Fluorīts (Fluorite, Флюорит)

Varietātes
 • Āfrikas smaragds - zaļš dārgakmens kvalitātes fluorīts. Atrod Namībijā.
 • Hlorofans - zaļa, termoluminescenta fluorīta varietāte. Atrod Krievijā - Sibīrijā un ASV.
 • Itrofluorīts - ((Ca,Y)F2-3) satur lielāku daudzumu itrija, kas aizvieto kalcija anjonus fluorīta struktūrā. Atrod ASV, Ēģiptē, Japānā, Kirgizstānā, Krievijā (Kolas pussala), Ķīnā, Mongolijā, Namībijā, Norvēģijā.
[2]

Fluorīts – ģenialitātes un talanta akmens. Spēcīgs aizsargājošs akmens, pielietojams garīgās enerģijas iezemēšanai un harmonizācijai. Uzskata, ka tas absorbē un neitralizē negatīvās vibrācijas, attīra auru un čakras. Pastiprina citu akmeņu vibrācijas, palielina koncentrēšanās spēju (arī meditācijas laikā), palīdz pieņemt lēmumus. Strādājot ar augšējām čakrām, fluorīts palielina intuitīvās spējas, saista cilvēka prātu ar visuma apziņu, un veicina saikni ar garu. Rada prāta skaidrību, smadzenēs palielina dzīvības spēku, balansē smadzeņu puslodes. Palīdz saskatīt realitāti un patiesību aiz ilūzijām, kā arī atbrīvoties no ierobežojumiem, un atklāt sev jaunas perspektīvas.

Violetais fluorīts pārstāv dvēseles izpausmi, stimulē trešās acs čakru. Violeto fluorītu var pielietot, ja patiesi vēlas koncentrēties uz dvēseles izpausmi un precīzi saprast tās ziņojumus. Palielina intuīciju. Sekmē strukturētu domāšanu, un palīdz atrisināt garīgas problēmas. Mazina apjukumu, un palīdz koncentrēties. Fluorīts regulāri jāattīra.

Var izmantot pie čūlām (t.sk. herpes), brūcēm, elpošanas ceļu saslimšanām (stimulē šūnu atjaunošanos), stiprina kaulus, palīdz pie locītavu problēmām. Palīdz ārstēt galvas smadzeņu un sirds asinsvadu sistēmas slimības. Fluorīts visbiežāk tiek izmantots kā līdzeklis, kas palīdz cīņā ar galvassāpēm, palīdz pie tādām nopietnām saslimšanām kā epilepsija un skleroze. Daži litoterapeiti uzskata, ka fluorīts tonizē nervu sistēmu, noņem stresa situāciju negatīvās sekas, normalizē miegu, atbrīvo no bezmiega un murgiem.

[3]

Fluorīts - "talanta akmens". Tas paaugstina koncentrēšanās spējas un palīdz lēmumu pieņemšanā. Palīdz analizēt situāciju racionāli un bez emocijām. Palīdz nošķirt prātu no emocijām, izprast sevi. Bieži tiek pielietots maģiskos rituālos.

Absorbē un neitralizē negatīvo enerģiju un pastiprina citu akmeņu spēku. Fluorītu iesaka turēt katrā mājas istabā.

Fluorīts palīdz pret galvassāpēm, pozitīvi ietekmē sirds asinsvadu sistēmu, galvas smadzeņu darbību, palīdz epilepsijas un multiplārās sklerozes gadījumos. Tonizē nervu sistēmu, noņem negatīvo enerģiju pēc stresa situācijām, atbrīvo no bezmiega.

Fluorīta rokassprādzes palīdz sievietēm apvaldīt emocijas, piesaista veiksmi mīlestībā. Piemērots visām zodiaka zīmēm. [18]

Maģiskā praksē fluorīts – viens no bieži izmantojamiem akmeņiem. Indijā uzskata, ka šis akmens ir apveltīts gandrīz visstiprākajām maģiskākajām īpašībām. To ciena un no tā baidās. Daudzi praktizējošie magi izmanto fluorītu maģiskiem seansiem un pareģojumiem. Šī akmens amulets aizsargā saimnieku no apkārtējo negatīvas ietekmes. Tie ir rekomendēti nēsāšanai pārāk uzbudināmiem cilvēkiem, harmonijai ar apkārtējo pasauli fluorīts palīdz sievietēm savaldīt emocijas, apsargā no histēriska stāvokļa un pievelk veiksmi mīlestībā. Fluorīts ir zinātnieku, radošo cilvēku, praktizējošo magu un mediumu talismans. Viņš jūtami palielina sava saimnieka gara un analītiskās spējas. Neliels šī akmens piekariņš var būt par talismanu, kurš nes panākumus personīgā dzīvē. [22]

