Koraļi (Coral, Коралл)

Austrumu valstīs tautas dziednieki bieži lieto baltā koraļļa pulveri labākai kaulu saaugšanai pēc lūzumiem. Praktiski visu valstu tautas dziednieki uzskata, ka korallis ir korallisbrīnišķīgs līdzeklis tonusa paugstināšanai un noguruma noņemšanai. Tas uzlabo atmiņu, labi ietekmē dzirdi un redzi, saaudzē no pārlieku lielas slodzes stresu situācijās. Fitoterapeiti uzskata, ka koraļļi ir spējīgi uzlabot asinsriņķošanu, iespaidot sirds-asinsvadu sistēmas darbu. Rozā krāsas koraļļi dziedē bezmiegu, sedatīvi iedarbojās uz nervu sistēmu. Pastāv uzskats, ka sarkano koraļļu krelles var izdziedēt no galvassāpēm un palīdzēt pie kakla saslimšanām. Dažās valstīs koraļļus izmantoja kā pretapaugļošanās līdzekli.

Senajā Grieķijā uzskatīja, ka koraļļi uztur cilvēka dzīves garu. Viduslaiku Eiropā koraļļus uzskaitīja par tikumības simbolu. Meksikas indiāņi joprojām apgalvo, ka koraļsarkanu kreļļu nēsāšana aizsargā no ļauniem gariem, kas sūta drudzi. Speciālisti iedala koraļļus pēc dzimumpazīmēm: balti skaitās sieviešu, sarkani — vīriešu koraļļi. Speciālisti apgalvo, ka sarkano koraļļu nēsāšana sievietei un attiecīgi baltu koraļļu nēsāšana vīrietim ir ļoti bīstamas, jo akmens piešķir tā īpašnieka raksturam pretējā dzimuma īpašības, vīrieti korallis padarīs sievišķīgu, bet sievieti vīrišķīgu. Korallis var radīt tā īpašniekam niķību, ķildīgu, avantūrismu, tādēļ pastāvīgi nēsāt izstrādājumus ar šo minerāli nav rekomendējams. Ideāls laiks koraļļu izstrādājumu nēsāšanai ir augošā Mēnesa fāze. Īpaši bīstams laiks ir pilnmēness. Pilnmēness laikā koraļļus jānovieto zem ūdens strūklas vismaz uz 10 minūtēm un pēc tam jāieliek tie lādītē vai kastītē, tos nedrīkst izņemt līdz jaunā mēness sākumam. Astrologi apgalvo, ka koraļļus var nēsāt visas zodiaka zīmes izņemot Lauvas un Vēžus. Koraļļi īpaši iesakāmi Mežāžiem. [23]

Austrumu valstīs tautas dziednieki bieži lieto baltā koraļļa pulveri labākai kaulu saaugšanai pēc lūzumiem. Praktiski visu valstu tautas dziednieki uzskata, ka korallis ir brīnišķīgs līdzeklis tonusa paugstināšanai un noguruma noņemšanai. Tas uzlabo atmiņu, labi ietekmē dzirdi un redzi, saaudzē no pārlieku lielas slodzes stresu situācijās.

Fitoterapeiti uzskata, ka koraļļi ir spējīgi uzlabot asinsriņķošanu, iespaidot sirds-asinsvadu sistēmas darbu. Rozā krāsas koraļļi dziedē bezmiegu, sedatīvi iedarbojās uz nervu sistēmu. Pastāv uzskats, ka sarkano koraļļu krelles var izdziedēt no galvassāpēm un palīdzēt pie kakla saslimšanām.

Dažās valstīs koraļļus izmantoja kā pretapaugļošanās līdzekli.

Senajā Grieķijā uzskatīja, ka koraļļi uztur cilvēka dzīves garu. Viduslaiku Eiropā koraļļus uzskaitīja par tikumības simbolu. Meksikas indiāņi joprojām apgalvo, ka koraļsarkanu kreļļu nēsāšana aizsargā no ļauniem gariem, kas sūta drudzi.

Speciālisti iedala koraļļus pēc dzimumpazīmēm: balti skaitās sieviešu, sarkani — vīriešu koraļļi. Speciālisti apgalvo, ka sarkano koraļļu nēsāšana sievietei un attiecīgi baltu koraļļu nēsāšana vīrietim ir ļoti bīstamas, jo akmens piešķir tā īpašnieka raksturam pretējā dzimuma īpašības, vīrieti korallis padarīs sievišķīgu, bet sievieti vīrišķīgu. Bez tam korallis var radīt tā īpašniekam niķību, ķildīgu, avantūrismu, tādēļ pastāvīgi nēsāt izstrādājumus ar šo minerāli nav rekomendējams. Ideāls laiks koraļļu izstrādājumu nēsāšanai ir augošā Mēnesa fāze. Īpaši bīstams laiks ir pilnmēness. Pilnmēness laikā koraļļus jānovieto zem ūdens strūklas vismaz uz 10 minūtēm un pēc tam jāieliek tie lādītē vai kastītē, tos nedrīkst izņemt līdz jaunā mēness sākumam.

