sajūtas attīstību. Almandīns labvēlīgi iespaido savaldīgus, mierīgus cilvēkus, kas neatlaidīgi tiecas uz kaut kādu savu mērķi, un pretēji, negatīvi darbojas uz cilvēces pārstāvjiem, kuri ir pļāpīgi, dīki un draiskulīgi..
 • almandīnu, tāpat kā citus sarkanos granātus nerekomendē nēsāt beziniciatīviem, neizlēmīgiem, emocionāli kūtriem, slinkiem un bailīgiem cilvēkiem, tiem, kas nezina, ko darīt, nav izdarījuši izvēli savā dzīvē. Tādus cilvēkus sarkanais granāts ir spējīgs pilnīgi nomocīt, fiziski un morāli, un pat novest līdz nervu sabrukumam..
 • pēc zināmas litoterapeites Katrīnas Rafaelas apgalvojuma, nēsāšana vai meditācija ar jebkuriem sarkanajiem granātiem paaugstina radošo enerģiju..
 • almandīna enerģētika atbilst Muladharas un Svadhistanas vibrācijām..
 • īpaši viegli ar alamndīna palīdzību harmonizēt apkārtējo vidi..
 • nelabas domas atvaira..
 • spīd tumsā..
 • nēsāt viņu vajag uz zeltneša vai šo centru līmenī..
 • senatnē uzskatīja, ka, ja līdzi paņemt ceļojumā izstrādājumu no almandīna, tad tas palīdzēs izvairīties no dažādām nepatikšanām (no saslimšanām līdz vardarbībai). Ticēja, ka šis akmens atvieglina dzemdības, dāvā īpašniekam dzīves spēku un enerģiju. Eiropā almandīns līdz šim skaitās par uzticības, patstāvības un uzticības simbolu. Daudzas tautas uzskata šo minerālu par jautrības, izklaižu un bezbēdības akmeni. Astrologi brīdina, ka pastāvīga greznumlietu nēsāšana ar almandīnu var padarīt viņa īpašnieku vieglprātīgu, bezbēdīgu, lētticīgu un infantilu, tādēļ nēsāt viņu rekomendē tikai īpašos gadījumos - ilgstošā braucienā, uz ballēm, karnevāliem un maskarādēm. Ja jūs esat iecerējis kaut kādu nopietnu pasākumu, akmeni ir vērts nolikt patālāk (labāk ieslēgt lādītē vai ielikt kastītē ar vāku), citādi šis "palaidnis" neļaus jums koncentrēties pieņemt pareizu lēmumu, jo noskaņos uz jautru noskaņojumu..
 • Kā talismans almandīns palīdz īpašniekam vieglāk pārdzīvot nepatikšanas, šķiršanos, materiālus zudumus un fiziskas saslimšanas. Viņu vajag nēsāt padzīvojušajiem ļaudīm, biznesmeņiem, ļaudīm, kuru darbība ir saistīta ar ilgstošiem braucieniem..
 • Alamandīns sargā no murgiem, buršanām un atšķirīgām ļaunas acs formām..

Almandīna vārdojums

Almandīns spīdošais tumsā
Nesošais prieku
Savaldošais dusmas!
Alamandīn, tu sargā, sargā
Man skumt neatļauj!
Akmens ar spēku mani piepilda
Laimes durvis dzīvē atver
No nepatikšanām un zaudējumiem pasargā
Pret buršanām un ļaunām burvestībām aizver

Lai notiek tā!

Vārdojumu skaita 12 reizes pēc kārtas. Vislabāk apvārdot akmeni, kad Saule ir Lauvas zodiakā. Īpaši piemērota diena apvārdošanai - svētdiena, pirmā dienas puse, augošā vai pilna Mēness fāzē. [34]

VarietāteEudialīts[2]
SaderKarneols[17], Koraļi[17], Lazurīts[17], Serdoliks[17], Tirkīzs[17]
NesaderGranāts[17], Hematīts[17], Jašma[17]
Krāsa Violeti sarkana[35][37], Sarkana[37][35][2], Oranža[2], Sarkani brūna[35]
Caurspīdīgums Caurspīdīgs[37]
Spīdums Stikla[37][58], Sveķains[58]
Cietība 7 - 7,5[37], 7,5[56][58]
Čakra 1. saknes Muladhara[7], 2. krusta kaula, sakrālā[7][58], 4. sirds (Heart) Anahata[58]
Stihija Ēters[7], Uguns[7], Zeme[7]
Zodiaks Udensvīrs (Aquarius)[7], Mežāzis (Capricorn)[7][56][58], Skorpions (Scorpio)[7], Lauva (Leo)[7]
Planētas Marss[7]
Enerģija Projektīvā Jan (izdala enerģiju, aktivizē)[7][56][58]
Kaites Vielmaiņa[58], Potence[58], Iekaisums[58], Dzemdības[58], Asinsrite[58], Audu reģenerācija[58]
Ķīmiskā formula Fe3Al2[SiO4]3[58][37][2]
Blīvums (g/cm3) 4,0 - 4,3[37], 4,3[58][56]
Atradnes ASV[2][37], ASV-Aļaska[37], Austrālija[2], Austrija[37], Birma[37], Brazīlija[2][37], Indija[2][58][37][56], Itālija[2], Kanāda[37], Ķīna[2], Krievija-Karēlija[58][37][56], Madagaskara[58][37][56][2], Mongolija[58][56], Pakistāna[37], Somija[58][56], Šrilanka[2][37]