Ametists (Amethyst, Аметист )

Varietātes

  • "Rose de France" — bāli sārta ceriņkrāsa vai violeta nokrāsa. Vismazāk pieprasītais paveids.
  • "Siberian" — intensīva violeta krāsa ar sarkanu mirdzumu. Vispieprasītākais un dārgākais paveids. Šādas krāsas akmeņus atrod ne tikai Sibīrijā bet arī Urugvajā, Zambijā un citur.
  • Ametrīns ir salīdzinoši nesens termins, kuru attiecina uz ametista — citrīna kristāliem, kuriem daļa ir violetā krāsā un daļa — dzeltenā.

Par Austrumu ametistu juvelieri un dārglietu tirgotāji var dēvēt sārtu korundu, taču šādu terminu lieto arī skaistiem ametista kristāliem. Šī termina lietošana netiek uzskatīta par vēlamu. Korundu no ametista var atšķirt pēc tā, ka mākslīgā apgaismojumā ametists būs bālā, pelēcīgā krāsā, kamēr korunds joprojām būs skaistā violeti sarkanā krāsā. Ametistu ļoti bieži atdarina ar violetu stiklu.

Karsējot ametists parasti kļūst dzeltens — tāpēc lielākā daļa veikalos nopērkamā citrīna ir vienkārši "dedzināts ametists". Raksturīgi arī, ka klints malā saulei atsegts ametista kvarcs laika gaitā zaudē savu krāsu.

Ametists ir februāra horoskopa akmens. Tas ir augstāko lietu izpratnes simbols - augsta ranga katoļu baznīcas amatpersonas nereti mēdz nēsāt gredzenu ar lielu ametistu. Senajā Grieķijā un Senajā Romā un viduslaiku Eiropā ametistu uzskatīja par spēcīgu līdzekli pret dzērumu - tāpēc no ametista tika izgatavotas arī vīna glāzes. Leonardo da Vinči ir rakstījis, ka ametists palīdz atvairīt ļaunas domas un palielina inteliģenci. Tibetas budisti uzskatīja, ka šis ir svētais Budas kristāls. [2]

Ametists – apdomības (nosvērtības), spēka, gudrības un aizsardzības akmens. Simbolizē godbijību, pazemību, patiesumu, veselību un garīgo gudrību. Attīrošs kristāls – attīra no negatīvās enerģijas. Nomierina emocijas, palīdz pārvarēt bailes, mazina stresu, nes mieru, palīdz uzturēt optimismu. No seniem laikiem ticis izmantots, lai pasargātu no piedzeršanās. Ametista spējas saistītas ar sapņiem, dziedināšanu, mīlestību, garīgu pacilātību un drosmi. Ametista dziedinošie spēki var pārveidot zemākās vibrācijas augstākās frekvencēs (mīlestības enerģijā). Palīdz attīstīt intuīciju (un uzticēties tai) un psihiskās spējas, atvērt durvis uz augstākām sfērām. Atver un aktivizē vainaga čakru, palielina garīgo saprašanu un gudrību. Attīra un aizver caurumus aurā. Palīdz mazināt skumjas un bēdas, veicina pašizdziedināšanos (pamodina tās garīgās spējas, kas atbild par organisma izdziedināšanu). Mazina atkarības (alkohola, smēķēšanas). Ap nēsātāju rada aizsargājošas enerģijas lauku. Sniedz garīgu attīrīšanos un attīstību.

Pielieto pret bezmiegu (novietojot zem spilvena), galvassāpēm (parīvējot pa pieri), un elpošanas problēmām. Nomierina nervu sistēmu, palīdz pret depresiju, stiprina imunitāti, palīdz atjaunot ādu pēc apdegumiem, uzlabo redzi un asinsriti smadzenēs. Stiprina atmiņu, palielina koncentrēšanās spējas, attīra asinis, palīdz ārstēt iekaisumus. Palīdz ādas slimību gadījumā, kā arī atbrīvoties no pigmentācijas plankumiem uz ādas.

Ametista spējas palielinās, to kombinējot ar jolītu un sugilītu. Kombinācijā ar moldavītu, paceļ ķermeņa frekvenci tik augstā līmenī, ka negatīvās enerģijas nespēj iekļūt jūsu aurā. Ametistu var kombinēt arī ar mēnesakmeni un balto topāzu.

Ametista drūzai piemīt tās pašas īpašības, kas ametistam, bet papildus, tā atbrīvo no kombinētas enerģijas, tādējādi labvēlīgi ietekmējot visu telpu vai pat māju. Ametista drūzu iesaka novietot istabas dienvidu stūrī, lai attīrītu dzīvības enerģijas plūsmu mājā. Ametistu drūza lieliski attīra arī priekšmetus. [3]

Sens nostāsts vēsta, ka ametists ir spējīgs izsaukt mīlestību pret tā dāvinātāju, pat tad, ja šis cilvēks ir jutis mīlestību pret kādu citu. Senajā Romā ametistu uzskatīja par laimes akmeni, kas nes mieru, ārstē nervu sistēmu, palīdz pret noskaudumu. Lai ametista spējas saglabātos, tas jāvalkā periodiski.