Fluorīts visbiežāk tiek izmantots kā līdzeklis, kas palīdz cīņā ar galvassāpēm. Pastāv uzskats, ka šis minerāls iedarbojās uz sirds-asinsvadu sistēmu un galvas smadzenēm, palīdz pie tādām nopietnām saslimšanām kā epilepsija un skleroze. Daži litoterapeiti uzskata, ka fluorīts atvieglo meteo atkarīgo cilvēku stāvokli, tonizē nervu sistēmu, noņem stresa situāciju negatīvās sekas, normalizē miegu, atbrīvo no bezmiega un murgiem. Fluorīta bumbiņas izmanto nostiprinošās un tonizējošās sejas un ķermeņa masāžas laikā.

Maģijas praksē fluorīts ir viens no bieži izmantojamajiem akmeņiem. Indijā skaitās, ka šis akmens ir apveltīts ar ļoti lielām maģiskajām īpašībām. To ciena un no tā baidās. No izseniem laikiem magi un burvji izmantoja fluorīta bumbiņas spiritiskajos seansos un pareģojumiem. Daudzi praktizējoši magi izmanto fluorītu meditācijai. Amuleti, kas ir pagatavoti no šī akmens, aizsargā saimnieku no negatīvās apkārtējās vides iedarbības. Fluorīta amuletus rekomendē nēsāt ļaudīm, kas lieki uzbudinās, lai tie iegūst harmoniju ar apkārtējo pasauli. Fluorīta aproces palīdz sievietēm savaldīt emocijas, aizsargā no histērijas lēkmēm un piesaista veiksmi mīlestībā. [23]

Strādā ar apziņu. Atver 3.acs. Izmanto lai atklātu apslēpto patiesību. Palīdz orientēties haosā, pastiprinot fizisko, prāta un garīgo kā viena vesela būtību. Fluorīts uzlādē, atdzīvina un saista enerģiju ar zemi. Dod spēku un aizsardzību pārmaiņu, ļaunos, nelabvēlīgos laikos. Sakārto domas, samazina emocionalitāti, noņem stresu, depresiju, dusmas, palīdz dvēselei atgūt mieru. Paaugstina analītiskās spējas. Ar fluorīta sfērām un kristāliem dziedina galvas smadzeņu slimības, sirds-asinsvadu sistēmu, izkaisīto sklerozi, epilepsiju, psiho-neirotiskās kaites. [17]

Fluorīts (senāk sauca arī - fluora špats) (nosaukums cēlies no latīņu valodas fluere - "plūst" - cēlies no tā, ka minerāls izmantots kā kusnis) - izplatīts minerāls. Zinātniskajā literatūrā šis minerāls aprakstīts vismaz 1529. gadā taču bijis zināms jau krietni senāk.

Ārstnieciskas īpašības:
 • Fluorīts visbiežāk tiek izmantots kā līdzeklis, kas palīdz cīņā ar galvassāpēm.
 • Pastāv uzskats, ka šis minerālis iedarbojās uz sirds-asinsvadu sistēmu un galvas smadzenēm, palīdz pie tādām nopietnām saslimšanām kā epilepsija un skleroze.
 • ·Daži litoterapeiti uzskata, ka fluorīts atvieglo meteo atkarīgo cilveku stāvokli, tonizē nervu sistēmu, noņem stresa situāciju negatīvās sekas, normalizē miegu, atbrīvo no bezmiega un murgiem.
 • Fluorīta bumbiņas izmanto nostiprinošās un tonizējošās sejas un ķermeņa masāžas laikā.

Maģiskas īpašības:

Maģijas praksē fluorīts ir viens no bieži izmantojamajiem akmeņiem.

