Aksinīts (Axinite)

Vārdam “aksinīts” ir grieķu izcelsme un tulkojumā tas nozīmē “cirvis”.

Aksinīts ir ciets kalcij-alumīnija borosilikāts. Minerāla krāsas ir dažādas: krustnagliņu brūna, medus dzeltena, violeti zila, pērļu pelēka, bāli olīvzaļa, gaiši brūna. Spīdums – stiklains.

Aksinītu var sajaukt ar dūmkvarcu (rauhtopāzu), bet to var viegli atšķirt no tā dubultnieka, pēc izsteiktā stiklainā spīduma.

Aksinīts pamatā ir paredzēts retu akmeņu kolekcionāriem, tādēļ ir ļoti nepiemērots ikdieniskai lietošanai un pieprasa uzmanīgu apiešanos.

Ārstnieciskās īpašības:

Aksinīts palīdz izārstēties no daudzām sieviešu slimībām. Nēsājot to brošas veidā, tas pasargā no mastopātijas. Akmeni iesaka nēsāt ar krūti barojošām mātēm, par cik tiek uzskatīts, ka tas uzlabo laktāciju.

Aksinīta auskari noņem galvassāpes, nomierina nervus, stabilizē psihi. Šī akmens gredzeni, kurus nēsā uz kreisās rokas zeltneša, izārstē frigiditāti un pat neauglību.

Ārstnieciskos nolūkos aksinītu var izmantot pie aknu slimībām.

Maģiskās īpašības:

Tasmānijas aborigēni tic, ka aksinīta kristāli ir Mēness asaras. Viņi ievāc akmeņus un met tos ūdens tilpnēs, lai izžāvētu naksnīgā spīdekļa asaras. Rotaslietas no aksinīta velk grūtnieces un līgavas, tādēļ ka uzskata, ka “Mēness asaras” atbrīvo cilvēkus no apzinātu vai neapzinātu pārkāpumu sekām.

Kopš seniem laikiem pastāv uzskats, ka aksinīts ir spējīgs pārstrādāt negatīvu enerģiju, ko izpauž cilvēks ķildu vai slikta noskaņojuma laikā, labā enerģijā. Radošiem cilvēkiem aksinīts rosina iztēli, stimulē radošu procesu. Liekas, ka šādu cilvēku fantāzija ir neizsīkstoša, no viņiem plūst ideju strūklaka. Šis akmens spēj izsaukt patīkamus sapņus, ja to novietos zem spilvena. Aksinīts ir apveltīts ar vēl kādu interesantu īpašību: ja aksinītu valkājošs cilvēks slēpj sevī sliktas domas, tad viņa atmiņa pasliktinās, viņš vienmēr jūtas noguris, viņam patstāvīgi gribās gulēt.

Par dotā minerāla īpatnēju īpašību tiek uzskatīta spēja, ka tas, atšķirībā no liela daudzuma citu minerālu, labi iedarbojas uz faktiski visām zodiaka zīmēm. Bet neskatoties uz to, arī šeit ir izņēmumi, jo dotais akmens nepieņems visas Uguns zīmes (Strēlnieku, Aunu, Lauvu). Visiem cilvēkiem, kuri nepieder pie Uguns zīmēm, var droši izvēlēties šo minerālu kā amuletu, kas aizsargā no tumšiem spēkiem. [34]

SaderDanburīts[5], Moldavīts[5]
Krāsa Zila[4][37], Dzelteni zaļa[37], Zili zaļa[37], Zaļa[37], Ceriņkrāsa[4], Pelēka[4], Oranža[4], Melna[4], Dzeltena[4], Brūna[4][37][5]
Caurspīdīgums Caurspīdīgs[37]
Spīdums Stikla[30][37]
Cietība 6 - 7[37][30], 6 - 7,5[4]
Čakra 1. saknes Muladhara[4][5], 6. trešās acs (Third Eye) Adžnu[5]
Vibrācija 1[4]
Stihija Vētra[5]
Zodiaks Mežāzis (Capricorn)[4]
Enerģija Dzīvotspējas[5], Izturības[5], Zemēšanas [5]
Kaites Veselība[4], Lūzums[4], Kauli[4], Ķermenis[4]
Garīgā ietekme Pastiprina enerģiju[4]
Sastopamība Diezgan reta[4]
Minerālu klase Silikātu minerāls[4]
Ķīmiskā formula (Ca,Fe,Mn,Mg)3Al2BSi4O15(OH)[37]
Atradnes ASV[5], Francija[5], Krievija[5], Meksika[5]
Komentāri
Pievienot komentāru