Ametists savam nēsātājam remdē dusmas un uzbudinājumu, līdzsvaro garastāvokli. Tas ir viens no retajiem akmeņiem, kam piemīt spējas aizvadīt datoru, mobilo telefonu, televizoru un citu elektroierīču elektromagnētisko starojumu. Īpaši piemērots zivs zīmē dzimušajiem. [6]

Maģisks akmens. Dievišķās sapratnes simbols. Ametista spējas iekļauj sevī: sapņus, mieru, mīlestību, drosmi, laimi, aizsardzību pret zagļiem.

Tas ir viens no labākajiem akmeņiem meditācijām. Tas ir pavadonis sevis saprašanai, virza uz prāta dziļāku saprašanu. Šis dārgakmens garīgi nomierina cilvēku. Māca cilvēku kļūt pazemīgam, lai atvērtos durvis augstākām zināšanām.

Ametists ir tikumības simbols, pasargā no visa veida pārmērībām un stiprina saprātu. Tas uzlabo garastāvokli, veicina intuitīvo domāšanu, palielina enerģētisko rezervi, pazemina stresu. Ametists piesaista mīlestību un veiksmi, ir miera un līdzsvara akmens. Laimes un veselības simbols, aizdzen bailes un nemieru, attīra auru, dod labus sapņus, savam nēsātājam vairo pievilcību, attīra no negatīvās enerģijas. [21]

Ametists vienmēr ir uzskatīts par vienu no varenākajiem talismaniem. Garīguma akmens. Visos laikmetos ametists, sevišķi necaurspīdīgs, tiek uzskatīt par spēcīgu aizsargu no ļauna likteņa, bet caurspīdīgie, gaišie Ametisti izdzina nesadalītu vai vecu, senu mīlestību, atver jaunas iespējas. Uzkata, ka Ametisti iniciē „trešās acs” atvēršanu, palīdz iegrimt zemapziņas, visas redzamības jomā.

Ja izgriež vai uzzīmēt uz Ametista Mēness vai Saules attēlu, tad var izveidoties viena no spēcīgākām aizsardzības zīmēm pret burvestībām, melno maģiju un noskaušanu.

Bieži Ametistu, sevišķi tumšo toņu, kā talismanu, izmanto karavīri, jo akmens dod pārliecību un drosmi, bet tajā pašā laikā aizsargā no nepārdomātās rīcībās un pārsteidzamības. Tirdzniecibas lietās Ametists dod tā īpašniekam veiksmi, veicina izdevīgu tirdzniecību un aizsargā īpašumu. Akmens pasargā no apreibšanas. Sensenos laikos no Ametista taisīja kausus, kuri aizsargāja no reibuma un indēm. [22]

Senā Romā ametistu lika bokālā ar vīnu, tā kā skaitījās, ka viņš aizsargā cilvēku no nekontrolējamās žūpības un pat neitralizē indes darbību.ametist Izstrādājumi ar ametistu nēsāja epidēmiju laikā, tāpēc ka ticēja, ka viņš nedod infekcijai iekļūt īpašnieka organismā. Pūšļotājas gatavoja “ametista” dzērienu: uz nakti traukā ar ūdeni lika dažus akmeņus un deva šo uzlējumu dzert pacientiem pie augstas temperatūras, dažādiem iekaisuma procesiem. Šodien litoterapijā ametists tiek izmantots smadzeņu asinsriņķošanas uzlabojumam, bezmiega, nemiera, nervozu ārstēšanai. Skaitās, ka nēsājams uz labas rokas zeltā ametists nostiprina imunitāti, bet viņa nēsāšana auskaros palīdz uzlabot redzi.

Ametists ir akmens, kurš palīdz attīstīt iekšējas cilvēka spējas, atvērt durvis augstākajās sfērās, saprast visuma gudrību. Par šā akmens maģiskām īpašībām minēts seno gaumieriešu tabulās, kurās skan, ka ametists ir spējīgs izsaukt mīlestību pret akmens dāvinātāju, pat ja saņēmis viņu dāvanā cilvēks līdz tam bija iemīlējies citā, tādēļ precējušies vai saderinātie ļaudis nekādā gadījumā nedrīkst pieņemt dāvanā izstrādājumus ar šo akmeni no nepiederošajiem ļaudīm. Daudzās tautās ametists ir miermīlīga, vaļsirdības un tikuma simbols. Šā akmens īpašnieks var būt pārliecināts par izredzētā uzticību un viņa jūtu vaļsirdību. Senā Grieķijā skaitīja, ka ametists ietekmē organisma atjaunošanās, izgludina grumbas, izved vasaras raibumus un pigmentu plankumus. Akmeni lika uz nakti zem spilvena, lai novērstu šausmas, izārstētu bezmiegu, izsauktu patīkamus sapņus. Ametistu vajag nēsāt pastāvīgi, tikai tad viņš patiešām palīdzēs īpašniekam. Tomēr vajag atcerēties, ka šis akmens viegli maina savējo garastāvokli un, ja īpašnieks nēsā viņu konfliktu situāciju laikā, darbā, strīdu ar mājiniekiem, akmens var noskaņoties uz noliedzošo enerģētiku un sākt translēt viņu uz savējo saimnieku. Tādēļ pēc jebkuras konfliktu situācijas izstrādājumu ar ametistu vajag paturēt 5-7 minūtes zem ūdens strūklas, lai akmens nomierinātos. Ametists ir aizliegts Lauvām un Vēršiem. Pārējās zodiāka zīmes var nēsāt, bet īpaši der Svariem, Dvīņiem un Ūdensvīriem. [23]

Maģisks akmens. Dievišķās sapratnes simbols.