 • Indijā skaitās, ka šis akmens ir apveltīts ar ļoti lielām maģiskajām īpašībām. To ciena un no tā baidās.
 • No izseniem laikiem magi un burvji izmantoja fluorīta bumbiņas spiritiskajos seansos un pareģojumiem. Daudzi praktizējoši magi izmanto fluorītu meditācijai.
 • Amuleti, kas ir pagatavoti no šī akmens, aizsargā saimnieku no negatīvās apkārtējās vides iedarbības. Fluorīta amuletus rekomendē nēsāt ļaudīm, kas lieki uzbudinās, lai tie iegūst harmoniju ar apkārtējo pasauli.
 • Fluorīta aproces palīdz sievietēm savaldīt emocijas, aizsargā no histērijas lēkmēm un piesaista veiksmi mīlestībā.
[34]

Sekmē strukturētu domāšanu un palīdz atrisināt garīgās problēmas. Mazina apjukumu un palīdz garīgi koncentrēties. Palīdz dziedēt kaulus, tāpēc ir ieteicams pēc traumas. Novietojiet virs traumētās vietas, lai enerģizētu un līdzsvarotu to.

Atver trešās acs čakru un meditācijas laikā palīdz sakopot domas. Lieciet virs trešās acs čakras, lai nomierinātos un sakārtotu juceklīgas domas.

Fluorīta regulārā ģeometriskā uzbūve ir iemesls, kāpēc to izmanto kristālu dziedzniecībā, - tas ir akmens, kas simbolizē haosa pārvēršanu kārtībā. To ieteicams turēt savā tuvumā, ja nepieciešams sakārtot dzīvi, ja problēmas sagādā prioritāšu izvirzīšana vai ja cilvēks jūtas tā, it kā viņu rausta uz visām pusēm. [9]

Eiropā šim akmenim piedēvēja godīgumu, kārtīgumu, uzticību, drošsirdību un gudrības spēku.

Tas bija pilnības un tīrības simbols. Viduslaikos tas bija iecienītākais alķīmiķu akmens. Nefrītu rekomendē nēsāt cilvēkiem, kas vēlas mainīt savu dzīvi., ieiet jaunā dzīves periodā. Tas ir pārmaiņu akmens ,kas palīdz iziet no sadzīves grūtībām. [20]

Pārstāv enerģiju Jaņ. Izmanto šo akmeni galvas smadzeņu un sirdsslimību gadījumos. Talismans visiem tiem, kas tiecas pēc okultām zināšanām. Ja cilvēks māk izmantot akmeņu enerģiju, tad fluorīds ļoti palīdz savam saimniekam, ja tas būs jūtīgs. Neiecietīgus un rupjus cilvēkus fluorīds neievēros un nekas neuzskatīs par savu saimnieku. Labi iedarbojas uz nervu sistēmu, ārstē mugurkaula slimības. [20]

Fluorīts ir spēcīgs palīgs pret galvas sāpēm un migrēnām - tas sakārto smadzeņu apasiņošanos. Ir gadījumi, kad šis akmens veiksmīgi tiek izmantots epilepsijas un izkaisītās sklerozes gadījumā. Spēj sakārtot arī nervu sistēmu - un kā jau cilvēki saprot, ļoti daudz saslimšanu nāk tieši no stresa, satraukumiem un pārdzīvojumiem.

Fluorīts spēcīgi aizsargā pret apkārtējo negatīvās ietekmes, senatnē to uzskatīja par teju spēcīgāko maģisko akmeni. Tas savam saimniekam klāt nelaiž nedz nosakudumus, nedz lāstus - tāpēc arī tas parasti dabā ir ieplaisājis, saņemot enerģētisku triecienu, tas mēdz kabatā arī sadrupt, paņemot visu negatīvo uz sevi, tādā veidā aizsargājot savu īpašnieku! Kā arī palīdz histēriskiem cilvēkiem savaldīt savas emocijas. Akmens ir ļoti aktīvs un ja var tā teikt savās vibrācijās "dūc" taka veco laiku bārdas mašīna.

Aktivizējot šo akmeni, ir izdevies panākt, ka tas spēcīgi attīra cilvēka auru un savāc uz sevi, jau cilvēka sakrāto, ne tikai to kas paredzēts- būtībā attīra cilvēka biolauku. Diemžēl nereti šis akmens to izdarot pie lielākām slodzēm sadrūp, un tad vēlams šo akmeni atgriezt atpakaļ dabai. [33]

 • Stiprina gara saikni ar visuma apziņu
 • Palīdz saskatīt realitāti bez ilūzijām, atbrīvo no ierobežojumiem
 • Paātrina cilvēka garīgo atmošanos, paver ceļu jaunām perspektīvām
 • Atbrīvo no novecojušiem uzskatu modeļiem
 • Piemīt augstas aizsargspējas, īpaši psihiskajā līmenī
 • pastiprina prāta koncentrēšanās spējas un veicina zināšanu apguvi

