Prenīts (Prehnite, Пренит)

Prenīts (zeolīts) – bezierunu mīlestības un pareģošanas akmens, kā arī labs aizsardzības akmens – aizsargā visos līmeņos. Spēcina dzīvības spēku, intuīciju un palielina enerģiju. Uzskata, ka tas saista ar erceņģeli Rafaēlu. Sekmē garīgo komunikāciju caur meditāciju vai vizualizāciju, stimulē iekšējo sapratni un psihiskās spējas. Tas māca kā būt saskaņā ar dabu un elementu spēkiem. Mazina nakts murgus, fobijas un dziļas bailes. Atjauno spēku personīgajai dziedinošajai videi (prenītu var lietot paši dziednieki). Spēcina auru, balansē čakras un meridiānus. Palīdz aizmirst sāpīgos pagātnes notikumus.

Fiziski palīdz pie podagras, anēmijas un nieru kaitēm. Palīdz spēcināt un dziedēt krūtis, plecus un plaušas, atjauno saistaudus, sekmē toksīnu izvadi. Mazina depresiju un neirozes. Uzskata, ka noder hiperaktīviem bērniem. Uzlabo imunitāti.

Lietojot prenītu kopā ar moldavītu, balto azeztulītu un skolecītu, pastiprinās komunikācija ar būtnēm no augstākiem līmeņiem, savukārt kombinācijā ar petalītu un lepidolītu tiek pastiprinātā spēja sniegt mieru prātam/domām.

[3]

Krāsa – gaiši zaļa, tumši zaļa, pirparmētru zaļa, dzelteni-zaļa, brūni-zaļa, zilgani-zaļa krāsa. Reti sastopams brūnā, dzeltenā, oranžā, pelēkā, baltā krāsā vai bezkrāsains.

Ārstnieciskas īpašības:
 • Krelles no prenīta spējīgas uzlabot organisma imūnās sistēmas darbu.
 • Aproces no šī minerāla palīdz pie anēmijas. Greznumlietas vai vienkārši akmeņi var atvieglināt ciešanas pie podagras lēkmēm.
 • Ja dažas stundas dienā nēsā akmeni nieru apvidū, tad var atbrīvoties no nieru mazspējas un šī orgāna citām saslimšanām.
 • Auskari un kuloni palīdz ļaudīm, kas cieš no izklaidības. Attīra nieres un limfu.
 • Maigi dziedē nervus un palīdz aizmirst pagātnes notikumus, iedrošina jaunam sākumam.
Maģiskas īpašības:
 • Mūsdienu praktizējošie magi un mediji izmanto šo akmeni meditācijām.
 • Ar šī kristāla palīdzību var veikt ceļojumus pagātnē, atcerēties savas iepriekšējās dzīves un pat ieskatīties nākotnē.
 • Eiropas valstīs uzskata, ka prenīts izrāda īpašu iedarbību uz sievietēm. Tām rekomendē nēsāt krelles un aproces, lai iegūtu pievilcību, kā arī atrast savu vietu dzīvē, kļūt pārliecinātai par sevi.
 • Magu, mediju, sieviešu un visu to cilvēku talismans, kuri tiecas uz harmoniju ar apkārtējo pasauli. Talismana kvalitātē var izmantot kulonu no šī kristāla. Ļaudīm, kas nodarbojas ar maģiju tas atvērs lietu būtību; sievietēm palīdzēs iegūt līdera dotības un piepildīs ar papildus enerģiju.
[34]

Palīdz atvērt sirdi absolūtai mīlestībai,maigi dziedē un nomierina nervus un ķermeni, palīdz aizmirst pagātnes sāpīgos notikumus un iedrošina jaunam sākumam.Nieres un limfatisko sistēmu maigi attīrošs akmens.

Krelles no prenīta spējīgas uzlabot organisma imūnās sistēmas darbu. Aproces no šī minerāla palīdz pie anēmijas. Greznumlietas vai vienkārši akmeņi var atvieglināt ciešanas pie podagras lēkmēm. Ja dažas stundas dienā nēsā akmeni nieru apvidū, tad var atbrīvoties no nieru mazspējas un šī orgāna citām saslimšanām. Auskari un kuloni palīdz ļaudīm, kas cieš no izklaidības.