Tradicionāli akmens ticis nēsāts kā aizsargs pret dzērumu un uztur skaidru prātu.

Saistībā ar Svēto Valentīnu tiek uzskatīts, ka ametists tā nēsātājiem palīdz saglabāt sirdsmieru. Akmens bija bieži sastopams uz karavīru šķēpu rokturiem kā talismans pret nāvi, tika uzskatīts, kaametists nes līdzsvarotību un uzvaru kaujā. Tomēr tiek arī uzskatīts, ka ametista valkātāja ilgādzīve ir iegūta no nogalinātajiem ienaidniekiem, tādā veidā atņemot citiem to dzīves spēku, lai paaugstinātu savējo.

Ametists tiek izmantots pret bezmiegu. Senajā Ēģiptē ametistu izmantoja kā līdzekli pret vainas apziņu un bailēm. Tas aizsargā pret pašapmānu un burvestībām.

Ametists ir tikumības simbols, pasargā no visa veida pārmērībām un stiprina saprātu. Tas uzlabo garastāvokli, veicina intuitīvo domāšanu, palielina enerģētisko rezervi, pazemina stresu.

Tiek uzskatīts, ka, atrodoties uz kreisās plaukstas locītavas, ametists tā valkātājam dod iespēju redzēt sapņos nākotni. Tas apspiež ļaunas domas un darbības, brīdina par slimību. Ametists piesaista mīlestību un veiksmi, palīdz aizsargāties no dzēruma.

Iegremdējot ametistu karstā ūdenī, tad izņemot un noslaukot, akmens atvieglojot galvassāpes un zobu sāpes, ja to tur pie problemātiskās vietas.

Vislabāk piemērots meditācijai. Māca cilvēku kļūt pazemīgam, lai atvērtos durvis augstākām zināšanām.

Lai novirzītu ametista enerģiju ķermenim, nelielu tā gabaliņu liek trešās acs rajonā, var izdarīt akupresūru, var tīrīt meridiānus. Labi iet kopā ar rozā kvarcu.

Ametists ir miera un līdzsvara akmens. Atbrīvo no alkohola atkarības.

Piemērots gaisa zīmēm: Svariem, Ūdensvīram, Dvīņiem. [8]

Ametistu uzskata par “Akmeņu dvēseli”. Laimes un gudrības akmens.

Ārstē nervu sistēmu, palīdz pret noskaudumu, remdē dusmas, aizkaitinājumu un uzbudinājumu, garīgās sāpes un satraukumu, nomierina un attīra domas, līdzsvaro garastāvokli, aizvada visu elektroierīču elektromagnētisko starojumu. Transformē miesas enerģiju garīgajā. Pasargā no grēkā krišanas. Nomierina domas un kaisles, stiprina atmiņu, koncentrēšanās spēju, piesaista mīlestību un veiksmi. Harmonizē visus apziņas līmeņus, veicina daudzpusīgu personības attīstību, labestību, mīlestību, līdzcietību, cerību, veselību, kā arī iedvesmu un možumu, saprātīgumu un apdomīgu drosmi.

Paaugstina cilvēka enerģētiku, palīdz galvassāpju, migrēnas, smadzeņu asinsvadu, bezmiega, podagras, neauglības, apdegumu, dzimumorgānu, gremošanas orgānu, zarnu trakta slimību gadījumā, regulē asinsriti, aknu un nieru darbību (dzerot ūdeni, kur uz nakti tas atstāts - arī pret saaukstēšanos, kā arī tīra kapilārus).

Attīra asinis, stimulē asinsradi un iedvesmu, pasargā adu no novecošanas un no vasaras raibumiem. Uzlabo sejas krāsu, atjauno un ārstē ādu, padarot to samtainu un maigu. Nostiprina redzi, noņem stresu, palīdz saglabāt atmiņu, stimulē gremošanu. Noņem intoksikāciju, ārstē iekaisumus.

Veicina ap sevi lauku, kas neļauj noreibt un pamudina atteikties no dzeršanas. Pasargā no žūpības un narkomānijas, sliktas ietekmes un maģijas, čūskām un nelietīgiem cilvēkiem.

Ārstē ja ir runas traucējumi un valodas raustīšana, valkājot to 3.,7.,11. mēness dienās (šajās dienās tas ir visstiprākais arī pret citām kaitēm un problēmām (sudraba ietvarā), bet var būt starp citiem akmeņiem arī zelta ietvarā.). Veicina stipru gribu un bezbailību. Palīdz atbrīvoties no skumjām un bēdām, veicina lūgšanas par mīlestību, dod prieku, harmoniju, līdzsvaru. Pasargā no cilvēkiem, kuriem ir tieksme iedzīvoties uz sava tuvākā rēķina. Veicina jūtīgumu un izvēlību saskarsmē. Uzlabo sociālo stāvokli, veicina atzinību mākslas pasaulē, stimulējot smadzeņu labo puslodi. Atklāj viltību un māņus.