Astrologi apgalvo, ka koraļļus var nēsāt visas zodiaka zīmes izņemot Lauvas un Vēžus. Koraļļi īpaši iesakāmi Mežāžiem. [18]

Parasti koraļļi sastopami sarkanā krāsā. Ir arī rozā, balti, dzelteni un melni koraļļi. Senos laikos korallis ticis izmantots lietišķajā mākslā. Tika uzskatīts, ka korallis palīdz izvairīties no neveiksmēm un aizsargā pret ādas slimībām. Sapnī redzēts korallis tika tulkots kā atveseļošanās no ilgas slimības. Senatnē tika uzskatīts, ka planēta Marss sastāv no sarkanajiem koraļļiem.

Korallis ir labs palīgs meditācijai un vizualizācijai. Korallis simbolizē dzīves spēku. Tumši sarkans korallis tiek izmatots asinsrites stimulēšanai. Rozā nokrāsa atjauno sirds mieru. Akmens tiek izmantots kā līdzeklis pret depresiju, apātiju. Uzlabo atmiņu, stimulē intelektuālās spējas, loģisko domāšanu, dāvā optimismu un drošības sajūtu, kontrolē emocijas, dara cilvēku gudru.

Sarkanajam korallim piemīt vīrišķā enerģija, tas simbolizē kaislību, mīlestību.

Baltajam korallim – sievišķā enerģija.

Rozā korallis nomierinoši ietekmē nervu sistēmu. Pasargā no ļaunas acs, sargā no briesmām.

Derīgs visām zodiaka zīmēm, izņemot Mežāzi. [8]

Nemirstības un laimes simbols, dod gudrību un jaunību. Ārstē kuņģa un zarnu trakta slimības, aizkuņģa dziedzeri, iekaisumus. Attīra asinis. Dod ādai enerģiju, uzlabo asinsriti un asinsradi .Litoterapijā koraļus izmanto, lai uzlabotu vielmaiņu un asinsriti kā arī vairogdziedzera un kakla sāpju ārstēšanai, jo tie labvēlīgi ietekmē rīkles čakru, kura nodrošina pašapliecināšanos sabiedriskajā un profesionalajā jomā, nes apmierinatības sajūtu. Koraļus izmanto arī galvas sāpju kā arī sirds un asinsvadu slimību ārstēšanai. Tiek uzskatīts, ka koraļi labvēlīgi ietekmē cilvēka psihi, attīsta loģisko domāšanu un intuīciju. [9]

Parasti koraļļi sastopami sarkanā krāsā. Ir arī rozā, balti, dzelteni un melni koraļļi.

Senos laikos korallis ticis izmantots lietišķajā mākslā. Tika uzskatīts, ka korallis palīdz izvairīties no neveiksmēm un aizsargā pret ādas slimībām. Sapnī redzēts korallis tika tulkots kā atveseļošanās no ilgas slimības. Senatnē tika uzskatīts, ka planēta Marss sastāv no sarkanajiem koraļļiem.

