Aleksandrīts ( Alexandrite, Александрит)

Nosaukums “Aleksandrīts” tika dots minerālam par godu Krievijas troņa mantiniekam Aleksandram. Cits nosaukums – Urālu hrizo-berils, atraitņu akmens.

Aleksandrīts ieguva savu nosaukumu pateicoties Krievijas caram Aleksandram II, kura dzimšanas dienā šis akmens tika atklāts. Dēļ šī iemesla un vēl dēļ tā, ka šis akmens bija nacionālajās krāsās un uz to mirkli bija sastopams tikai Urālos, atnesa tam plašu popularitāti cariskajā Krievijā.

Aleksandrītam ir zilgani-zaļa, zāles zaļa, vai olīvu zaļa nokrāsa. Urālu aleksandrīti ir zilgani-zaļā krāsā, tajā laikā kamēr akmeņi no Ceilonas ir izteiktā olīvu zaļā nokrāsā.

Ārstnieciskās īpašības:

 • Aleksandrīta krāsu dualitāte, dažuprāt, ir saistīta ar cilvēka asins divdabību – arteriālās un venozās asinis. Tādēļ aleksandrītam piedēvē sekojošas ārstnieciskas īpašības: sirds un asinsvadu slimību ārstēšana, asinsvadu stiprināšana. Aleksandrīts mazina asiņošanu, attīra asinis.
 • Mūsdienu litoterapeiti atzīmē, ka šī akmens nēsāšana auskaros pasargā no aizkuņģa dziedzera slimībām. Nēsājot to kā kulonus un gredzenus, izārstē liesas slimības, kā arī izārstē tievās un resnās zarnu saslimšanas.
 • Spēj ietekmēt Anahata čakru. Akmens pozitīvi ietekmē cilvēka nervu sistēmu.
 • Līdzsvaro prātu un emocijas. Garīgi atjauno. Ir noderīgi uz nakti atstāt aleksandrīta gredzenu glāzē ar ūdeni. No rīta no šī ūdens nodzer pāris malkus. Naktī aleksandrīts ļoti labi iedarbojas uz kroņa čakru. Aleksandrītu iesaka nēsāt zelta apvalkā, pārī ar kādu citu akmeni.
 • Aleksandrīts nēsātājam palīdz attīstīt intuīciju un maģiskās spējas, palīdz attīstīt IDEJU, nostiprina gribasspēku un attīsta dabisko magnētismu. Aleksandrītu nēsājošs cilvēks iegūst pašcieņu. Tiem, kuri vēlas pastiprināt savu enerģētiku, nostiprināt mentālo, emocionālo un garīgo dvēseles aspektu, aleksandrīts ir pirmais palīgs.

Maģiskās īpašības:

 • Akmens ir apveltīts ar vēl kādu burvīgu īpašību – tas nomierina nēsātāju, padara viņu runātīgāku, spējīgu vienoties.
 • Aleksandrīts nēsātājam palīdz attīstīt intuīciju un maģiskās spējas, palīdz attīstīt IDEJU, nostiprina gribasspēku un attīsta dabisko magnētismu. Aleksandrītu nēsājošs cilvēks iegūst pašcieņu. Tiem, kuri vēlas pastiprināt savu enerģētiku, nostiprināt mentālo, emocionālo un garīgo dvēseles aspektu, aleksandrīts ir pirmais palīgs.
 • Astrologi uzskata, ka aleksandrīts ir akmens, kam piemīt spēja paredzēt nākotni un, it īpaši, brīdināt par nelaimēm. Ja aleksandrītu nēsājošs cilvēks akmenī pamana uzradušos dzeltenu krāsu, tad tas nozīmē tuvojošos grūtus laikus. Uzskata, ka aleksandrīts ir piemērots tikai cilvēkiem ar stipru garu, jo tas skaitās grūtību un smagu pārbaudījumu akmens. Ja akmens nēsātājs spēs izvairīties no nelaimēm un sliktiem notikumiem, viņu sagaida akmens labvēlība, veiksme un uzplaukums.
 • Vāja rakstura cilvēkiem aleksandrīts var atnest vienas vienīgas nepatikšanas: tas pakļaus sev savējo īpašnieku un ietekmēs viņa dzīvi, radot nelabvēlīgas situācijas.
 • To ir ieteicams valkāt karavīriem, jūrniekiem, juristiem, ''sabiedrības lauvenēm''.
 • Pateicoties tā mainīgajai krāsai, Eiropā skaitījās par mīlestības un greizsirdības simbolu.
 • To sauc par “krievu skumju un vientulības akmeni”, “atraitņu” akmeni.
 • Azartspēļu mīļotāji to arī uzskata par savu akmeni: viņi tic, ka aleksandrīts nodrošina laimestu.
 • Tas ir talismans cilvēkiem, kuri cieš no mainīga noskaņojuma: akmens var mainīt krāsu ne tikai dēļ laikapstākļu maiņas, bet arī dēļ izmaiņām nēsātāja garastāvoklī. Novērojot izmaiņas, var iemācīties savlaicīgi paredzēt emocionālos sprādzienus.
 • Kā amulets, aleksandrīts ir ļoti labs tiem cilvēkiem, kuriem seko nelaimes, tas palīdz saglabāt attiecības, materiālo labklājību un nodrošina iespēju uzkrāt bagātību. Akmens īpašnieks var kļūt veiksmīgs gan sociālajā dzīvē, gan veselības stāvokļa ziņā.
 • Tibetas traktātā “Čžud-Ši” tiek minēts leģendārais akmens vaiduriams. Tas ir rets aleksandrīta veids, ar kaķa acs efektu. Vaiduriams – patiesi svēts akmens. Tas palīdz magiem saprast putnu un dzīvnieku valodas, bet parastiem cilvēkiem sniedz garīgu mieru, izārstēšanos no visām slimībām un sniedz izpratni.
 • Šis akmens var pagrūst vājas gribas cilvēku cīņā, kurai īpašniekam nepietiek spēka un enerģijas, kā arī savilkt ciešāk jūsu neveiksmju mezglu un visbeidzot salauzt cilvēku. Stipri piesaista mūsu uzmanību sīkumiem, koncentrē valkātāju uz noslēdzošiem lēmumiem attiecībā uz visām problēmām.