Apvieno sevī sarkano un melno, aukstumu un siltumu, veicinot mieru, garīgumu un zināšanas par visu. Liekot to zem spilvena redz labus sapņus. Priekšmeti novietotie virs šī kristāla attīrās un stipri palielina savu enerģētiku, kā arī maina savu enerģētiku no (-) uz (+). Veicina komunikāciju gan personīgajā gan darījumu sfērā. Nedod attīstīties cilvēka sliktajām īpašībām. Jāvalkā un jāattīra periodiski. Saulē var zaudēt savu krāsu. [9]

Ametists - tas ir kvarcs, violetas krāsas no tumša līdz mazliet manāmam. Zem saules gaismas ilgstošas iedarbības tumšais ametists bālē. Indijā ametists skaitījās viens no spēcīgākajiem maģiskiem akmeņiem. Ametista kristāls, kas ir nolikts starp uzacīm, nomierina apziņu, veicinot iekšējā miera sasniegšanu. Uzskata, ka ametists vaicina"trešās acs" atvēršanos. Ar savējo dziedniecisko violeto krāsu ametists apdzēš sirdssāpes un trauksmi, mierina un attīra domas, piepilda auru ar pozitīvu enerģiju un labiem nodomiem. Indijas "Ajūrvēdā" sacīts, ka ametists palīdz kontrolēt emocijas. Uzskata, ka ametists apdala cilvēku ar vērīgumu un palīdz kontrolēt ļaunas domas. Ir uzskats, ka gredzens ar ametistu nes veiksmi sporta sacencībās. Rotas ar ametistiem liek zem spilvena, lai redzētu labus sapņus. Senatnē ametists skaitījās par amuletu pret apreibumu un citiem neatturīgiem veidiem. Viduslaikos šo akmeni dāvināja iemīļotajām. Ametists sirds formā, kas ir iedarīts sudrabā, skaitās par līgavas labāko dāvanu līgavainim. Tāds talismans nes jaunlaulātajām svētību, laimi un mieru uz daudziem gadiem.

Ametists ir miermīlības, patiesības, vaļsirdības simbols. To vajag nēsāt, kad jūs moka trauksmes un dvēselisks nemiers. Vislabāk būs piemērotas tam krelles vai gredzens. Tā iekšējā enerģētika palīdz iegūt sirdsmieru un iekšēju harmoniju, saglabāt veselību. Ja jūs esat iemīlējāties, jūsu izredzētie dāvās jums uzticamu mīlestību. Dažas atraitnes un atraitņi nēsāja ametistu kā zīmi par mūžīgu mīlestību pret laulāto, kuri aizgājuši no dzīves. Ametists tādēļ ir pareizas, uzticīgas mīlestības simbols, dažbrīd viņu sauc par "atraitņu akmeni". Šī akmens nosaukums tulkojumā no sengrieķu nozīmē "nepiedzēries". Runā, ka ametistam ir izcilas spējas, un pati galvenā no tām pasargāt cilvēku no žūpošanas, bet, ja viņš tomēr ie iedzēris- paglābt no apreibuma. Jaukais akmens iesūc sevī vīnu tvaikus, pats paliekot pie tam absolūti neiedzēris un bezrūpīgi-violets.

Ja ametistu nēsāt uz kakla zeltā, tas noved organismu pie enerģētiskā līdzsvara. Ja dzert ūdeni, kurā gremdēts uz nakti ametists, tas palīdzēs pie saaukstēšanās saslimšanām, attīrīs kapilārus, izārstēs aknas un nieres.Ametists tāpat nostiprina atmiņu, ārstē ādu saslimšanas .Ja jums ir tarucējumi nervu sistēmā, akmens palīdzēs pārvaldīt savējās emocijas. Noliksiet ametistu zem spilvena, un tas palīdzēs pret bezmiegu. Nolieciet uz pieres, un tas noņems galvassāpes.

Ametistu vajag nēsāt pastāvīgi, tikai tad viņš patiešām palīdzēs īpašniekam. Tomēr vajag atcerēties, ka šis akmens viegli maina savējo garastāvokli un, ja īpašnieks nēsā viņu konfliktu situāciju laikā - darbā, strīdos ar mājiniekiem, akmens var noskaņoties uz negatīvo enerģētiku un sākt translēt to uz savējo saimnieku. Tādēļ pēc jebkādas konfliktu situācijas izstrādājumu ar ametistu vajag paturēt 5-7 minūtes zem tekoša ūdens, lai akmens nomierinātos.

Ametists sekmē iekšējo redzējumu, attīrot Trešās acs čakru un kroņa čakru, padara auras krāsas skaidrākas. Meditācijas laikā ametists palīdz sasniegt mieru un atslābināšanos, dod miera izjūtu un veicina sapratnes dziļumu. Viņu ir labi nēsāt uz kakla kā krelles vai kaklarotu un kā kulonu uz sudraba ķēdītes vai ādas aukliņas. Ja uz šī akmens ir izgravēts lauva, tad cilvēks būs apveltīts ar neparastu drosmi.