Maigi dziedē nervus un palīdz aizmirst pagātnes notikumus, iedrošina jaunam sākumam.

Mūsdienu praktizējošie magi un mediji izmanto šo akmeni meditācijām. Ar šī kristāla palīdzību var veikt ceļojumus pagātnē, atcerēties savas iepriekšējās dzīves un pat ieskatīties nākotnē. Eiropas valstīs uzskata, ka prenīts izrāda īpašu iedarbību uz sievietēm. Tām rekomendē nēsāt krelles un aproces, lai iegūtu pievilcību, kā arī atrast savu vietu dzīvē, kļūt pārliecinātai par sevi.

Astrologi nevar noteikt zodiaka zīmi, kurai būtu piemērots.

Magu, mediju, sieviešu un visu to cilvēku talismans, kuri tiecas uz harmoniju ar apkārtējo pasauli. Talismana kvalitātē var izmantot kulonu no šī kristāla. Ļaudīm, kas nodarbojas ar maģiju tas atvērs lietu būtību; sievietēm palīdzēs iegūt līdera dotības un piepildīs ar papildus enerģiju. [9]

 • Labs aizsardzības akmens
 • Spēcina dzīvības spēku, intuīciju un palielina enerģiju
 • Sekmē garīgo komunikāciju caur meditāciju vai vizualizāciju
 • Māca būt harmonijā ar dabu un tās spēkiem
 • Atdzīvina un atjauno apkārtējo vidi (ļoti labi izvietot dārzā)
 • Palīdz atbrīvoties no nevajadzīgām lietām
 • Mazina nakts murgus, fobijas un dziļas bailes
 • Labvēlīgi ietekmē hiperaktīvus bērnus, atbrīvojot no karmiskiem iemesliem kas izraisa šādu uzvedību

Ārstnieciskās īpašības

 • Ārstē nieres, urīnpūsli, tīmusu, plecus, krūtis un plaušas
 • Atjauno saistaudus, sekmē toksīnu izvadi
 • Mazina depresiju un neirozes
 • Uzlabo imunitāti
[26]
Krāsa Dzelteni zaļa[37][30][5], Zaļa[4], Pelēka[30], Dzeltena[30], Bezkrāsaina[30][35], Balta[30]
Svītra Balta[30]
Caurspīdīgums Caurspīdīgs[30][37]
Spīdums Perlamutra[58], Pērļu[30][37], Stikla[30][37][58]
Cietība 6 - 6,5[30][37], 6,5 - 7[56][58]
Čakra 3. saules pinuma Manipuru[3][5][58], 4. sirds (Heart) Anahata[3][4][5][58]
Vibrācija 5[3][4]
Stihija Ūdens[3], Zeme[3]
Zodiaks Svari (Libra)[3][4], Jaunava (Virgo)[3][4]
Enerģija Aizsardzības[5], Dziedināšanas[5], Mīlestibas[5], Spēju[5], Uzņēmīgā Iņ (uzņem enerģiju)[58]
Kaites Urīnceļi[4], Sekrēcijas dziedzeri[4], Pārpūle[9], Podagra[58][4], Pūslis[4], Nieres[58][4], Limfātiskā sistēma[4], Kaitīgs ieradums[4], Imūnsistēma[58], Izturība[4], Enerģija[4], Detoksifācija[4], Anēmija, mazasinība[58]
Emocionālā ietekme Atvieglo saspīlējumu[4], Beznosacījumu mīlestība[4], Atslābinājoši[4]
Garīgā ietekme Spilgti sapņi[4], Meditācija[4], Zemes dziedināšana[4]
Sastopamība Reta[37]
Minerālu klase Silikātu minerāls[4]
Ķīmiskā formula Ca2Al2Si3O10(OH)2 - kalcija alumīnija silikāthidroksīds[37][30][4], Ca2Al3Si3O12 (OH) - kalcija alumīnija silikāta hidroksīds[58]
Blīvums (g/cm3) 2,9[58]
Atradnes ASV[58][56][37], Austrālija[58][56][37], Dienvidāfrika[58][56], Indija[4], Kanāda[37], Ķīna[58][56], Lielbritānija[56], Skotija[58]