Aleksandrīta vārdojums.

Tu, zvaigznes spridzinošais,
Tu, laikam pavēlošais,
Tu, nesošais domu Vēju,
Un Uguns atjaunojumu!
Atbildi lūgumam manam un ļauj piepildīties,
Lai brīvības griba
Apkārt iedegas!
Labklājība un ilgmūžība
Dzīvē valda!

Lai notiek tā!

Skaita 17 reizes.

Aleksandrītu apvārdo februārī, kas Saule iet caur Ūdensvīra zvaigznāju.

Aizsardzības vārdojums

Tu – Brīvība
Tu – Doma
Tu – vēlmju iemiesojums
Tu – mana aizsardzība!
Kļūsti par manas dzīves aizbildni
Iegūsti savu spēku
Lai aizsargātu mani no ēnu pasaules
Lai aizsargātu mani no ļauniem cilvēkiem!

Lai notiek tā!

Skaita 17 reizes visos virzienos vienlaicīgi: 4 reizes uz austrumiem, dienvidiem, rietumiem, ziemeļiem un pēdējo reizi uz austrumiem.

Mantra

Iuefrim

Skaita 8 vai 17 reizes.

Uz austrumiem – pilnībā sarauj saikni ar pagātni. Atbrīvo jūsu enerģiju no enerģētiskām saiknēm ar citiem cilvēkiem. Sniedz iespēju rīkoties pēc saviem ieskatiem.

Uz dienvidiem – pastiprina domu spēku.

Uz rietumiem – spēj pilnībā lauzt saikni un sakarus ar apkārt esošajiem cilvēkiem.

Uz ziemeļiem – pietuvina nākotnes labklājību uz tā rēķina, ka atrauj no jums visu, kas traucē jūsu laimei tagadnē. [34]

SaderŠamaņa akmens[5]
Krāsa Zili zaļa[2], Zaļa[37][4][2], Sarkana[4]
Caurspīdīgums Caurspīdīgs[37], Puscaurspīdīgs[37]
Spīdums Stikla[58]
Cietība 8,5[37][58]
Čakra 1. saknes Muladhara[4], 4. sirds (Heart) Anahata[7][4], 6. trešās acs (Third Eye) Adžnu[4]
Vibrācija 5[4], 1[4]
Stihija Ēters[7], Ūdens[7], Zeme[7]
Zodiaks Mežāzis (Capricorn)[7], Strēlnieks (Sagittarius)[7][58], Skorpions (Scorpio)[7][4][58], Dvīņi (Gemini)[4][5], Vērsis (Taurus)[7][58]
Planētas Marss[7], Saturns[7]
Enerģija Laimes[5], Mīlestibas[5], Projektīvā Jan (izdala enerģiju, aktivizē)[7][58]
Kaites Sekrēcijas dziedzeri[4], Vīriešu reproduktīvie orgāni[4], Parkinsona slimība[4], Nervu sistēma[58], Muskuļi[4], Leikēmija[4], Liesa[58][4], Kuņģis[9], Iekaisums[4], Aizkuņģa dziedzeris[58], Aknas[4], Alheimera slimība[4], Asins tīrīšana[58], Asinsrite[58], Asinsrites sistēma[58][4], Asinsspiediens[4]
Emocionālā ietekme Uztvere[4], Stress[4], Pašcieņa[4], Prieks[4], Komforts[4], Gribasspēks[4], Drosme[4], Centrēšanās[4], Pārlieka analīze[4]
Garīgā ietekme Sapņi[4], Mīlestība[4], Harmonija[4], Aizsardzība[4]
Gada-dienas akmens 45[5], 55[5]
Dzimšanas akmens Augusts[5], Jūnijs[5]
Sastopamība Reta[4]
Ķīmiskā formula Al2BeO4[2]
Blīvums (g/cm3) 3,6 - 3,7[56], 3,7 - 3,8[37]
Atradnes ASV[37][2], Austrālija[37], Birma[37], Brazīlija[2][37][4], Čehija[37], Indija[2][37], Krievija[4][2], Krievija-Urāli[37][2], Madagaskara[2][37][4], Šrilanka[37][2], Tanzānija[37][2], Zambija[2], Zimbabve[2][37]
Komentāri
Pievienot komentāru