Rekomendācijas un padomi par pareizu akmens izvēli:

  • Vajag piesargāties no blāviem akmeņiem ar atsistajām malām - tie nes nelaimes. Ja jūs paši esat savainojuši savējo ametistu, tad aizstājiet to ar citu - veselu.
  • Izvēlaties stingru akmeni - izturīgs minerāls nesīs pozitīvas enerģētikas lielāku lādiņu un varēs nodrošināt dziļas mīlestību jūtas pret laulātajiem.
  • Izmantot ir vērts tikai to akmeni, kurš jums ir iepaticies. Jums ir jāsajūt īpaša vienotība ar minerālu. Akmens, kurš iepatikās uzreiz, arī ir jūsu. Kad redzēsiet ļoti skaistu minerālu bet, pie tam jums nav nekādu labu izjūtu, neaiztieciet to. Ametistu izraudzīšanās mājokļa aizsardzībai ir ļoti svarīgs darbs, pie akmens izvēles jūsu guļamistabā, vajag būt īpaši uzmanīgam.

Senkrievu rakstos sacīts, ka "ametists... domas sliktas attālina, saprātu labu padara un visās lietās palīdzību dod", "ja kāds no šī akmens uzlējumu izdzers, tas dos neauglīgiem bērnus, un indi nodzēsīs un karakalpus no ienaidniekiem pasargās un novedīs pie uzvaras, un vēl mežonīgu zvēru un putnu ķeršanā palīdz". Gaišredzīgie un parapsihologi īpaši novērtē ametista kristāla spēju atmodināt ekstrasensoras spējas, kas atklāj pasaules noslēpumus. Ametists palīdz mīlestībā, nostiprina maigas jūtas, saudzē tās no atdzišanas. Viņš ir spējīgs pastiprināt intuīciju, piešķirt apņēmību un drosmi, lai pieņemtu svarīgu lēmumu.

Zināms, ka visi dārgakmeņi un pusdārgakmeņi, kas ir apslēpti zemē, ir apveltīti ar īpašu dzīvības spēku, pateicoties kam tie ir augstu vērtējami fen-šui. Un, ja ūdens virza lietas, kas ir saistītas ar bagātināšanu un naudu, tad klinšainas sugas valda pār visu, kam ir sakars ar politiku un ģimenes dzīvi. Dārgakmeņi un pusdārgakmeņi spēlē dzīves spēka uzkrājēju lomu, kurš raida savstarpējās attiecības starp ļaudīm vajadzīgā gultnē. Ametists ir saistīts ar protekciju, augstu stāvošiem draugiem, jūtību pret kontaktiem. Ametista nēsāšana noteiktās lunārās dienās - 3, 7 un 11 palīdz runu netikumu labojumam un kontaktu uzstādīšanai ar ļaudīm, kuri jums ir vajadzīgi, vajadzīgu sakaru uzstādīšanai. Nēsāt viņu vajag uz rokas zeltneša (vīriešiem - labās, sievietēm - kreisās). Kopā ar kalnu kristālu, palīdz apslēptās informācijas atklāšanai. Viņam ir sakars ar laulību - personīgās dzīvesbiedres (dzīvesbiedra) netikumu labošanā. Viņš ir saistīts ar Svariem un tātad ar VII horoskopa māju. Viņa nēsāšanai nepareizā vietā vai veidā var būt ļoti nopietnas sekas jūsu ģimenes dzīvei.

Ja dzert ūdeni, kurā gremdēt uz nakti ametistu, tas palīdzēs pie saaukstēšanās saslimšanām, attīrīs kapilārus, izārstēs aknas un nieres.Ametists tāpat nostiprina atmiņu, ārstē ādu saslimšanas. Ja jums ir vāja nervu sistēma, akmens palīdzēs pārvaldīt savējās emocijas. Noliksiet ametistu zem spilvena, un viņš palīdzēs pret bezmiegu. Nolieciet uz pieres, un viņš noņems galvassāpes. Ametists paaugstina smadzeņu, hipofīzes un vairogdziedzera aktivitāti. Tāpat kā jebkāds dārgakmens, ametists prasa saudzīgu attieksmi. Tādēļ nav obligāti nēsāt viņu cauras diennaktis. Vēl jo vairāk, pastāvīga dārglietu nēsāšana izpildot atšķirīgus darbus vai fiziskus vingrinājumus var kaitēt akmenim vai jūsu rokām.

Ja jūs gribat mazgāt traukus vai grīdu, un jums gribas saglabāt labā izskatā jūsu iemīļoto gredzenu, tad viņu vajag noteikti noņemt, pat, ja darbs aizņems minimums laiku. Bet viss tādēļ, ka akmens kontakts ar tīrošajiem un mazgājošiem līdzekļiem noved pie viņa struktūras izjaukšanas, kā rezultātā tiek zaudēta krāsa un tiek novājināta minerāla izturība. Vajag tāpat atcerēties par to, ka gandrīz visi ametisti nepanes saules gaismu. Tie vienkārši bālē, akmens krāsa bālē vai iegūst dzeltenīgu nokrāsu. Tādēļ nerekomendē ilgi nēsāt izstrādājumus no dotā akmens pie atklātas saules. Glabāt rotas, ne tikai no ametista, vajag speciālā lādītē. Lai labāk saglabātu izstrādājumu, viņu ir labāk ietīt mīkstā audumā, lai nejauši nekaitētu ar citu akmeni. Visi juvelierizstrādājumi ir pakļauti netīrībai, lai cik saudzīgi pret tiem neattiektos. Rotas ar ametistu rekomendē tīrīt ar siltu ūdeni un ne cietu birsti. Kā jau runājās augstāk, ķīmisku līdzekļu pielietojums nav pieļaujams. Daži pie attīrīšanas izmanto ultraskaņu. Ametistam tas tāpat ir nepieņemams, tāpēc ka var tikt sagrauta iekšējā akmens struktūra. Ja pēkšņi rota, kurā ir ielikts ametists salūzt, tad tās salabošanu varēs veikt tikai pēc tam, kad akmens tiks izņemts no ietvara.

