Jašma (Jasper, Яшма)

Jašma – plaša minerālu grupa ar lielu krāsu un to kombināciju daudzveidību. Maiguma un relaksācijas akmens. Uzlabo spēju atslābināties, nes mieru, pilnību un dziedināšanu, īpaši stresa brīžos. Palīdz astrālos ceļojumos. Balansē Iņ un Jaņ enerģijas. Nodrošina aizsardzību un absorbē negatīvās enerģijas, tai skaitā elektromagnētisko un vides piesārņojumu. Stimulē iztēli, un idejas palīdz pārvērst darbībā. Izlīdzina, sakārto čakras. Senos laikos uzskatīja, ka jašma palīdz izsaukt lietu. Balansē ķermeņa vibrācijas. Lai izjustu spēcīgāku iedarbību, jašmu iesaka nēsāt kontaktā ar ādu.

Var pielietot pie aknu, žultspūšļa, nieru un kuņģa slimībām, kā arī pēc ilgstošas slimošanas. Veicina audu reģenerāciju. Palīdz ārstēt zemu asinsspiedienu, mazina sasitumu sāpes.

[3]

Sarkanā jašma stimulē sirdsdarbību un asinsriti, piemērota sieviešu slimību gadījumos. Jašma stiprina fizisko ķermeni un aizkavē novecošanos. Viena no jašmas būtiskākajām īpašībām ir arī tās spēja piesaistīt savam nēsātājam mīlestību. Īpaši ieteicama vēža zīmē dzimušajiem. [6]

Jašma ir viens no visvecākajiem zināmajiem dārgakmeņiem, tas vairākkārt minēts Bībelē. Jašma ir stabilitātes akmens. Jašma pasargā no negatīvām lietām, mazina emocionālo stresu. Simbolizē vīrišķību. Sargā no ļaunas acs, atnes laimi, attīsta intelektu, uzlabo atmiņu, atjauno organisma spēkus. Jašma vairo pārliecību izteikties un personīgo neatkarību. Tas mazina bailes no tumsas, palīdz balansēt ķermeņa emocionālo enerģiju. Sargā cilvēku no slimībām, palīdz sakārtot attiecības ar kolēģiem darbā. [21]

Tiek uzskatīts, ka sarkanas krāsas minerāļi ir spējīgi ārstēt daudzas sieviešu slimības. Sarkanam jaspisam piedēvēja spēju apturēt jaspiss asiņošanu. Dažās valstīs jaspisu izmantoja kā līdzekli, lai ārstētu kuņģa, nieru, urīnpūšļa un acu slimības. Vēstures materiālos sastopama informācija par to, ka populārais alķīmiķis un dziednieks. Avicenna rekomendēja nēsāt jaspisu uz vēdera kuņģa saslimību profilaksei (viņš arī pats izmantoja akmeni šiem mērķiem). Litoterapeiti uzskata, ka jaspiss ārstē psihiskās saslimšanas, normalizē miegu, atbrīvo no bezmiega un murgiem.

No seniem laikiem jaspiss tika izmantots maģiskās ceremonijās. Tam piedēvēja burvju īpašības, piemēram, spēju sargāt mājokli no ziņkārīgām un ļaunām ļaužu acīm. Daudzās telpās un pat dievnamos veidoja jaspisa grīdas, lai nevēlami viesi nevarētu iekļūt rūpīgi apsargājamajās slēptuvēs. Dažādām maģiskām ceremonijām daudzās valstīs speciāli gatavoja jaspisa traukus, kausus un vāzes. Maģiskie instrumenti tika glabāti speciālās jaspisa lādītēs. Burvji vienmēr apgalvoja, ka jaspiss ir spējīgs aizsargāt no agresīvu dzīvnieku uzbrukuma. Akmens atklāj savējam īpašniekam viņa ģimenes dzimtu noslēpumus, palīdz izlabot personīgo likteni un viņa sentēvu kļūdas. Viņš rada savējam saimniekam astrālu aizsargāšanu, iesaucot mirušo radu garus uz palīdzību savējam pēcnācējam. Gagats atpesta cilvēku no gļēvulības, mīkstmieša, stulbības, stomīgugam, piedala viņu ar pašpārliecinātību. Viņš palīdz savējam īpašniekam atklāt jebkuru mānīšanu, brīdina par iespējamu varmācību no ārpuses. Akmeņu maģisko īpašību lietpratēji apgalvo, ka, ja nemanot nolikt kabatā sev tuvam cilvēkam jaspisa gabalu, tad tas aizsargās viņu no nepatikšanām, noskaušanas un tumsas burvestībām. Jaspiss ir Jaunavas zīmē dzimušo ļaužu akmens, tas atvēr acis, dod gudrību un aizsargā no ļaunuma. [23]

Jašma ir viens no visvecākajiem zināmajiem dārgakmeņiem, tas vairākkārt minēts Bībelē. Jašma ir stabilitātes akmens. Jašma pasargā no negatīvām lietām, mazina emocionālo stresu. Simbolizē vīrišķību. Sargā no ļaunas acs, atnes laimi, attīsta intelektu, uzlabo atmiņu, atjauno organisma spēkus. Jašma vairo pārliecību izteikties un personīgo neatkarību. Tas mazina bailes no tumsas, palīdz balansēt ķermeņa emocionālo enerģiju.