Ārstnieciskās īpašības

 • Lieto lai plaielinātu skeleta elastību (pie stīviem pirkstiem, ceļu locītavu problēmām – jāmasē celi)
 • Zaļais fluorīts nomierina kuņģa darbības traucējumus un zarnu spazmas
 • Pozitīvi ietekmē sirds, asinsvadu sistēmu, galvas smadzeņu darbību
 • Lielisks tonizējošām un nostiprinošām sejas un ķermeņa masāžām
 • Palīdz zobiem, šūnām un kauliem, atjauno bojāto DNS
 • Novērš dažādus augšanas traucējumus
 • Nomierina un atslābina organismu
 • Lieto pret galvassāpēm, dziedē mugurkaula problēmas
[26]
VarietāteDzeltenais fluorīts[2], Gaišzils fluorīts[2], Varavīksnes fluorīts[2], Violets fluorīts[2], Zaļais fluorīts[2], Zilais fluorīts[2]
SaderBarīts[5]
Krāsa Zila[30][4][37], Zaļa[4][30][37], Ceriņkrāsa[30], Violeta[2][37], Varavīksnes[4], Purpursarkana[4][30], Sarkana[37], Rozā[37][30][4], Zelta dzeltena[30], Dzeltena[4][37], Brūna[30][4][37], Bezkrāsaina[30][4][37], Balta[4]
Svītra Balta[2][30]
Caurspīdīgums Caurspīdīgs[30][37], Caurspīdīgs lidz puscaurspīdīgs[2], Necaurspīdīgs[37]
Spīdums Nespodrs[2][30], Stikla[2][37], Stiklains[30]
Cietība 4[30][56]
Čakra 4. sirds (Heart) Anahata[3], 6. trešās acs (Third Eye) Adžnu[3][7][56], 7. vainaga (Crown) Sahasrara[3][7][56], Čakras atkarībā no krāsas[4]
Vibrācija 9[4], 7[3][4]
Stihija Ēters[7], Gaiss[3], Ūdens[3][7], Zeme[7]
Zodiaks Zivis (Pisces)[3][4], Mežāzis (Capricorn)[3][4], Jaunava (Virgo)[3]
Ercengelis Azraels[3], Camuels[3], Rafaels[3], Raziels[3], Uriels[3]
Enerģija Dziedināšanas[5], Projektīvā Jan (izdala enerģiju, aktivizē)[7][56], Spēju[5]
Kaites Zobi[33][4], Zobu sāpes[4], Žultspūslis[4], Veselība un dziedēšana[4], Vīrusi[4], Uzmanības trūkuma traucējumi[4], Sadzīšana[4], Sāpes[4], Sinus aizsprostojums[4], Skelets[33], Skleroze[58], Stress[58], Reimatisms[4], Plaušas[4], Plaušu karsonis[4], Nieres[4], Muskuļu tonuss[4], Liesa[4], Lūzums[4], Fiziskā koordinācija[4], Kauli[4], Kaulus stiprina[4], Koncentrēšanās[4], Imūnsistēma[33], Herpes[4], Epilepsija[58], Čūla[4], Barības uzsūkšanās[4], Barošana[4], Bulīmija[4], Artrīts[4], Asinsrite[58], Atmiņa[4]
Emocionālā ietekme Negatīvisms[4], Noliegšana[4], Emocionālais līdzsvars[4], Godīgums[4], Ēšanas traucējumi[4]
Garīgā ietekme Sagatavotība[4], Intuīcija[4], Izpausme[4], Dziedināšana[4]
Ķīmiskā formula CaF2, kalcija fluorīds[5][4][2]
Blīvums (g/cm3) 3,1[56]
Atradnes ASV[5][37], Birma[37], Brazīlija[4], Čehija[5], Dienvidāfrika[5], Francija[37], Indija[2][4], Kanāda[5], Kazahstāna[2], Kenija[2], Ķīna[5][4], Krievija[2], Krievija-Austrumsibīrija[56], Krievija-Tālie Austrumi[56], Lielbritānija[5][37], Madagaskara[4], Meksika[5], Mongolija[56], Namībija[2], Norvēģija[5], Peru[37][5], Polija[5], Šveice[2], Tadžikistāna[2], Taizeme[5], Ungārija[5], Vācija[5]
Pašreiz pārdošanā www.litoterapija.com
Komentāri

2019-02-10 19:35:58

Pievienot komentāru