Drīz vien pēc tam, kad pie jums nonāks vajadzīgais ametists, viņu ir jāattīra no svešas enerģētikas. Tam nolaidiet akmeni sālītā ūdenī uz septiņām diennaktīm. Ja jūs gribat būt pilnībā pārliecināti par to, ka jūsu ametists pilnībā ir attīrīts, tad ielieciet viņu saules ūdenī, kurš nostāvējis līdz tam trīs stundas saulē. Dienu rituālam vislabāk izvēlēties pēc lunārā kalendāra, ja jums tā nav, tad veiciet rituālu jaunā gada pirmajā vai arī piecpadsmitajā dienā. Rituālu nepieciešams izpildīt agri no rīta, ieteicams līdz pl. 11. Minerāla pamatu apsien ar sarkanu auklu (diegu). Tas jūs simboliski pamodināsiet ametistu, piepildot viņu ar enerģiju. Tad nolieciet akmeni guļamistabā, paslēpjot zem gultas. Piesieniet ametistu ar auklas palīdzību pie jūsu gultas kājiņas, no tās malas, kur jūs parasti guļat. Fen-Šui praksē uzskata, ka tas kalpo par labu aizsardzību no dzīvesbiedra krāpšanas. Ja iespējams, izveidojiet visu tā, lai vīrs gulētu no kreisās gultas puses, bet ametistu piesieniet no labās.

Ametista vārdojums

Tu, atvēsinošais kaislības, Tu, nomierinošais niknumu, Tu, uzmanošais patiesību. Tu, dāvājošais aizmirstības velti, Atklāj savu garu, Lai ieietu Ametista akmenī spēks! Lai notiek tā!

Skaita šo vārdojumu tieši 9 reizes. Apvārdo ametistu ūdens un zemes Zodiaka zīmes tad, kad Saule ir Zivīs, augošā Mēnesī, ceturtdien, pirmajā stundā pēc saulrieta; gaisa un uguns Zodiaka zīmes - zem Strēlnieka, dilstošā Mēnesī uzreiz pēc saullēkta.

Akmens mantra

Kiue lou emjeto hen

Lasa 18 reizes

  • Uz austrumiem - dod aizsardzību sabiedriskā darbībā un attiecībās ar citiem ļaudīm, nodrošina aizsardzību no nelaimes gadījumiem uz ūdens.
  • Uz dienvidiem (skaitās nelabvēlīgs virziens) - tiek izmantots tikai tad, kad jums draud lielas nepatikšanas un jūs gribat, lai šis akmens mīkstinātu to darbību.
  • Uz rietumiem - pasargā no žūpības, apkrāpšanas, ilūzijām, noindēšanas. Dod augstāko Spēku aizsardzību.
  • Ziemeļi tiek izmantoti tikai ārstnieciska akmens spēka pastiprināšanai.

Akmens dvēsele

Ametists ir akmens, kas ir ļoti jūtīgs pret kosmiskām enerģijām. Tādēļ, lai atmodinātu viņā spēku, nepieciešams tikai atvērt ap sevi un viņu tīru plūsmu, kura spēku nofiksē akmenī ar sekojošo vārdu palīdzību.

Burvestību spēkus piesaucu,
Šo Spēku akmenī (akmens vārds) atdzīvinu,
Sasaistošu spēku iemiesojumam,
Lai novērstu visas nelaimes!

Lai notiek tā!

Lasa tieši 9 reizes. Dažbrīd akmens spēka pastiprināšanai lasa 9 dienas pēc kārtas vienā un tajā pašā laikā. Pēc tam akmeni ietin gaišā ceriņkrāsas vai tirkīzzilā audumā un liek uz 9 dienām uz palodzes tā, lai uz šo lupatu kristu saules un mēness stari. Pēc tā šo ametistu var lietot.