Jašmu lieto urīnpūšļa un asins slimību gadījumos. Šis akmens attīra asinis, veicina gremošanas procesu, nomierina satrauktu prātu un nervu sistēmu, normalizē pulsu. Zaļā jašma nostiprina kuņģi, redzi un sirdi Jašma ir alķīmisks akmens, saistīts ar lietu transmutāciju. Sargā cilvēku no slimībām, palīdz sakārtot attiecības ar kolēģiem darbā.

Ūdens un zemes zīmēs dzimušiem - Jašma ir kā enerģijas lādiņš. Gaisa un uguns zīmēm – atņem smagās enerģijas. Piemērots Jaunavai, Vērsim un Strēlniekam. Nevar nēsāt Zivis, Dvīņi un Auni. [8]

Jašma - dzīvības akmens. Mīlestības sargs un stimulātors. Uzvilkta otrdien nesīs veiksmi randiņā un stiprinās jūsu ķermeni. Simbolizē mīļoto sievieti. Pagarina dzīvi. Pasargā no ļauna likteņa. Nes laimi, dāvā gudrību un spēku, vienkāršību un drošsirdību, pareģošanas spējas, nenogurdinamību un izturību grūtos brīžos. Palīdz saistīties ar zemi un pasargā no negatīvās ietekmes. Palīdz ceļojumu laikā un sazinoties ar gariem. Visas jašmas sargā savu saimnieku no skaudības un nenovīdības. Palīdz ārstēt drudzi un epilepsiju. Ārstē atmiņu un gremošanas orgānus, atjauno spēkus, attīra iekšējos orgānus. Stiprina sirdi, kuņģi, aknas, žults un urīnpūsli. Pastiprina cilvēkā atbildības un goda sajūtu. Valkājot to kaklā vai uz rokas gredzenā, pasargā no ļauniem gariem, aizdzen grūtsirdību un nelāgas domas.

Auksto krāsu jašma (arī zaļā) piešķir paredzēšanas spējas, koncentrē uzmanību un pastiprina instinktu mazāk lietišķām izdevībām.

Tumšā aizsargā no indes , ienaida un ļaunas acs, satur Prozerpīnas enerģiju.

Sarkanā (Mars) - pozitīvi ietekme asinsriti, padara labāku ožu un sniedz enerģiju atveseļošanās periodā. Atvieglo sievietēm ciešanas, aptur asiņošanu. Ārstē seksuāla rakstura un zarnu traucējumus. Uzlabo attiecības ar priekšniecību, priecē sirdi. Dod enerģiju gremošanas sistēmai.

Brūnā - nomierina nervus nostiprina aknas un urīnpūsli.

Zaļgani brūna - alķīmijas akmens, kas ir saistīts ar vielu transmutāciju. Jašma aizsargā cilvēku pret slimībām.

Raibā – (Merkūrija), zaļā – (Venēras), zilā – (Jupītera), zili-zaļā– (Jupītera-ūdens) Zivju zīmei.

Dzeltenā (Zemes)– pasargā no indēm un ļaunas acs.

Oranžās jašmas – ļoti seni un stipri enerģētiski akmeņi, universāli ārsti.Dod enerģiju dzimumorgāniem, palīdz ieņemt un iznēsāt bērnu. [17]

Jašma mēdz būt zaļā, sarkanā, zilā un gandrīz melnā krāsā. Šo akmeni var nēsāt sudraba un zelta ietvarā.

Jašma ir stabilitātes akmens, tas pasargā no negatīvisma, mazina emocionālo stresu, palīdz daiļrunībai un personīgai neatkarībai. Tas mazina bailes no tumsas, palīdz sabalansēt ķermeņa emocionālo enerģiju. Sargā cilvēku no slimībām, palīdz sakārtot attiecības ar kolēģiem darbā. Stiprina godīgumu.

Jašmu lieto urīnpūšļa un asins slimību gadījumos. Šis akmens attīra asinis, veicina gremošanas procesu, nomierina satrauktu prātu un nervu sistēmu, normalizē pulsu, nostiprina redzi un sirdsdarbību, palīdz kuņģa darbībai un atvaira galvassāpes.