Ārstnieciskas īpašības:
 • Austrumu valstīs tautas dziednieki bieži lieto baltā koraļļa pulveri labākai kaulu saaugšanai pēc lūzumiem. Praktiski visu valstu tautas dziednieki uzskata, ka korallis ir brīnišķīgs līdzeklis tonusa paaugstināšanai un noguruma noņemšanai.
 • Tas uzlabo atmiņu, labi ietekmē dzirdi un redzi, saaudzē no pārlieku lielas slodzes stresu situācijās.
 • Fitoterapeiti uzskata, ka koraļļi ir spējīgi uzlabot asinsriņķošanu, iespaidot sirds-asinsvadu sistēmas darbu.
 • Rozā krāsas koraļļi dziedē bezmiegu, sedatīvi iedarbojās uz nervu sistēmu. Pastāv uzskats, ka sarkano koraļļu krelles var izdziedēt no galvassāpēm un palīdzēt pie kakla saslimšanām. Akmens tiek izmantots kā līdzeklis pret depresiju, apātiju.
 • Dažās valstīs koraļļus izmantoja kā pretapaugļošanās līdzekli.
Maģiskas īpašības:
 • Senajā Grieķijā uzskatīja, ka koraļļi uztur cilvēka dzīves garu. Viduslaiku Eiropā koraļļus uzskaitīja par tikumības simbolu. Meksikas indiāņi joprojām apgalvo, ka koraļsarkanu kreļļu nēsāšana aizsargā no ļauniem gariem, kas sūta drudzi. Speciālisti iedala koraļļus pēc dzimumpazīmēm: balti skaitās sieviešu, sarkani — vīriešu koraļļi.
 • Speciālisti apgalvo, ka sarkano koraļļu nēsāšana sievietei un attiecīgi baltu koraļļu nēsāšana vīrietim ir ļoti bīstamas, jo akmens piešķir tā īpašnieka raksturam pretējā dzimuma īpašības, vīrieti korallis padarīs sievišķīgu, bet sievieti vīrišķīgu.
 • Korallis var radīt tā īpašniekam niķību, ķildīgu, avantūrismu, tādēļ pastāvīgi nēsāt izstrādājumus ar šo minerāli nav rekomendējams.
 • Ideāls laiks koraļļu izstrādājumu nēsāšanai ir augošā Mēnesa fāze. Īpaši bīstams laiks ir pilnmēness.
 • Pilnmēness laikā koraļļus jānovieto zem ūdens strūklas vismaz uz 10 minūtēm un pēc tam jāieliek tie lādītē vai kastītē, tos nedrīkst izņemt līdz jaunā mēness sākumam.
 • Korallis ir labs palīgs meditācijai un vizualizācijai.
 • Uzlabo atmiņu, stimulē intelektuālās spējas, loģisko domāšanu, dāvā optimismu un drošības sajūtu, kontrolē emocijas, dara cilvēku gudru.
 • Korallim piemīt vīrišķā enerģija, tas simbolizē kaislību, mīlestību.

Baltajam korallim – sievišķā enerģija.

Rozā korallis nomierinoši ietekmē nervu sistēmu. Pasargā no ļaunas acs, sargā no briesmām. [34]

Koraļi – arheoloģiskie izrakumi liecina, ka koraļi ir tikuši izmantoti jau 6000 gadu pirms Kristus. Tie ir sastopami dažādos rozā un sārtos toņos, bet rotaslietu izgatavošanā vispieprasītākie ir koši sarkanie koraļi. Ar šo akmeni saistās dažādas leģendas. Indiešu astrologi iesaka nēsāt rotas ar koraļiem, lai pasargātu no Marsa negatīvās ietekmes, t.i., sliktas pašsajūtas, augsta asinsspiediena utt. Tiek uzskatīts, ka koraļu nēsāšana stiprina fizisko un mentālo enerģiju, paildzina dzīvi un palīdz laulības problēmu risināšanā, kā arī uztur dzīvīgumu un asins spēku. [18]

VarietāteBaltie koraļi[2], Melnie koraļi[2], Rozā koraļi[2], Sarkani koraļi[2]
Ļoti saderMēnessakmens[17], Opāls[17], Tirkīzs[17], Akvamarīns[17], Ametists[17], Hrizoprazs[17], Kalnu kristāls[17]
SaderLazurīts[17], Pērles[17], Zilais safīrs[17], Almandīns[17]
NeitrālsObsidiāns[17]
Šaubīgii nesaderMelnais ahāts[17]
NesaderHalcedons[17][17]
Galīgi nesaderMalahīts [17], Serdoliks[17]
Krāsa Zila[37][2], Tumši sarkana[2], Sarkana[37][2], Rozā[37][2], Oranža[37], Melna[2], Brūna[37], Balta[37][2]
Spīdums Zīda[58], Matēts[58]
Caurspīdīgums Necaurspīdīgs[37], Puscaurspīdīgs[37]
Cietība 3 - 4[37], 3,5 - 4[58][56]
Čakra 5. kakla (Throat) Višudhu[58], Visas čakras atkarība no krāsas[7]
Stihija Ūdens[7], Zeme[7]
Zodiaks Zivis (Pisces)[7][58]
Planētas Neptūns[7]
Enerģija Uzņēmīgā Iņ (uzņem enerģiju)[58][7]
Kaites Vairogdziedzeris[58], Vielmaiņa[58], Galvassāpes[58], Abscess[58], Acs iekaisums[18][9], Ādas iekaisums[58], Angīna[58], Asinsrite[58], Asinsrites sistēma[58], Astma[58]
Ķīmiskā formula CaCO3, kalcija karbonāts[2]
Blīvums (g/cm3) 1,3 - 2,7[58][56]
Pašreiz pārdošanā www.litoterapija.com
Komentāri

2017-07-08 13:34:49

kur iegadaties korallus,udens attirisanai

jumava2@inbox.lv 2018-01-29 21:20:36

Vai kàds zin uz kuras rokas vīrietim jànèsà sarkanà koraļļa rokasspràdze?

Pievienot komentāru