Maģisks amuleta pielietojums ar ametistu vīriešiem:

  • rudenī un ziemā labos laikapstākļos līdz saules rietam, lai novērstu tukšus sapņus un fantāzijas, kā arī pie sajaukumiem un nenoteiktības, kas radušies lietās un attiecībās ar ļaudīm;
  • rudenī un ziemā labos laikapstākļos pēc saules rieta, lai pasargātos no liekiem kārdinājumiem, kā arī tiekoties ar cilvēku, kuram gribas iepatikties;
  • rudenī un ziemā, kad apmācies līdz saules rietam, lai iegūtu mieru, kā arī pie nepieciešamības izdarīt svarīgu izvēli;
  • rudenī un ziemā, kad apmācies pēc saules rieta aizsardzībai no sliktiem sapņiem, bet tāpat pie svarīga notikuma vai vēsts gaidām;
  • pavasarī un vasarā labos laikapstākļos līdz saules rietam, lai noņemtu nervu spriegumu;
  • pavasarī un vasarā labos laikapstākļos pēc saules rieta, lai novērstu un pasargātos no galvassāpēm, kā arī pie pārbraukšanas uz jaunu dzīvokli;
  • pavasarī un vasarā, kad apmācies līdz saules rietam aizsardzībai no ļaunas acs, kā arī pie centieniem renovēt sabojātās attiecības ar tuvu cilvēku;
  • pavasarī un vasarā, kad apmācies pēc saules rieta aizsardzībai no buršanām, kā arī pie dzīves apstākļu negaidītām izmaiņām.

Maģisks amuleta pielietojums ar ametistu sievietēm:

  • rudenī un ziemā labos laikapstākļos līdz saules rietam pie nepieciešamības nodarboties ar riskantu lietu;
  • rudenī un ziemā labos laikapstākļos pēc saules rieta attiecību uzlabojumam ar ļaudīm;
  • rudenī un ziemā, kad apmācies līdz saules rietam tādēļ, lai nodrošinātu sev veiksmi;
  • rudenī un ziemā, kad apmācies pēc saules rieta veselības stiprināšanai;
  • pavasarī un vasarā labos laikapstākļos līdz saules rietam attiecību uzlabojumam ar ļaudīm;
  • pavasarī un vasarā labos laikapstākļos pēc saules rieta pie nepieciešamības izdarīt grūtu izvēli, kā arī, lai novērstu nervu un psihiskās saslimšanas;
  • pavasarī un vasarā, kad apmācies līdz saules rietam tādēļ, lai iepatiktos ļaudīm;
  • pavasarī un vasarā, kad apmācies pēc saules rieta pie centieniem izmainīt savējo dzīvi.

Amuleti ar ametistu

Amuleti ar zirga attēlu - kāju stiprināšanai un to lūzumu un saslimšanu novēršanai. Priekš aizsardzības no nieru saslimšanām.
Amuleti ar mežonīgu dzīvnieku attēlu - lai novērstu nelaimes gadījumus.
Amuleti ar putnu attēlu - pie sliktām nojautām.
Amuleti ar zivs attēlu - lai novērstu šķiršanos ar iemīļoto cilvēku. Pie sāpēm locītavās. Aizsardzībai no iedzimtām saslimšanām.
Amuleti ar suns attēlu - aizsardzībai no dzeltenās kaites. Pie nepieciešamības izdarīt svarīgu izvēli. Tādēļ, lai iepatiktos ļaudīm.
Amuleti ar puķu attēlu - aizsardzībai no asins sistēmas saslimšanām. Lai sadzītu brūces, apdegumi.
Amuleti ar koku attēlu - lai attīrītu un atjauninātu organismu.
Falliskie amuleti - pie sliktām nojautām. Aizsardzībai no infekciozām saslimšanām, audzējiem.
Amuleti ar saules attēlu - lai novērstu nelaimes gadījumus.
Amuleti ar mēness attēlu - pie dzīves apstākļu pēkšņām izmaiņām. Priekš aizsardzības no intrigām.
Amuleti ar zvaigžņu un komētu attēlu - pie svarīga notikuma vai vēsts gaidām. Aizsardzībai no reimatisma.
Amuleti ar uguns attēlu - aizsardzībai no asins sistēmas saslimšanām.
Amuleti ar ūdens, viļņu, avotu attēlu - lai apvaldītu kaislības un sliktas domas. Lai novērstu nelaimes gadījumus.
Amuleti ar ieroča attēlu - aizsardzībai no tuberkulozes.
Amuleti ar pils (tempļu) attēlu - aizsardzībai no iedzimtajām saslimšanām.

Amuleti ar drakonu, kentauru, sirēnu attēlu - tādēļ, lai atbrīvotos no bailēm. [18]

Ametists – akmens, kas pasargā no skurbuma.

Zinātnieki uzskata, ka nosaukums „ametists” radies no grieķu vārda „amethystos”, kas nozīmē „neapreibināms”, „izturīgs pret skurbumu”. Šis akmens patiešām izsenis tiek uzskatīts par vislabāko amuletu pret kaitīgiem ieradumiem, un jau antīkajā pasaulē ametista gredzenus uzvilka pirms sēšanās pie galda, lai saglabātu skaidru prātu. Turklāt bija ticējums, ka, dzerot no ametista kausa, nav iespējams saindēties. Citi ametista nosaukumi: dievmātes akmens, arhiereju akmens.