Nav ieteicams Zivs, Dvīņu un Auna zīmē dzimušajiem.

Visvairāk piemērots Vēža, Skorpiona, Vērša, Jaunavas un Mežāža zīmē dzimušajiem. Šīm zīmēm Jašma ir kā enerģijas lādiņš. [18]

Jašma (no persiešu jašp - plankumainais akmens - vārdam var būt senāka izcelsme) ir necaurspīdīga kvarca kriptokristāliska varietāte, kuru dažādi piejaukumi (līdz 20% no satura) iekrāso dažādās krāsās. Visbiežāk sastopama koši sarkana, dzeltena vai brūna jašma, taču tā var būt arī zaļa, melna. Akmens lūzums - līdzens, gluds, tas labi pakļaujas pulēšanai.

Jašma- dzīvības akmens. Mīlestības sargs un stimulators. Uzvilkta otrdien nesīs veiksmi randiņā un stiprinās jūsu ķermeni. Simbolizē mīļoto sievieti. Pagarina dzīvi. Pasargā no ļauna likteņa. Nes laimi, dāvā gudrību un spēku, vienkāršību un drošsirdību, pareģošanas spējas, nenogurdināmību un izturību grūtos brīžos. Palīdz saistīties ar zemi un pasargā no negatīvās ietekmes. Palīdz ceļojumu laikā un sazinoties ar gariem. Visas jašmas sargā savu saimnieku no skaudības un nenovīdības. Palīdz ārstēt drudzi un epilepsiju. Ārstē atmiņu un gremošanas orgānus, atjauno spēkus, attīra iekšējos orgānus. Stiprina sirdi, kuņģi, aknas, žults un urīnpūsli. Pastiprina cilvēkā atbildības un goda sajūtu. Valkājot to kaklā vai uz rokas gredzenā, pasargā no ļauniem gariem, aizdzen grūtsirdību un nelāgas domas.

Jašma uzlādē cilvēku ar pozitīvu enerģiju, tādēļ ir ļoti derīgi nēsāt izstrādājumus no šī akmens. Lai mājā valdītu miers un harmonija, vajag telpās turēt vāzes un lādītes no jašmas. Tas aizsargā mājokli no skaudības, niknuma un apkārtējās pasaules citām negatīvām ietekmēm. Daudzās valstīs uzskata, ka jašma piesaista mājā veiksmi, laimi un pārticību.

Vienīgais akmens, kas noņem visu negatīvo enerģētiku, kuru jau uzkrājis organisms. Tas aizsargā no ļaunas acs un ļaunajiem spēkiem. Aizsargā no neauglības, piešķir drošsirdību un pārliecību uzvarā, paaugstina kopējo tonusu. Izstrādājumi no jašmas noņem nogurumu, pat ja tikai atrodaties telpā, kur tie ir.

Lai mājā valdītu miers un harmonija, vajag telpās turēt vāzes un lādītes no jašmas. Tas aizsargā mājokli no skaudības, niknuma un apkārtējās pasaules citām negatīvām ietekmēm. Daudzās valstīs uzskata, ka jašma piesaista mājā veiksmi, laimi un pārticību. Maģisku akmeņu īpašību pazinēji apgalvo, ja nemanot ielikt kabatā dārgam cilvēkam jašmas gabalu, tad tas aizsargās viņu no nepatikšanām, noskaušanas un tumšajiem spēkiem.

Ceļotāju, alķīmiķu un zinātnieku talismans. Lode no šī minerāla ir spējīga atturēt no neapdomīgas rīcības. Ovāli akmeņi uzlādē ar kosmisko enerģiju. Neapstrādāts akmens nes veiksmi un aizsargā no skaudības.

Auksto krāsu jašma (arī zaļā) piešķir paredzēšanas spējas, koncentrē uzmanību un pastiprina instinktu mazāk lietišķām izdevībām.

Tumšo krāsu jašma pasargā no indes , ienaida un ļaunas acs, satur Prozerpīnas enerģiju.

Brūnā jašma - atbrīvo organismu no toksīniem un stiprina imūnsistēmu. Ārstē neauglību un aizsargā grūtniecības laikā. Stimulē izvadorgānu, asinsrites, dzimumorgānu darbību. Palīdz atmest smēķēšanu.

Zaļas nokrāsas jašma paasina intuīciju, mazina depresiju, koncentrē uzmanību un atver acīm neredzamo. Uzlādē cilvēku ar pozitīvu enerģiju, tādēļ ir ļoti derīgi nēsāt izstrādājumus no šī akmens.

Sarkanā jašma stimulē sirds darbību un asinsriti, apstādina asiņošanu, ārstē sieviešu slimības, aktivizē iekšējās sekrēcijas dziedzeru darbību. Uzlabo potenci. Noņem aknu un žultsvadu blokus.

Dzeltenā (Zemes) – pasargā no indēm un ļaunas acs. Atjauno spēkus, palīdz drudža un epilepsijas gadījumos, uzlabo atmiņu, ārstē psihiskās saslimšanas, normalizē miegu, atbrīvo no bezmiega un murgiem. Uzlabo redzi, noņem zobu sāpes. Pastāvīga nēsāšana pastiprina ožu. Dzeltenā jašma ārstē kuņģa-zarnu trakta saslimšanas un pasargā no ļaunas acs.

Oranžās jašmas – ļoti seni un stipri enerģētiski akmeņi, universāli ārsti.Dod enerģiju dzimumorgāniem, palīdz ieņemt un iznēsāt bērnu.

Okeāna jašma mazina depresiju. Ārstē nervu sistēmu un palīdz relaksēties. Mazina hronisko stresu, ārstē virsnieru pārslodzes. Regulē limfas darbību. Kavē cistu un audzēju augšanu. [34]

Jašma – šis akmens dabā ir sastopams apbrīnojami daudzās krāsās ar visdažādāko materiālu piejaukumu. Visbiežāk jašma ir sastopama dažādās sarkanā un dzeltenā nokrāsās, tomēr ir pieejama arī zaļa, rozā, pelēka un zilgana jašma. Jašmai jau kopš seniem laikiem tiek piedēvētas mistiskas spējas aizsargāt cilvēku. Tiek uzskatīts, ka jašma palīdz ārstēt dažādas kuņģa slimības. Šis akmens tradicionāli tiek uzskatīts par septembrī dzimušo akmeni. [18]

VarietāteAinavu jašma [2], Baltā jašma[4], brecciated jašma[4], Brūnā jašma[2], Brūni strīpainā jašma[4], Čūskas jašma [2], Dalmāciešu jašma[2], Dzeltenā jašma [2], Gliemežvāku jašma[5], Kecalitctli[2], Leopardādas jašma[2], Melnā jašma[2], Mokaīta jašma[2], Okeāna jašma [2], Oranžā jašma [2], Pikasso jašma [2], Polihromā jašma[5], Sarkanā jašma [2], Varavīksnes jašma[2], Zaļā jašma[2], Zebras jašma[2]
SaderPērles[17], Serdoliks[17], Tektīts[5]
NeitrālsKarneols[17]
NesaderKalnu kristāls[17], Opāls[17], Almandīns[17]
Galīgi nesaderMēnessakmens[17], Akvamarīns[17], Berils[17]
Krāsa Zaļa[7], Violeta[7], Sarkana[4][7], Pelēka[7], Melna[4], Dzeltena[4], Brūna[4]
Spīdums Stikla[58], Zīda[58]
Caurspīdīgums Necaurspīdīgs[37]
Cietība 6,5 - 7[37][56]
Čakra Čakras atkarībā no krāsas[7][4]
Vibrācija 6[4]
Stihija Gaiss[7], Zeme[7]
Zodiaks Skorpions (Scorpio)[3], Jaunava (Virgo)[3][7][56][58], Lauva (Leo)[3][4]
Planētas Jupiters[7][56], Merkurs[7][56]
Enerģija Uzņēmīgā Iņ (uzņem enerģiju)[7][56][58]
Kaites Zarnas[4], Žultspūslis[33], Urīnceļi[4], Redze[58], Psoriāze[9], Pūslis[33], Murgi[4], Kājas[4], Kuņģis[58], Išiass[9], Gremošanas traucējumi[4], Epilepsija[4], DNS bojājumi[4], Ceļojumu kaites[4], Aizkuņģa dziedzeris[4], Alkoholisms[4]
Emocionālā ietekme Stress[4], Mierinājums[4]
Minerālu klase Silikātu minerāls[4]
Ķīmiskā formula SiO2, silīcija dioksīds ar piemaisījumiem[4]
Blīvums (g/cm3) 2,6[56]
Atradnes ASV[56][37], Austrālija[4], Austrija[2], Brazīlija[4], Čehija[37], Ēģipte[2], Francija[2][56], Indija[4][2][56], Itālija[2], Japāna[56], Kazahstāna[2], Ķīna[4], Krievija[2][56], Krievija-Urāli[37], Lielbritānija[2], Madagaskara[37], Maroka[37], Meksika[2], Nīderlande[37], Peru[37], Portugāle[37], Ukraina[2], Vācija[2][56], Vidusāzija[58]
Komentāri
Pievienot komentāru