Ārstnieciskās īpašības:

Ametists pasargā no skurbuma, ar to glauda krunciņas, lai tās nekļūtu dziļākas, noņem vasarraibumus, ārstē apdegumus un nervu sistēmas traucējumus. Ametista ārstnieciskās īpašības, neskaitot spēju pasargāt īpašnieku no pārliekas aizraušanās ar spirtotiem dzērieniem, ir visai plašas. Ametista amuletus nēsā, lai pasargātos no lipīgu slimību epidēmijas. Tas noder arī kā pretlīdzeklis grumbām un, lai cik dīvaini nešķistu, arī vasarraibumiem. Lai atbrīvotos no šiem trūkumiem, „slimās vietas” regulāri jāglauda ar ametista kristālu. Mūsdienās ar ametista palīdzību ārstē nervu sistēmas traucējumus un depresiju, atjauno miega ritmu – pēdējā gadījumā ametists ir jānovieto zem spilvena. Akmens palīdz arī atjaunot ādu pēc apdegumiem, ārstē izvadorgānu un dzimumorgānu saslimšanas, stiprina imunitāti, kā arī uzlabo redzi, ja to nēsā auskaros.

Senajā Romā ametistu lika vīna glāzē, jo uzskatīja, ka tas pasargā cilvēkus no nekontrolējamas pļēgurošanas un pat neitralizē indes iedarbību. Izstrādājumus ar ametistu nēsāja epidēmiju laikā, jo ticēja, ka tas neļauj infekcijai iekļūt īpašnieka organismā. Pūšļotāji gatavoja „ametista dzērienu”: vairākus akmeņus ielika ūdens traukā un atstāja pa nakti, pēc tam šo uzlējumu deva dzert pacientiem ar augstu temperatūru un dažādiem iekaisumiem. Mūsdienās ametistu izmanto litoterapijā, lai uzlabotu asinsriti smadzenēs, ārstētu bezmiegu, nemiera sajūtu un nervu sabrukumu. Uzskata, ka ametista nēsāšana uz labās rokas zeltneša stiprina imunitāti, auskaros – palīdz uzlabot redzi.

Maģiskās īpašības:

Enerģētiskā plāksnē ametists pirmām kārtām palīdz iegūt līdzsvaru un iekšēju harmoniju. Tas kalpo kā lieliskas zāles pret dvēseles sāpēm, bailēm, nelaimīgu mīlestību, pārliecības trūkumu par saviem spēkiem – šai gadījumā ametists jānēsā kā piekariņš vai kulons saules pinuma rajonā. Tiek uzskatīts, ka, uzdāvinot ametistu mīļotajam cilvēkam, akmens izraisīs viņā atbildes jūtas; ģimenes attiecībās ametists nodrošina mieru, vienprātību un uzticību. Ametistu uzskata arī par pasaules izzināšanas akmeni, kas sniedz gudrību, saasina intuīciju un attīsta prātu. Cilvēkiem, kas nodarbojas ar biznesu, ametists palīdz iegūt augstāko spēku aizbildniecību – tas izsenis pazīstams kā „caru žēlsirdību pievelkošs” akmens. Uzņēmējus ametists pasargā no neveiksmēm, mantas izšķērdēšanas, palīdz ātri kļūt bagātiem. Noderīgs šis akmens ir arī karavīriem – padara tos drosmīgus un kaujā neuzvaramus, neļauj veikt nepārdomātas darbības. Radošiem ļaudīm ametists sniedz iedvesmu un jaunas idejas. Vēl kāda savdabīga ametista īpašība – „prasme” pasargāt sējumus no stihiskām nelaimēm un kukaiņu uzbrukumiem un „valdīt pār vējiem”.

Ametists – akmens, kas palīdz attīstīt cilvēka spējas, atvērt durvis uz augstākām sfērām, sasniegt visuma gudrību. Par šī akmens maģiskajām īpašībām ir minēts jau seno šumeru rakstu plāksnītēs. Tur teikts, ka ametists spēj izraisīt mīlestību pret tā dāvinātāju, pat ja dāvanas saņēmējs pirms tam bijis iemīlējies citā cilvēkā, tādēļ precētiem vai saderinātiem ļaudīm nekādā gadījumā nevajadzētu pieņemt dāvanā izstrādājumus ar šo pusdārgakmeni. [34]

Laimes un veselības simbols, aizdzen bailes un nemieru, attīra auru, dod labus sapņus, savam nēsātājam vairo pievilcību, attīra no negatīvās enerģijas.

Akmens ieteicams šādām zodiaka zīmēm: dvīņi, ūdensvīrs, svari.

Agrāk ametistu ierindoja starp vērtīgākajiem dārgakmeņiem līdzās dimantam, safīram, rubīnam un smaragdam. Kopš bagātīgu atradņu atklāšanas vairākās pasaules valstīs (piem. Brazīlijā) tas zaudējis lielu daļu agrākās vērtības. Tomēr šis fakts nemazina ametistam piemītošās dārgakmens īpašības.

Tas ir augstāko lietu izpratnes simbols - augsta ranga katoļu baznīcas amatpersonas nereti mēdz nēsāt gredzenu ar lielu ametistu. Senajā Grieķijā un Senajā Romā un viduslaiku Eiropā ametistu uzskatīja par spēcīgu līdzekli pret dzērumu - tāpēc no ametista tika izgatavotas arī vīna glāzes. Leonardo da Viņči ir rakstījis, ka ametists palīdz atvairīt ļaunas domas un palielina inteliģenci. [18]

Ametists – šis ir vērtīgākais no kvarcu grupas minerāliem. Brīnišķīgs akmens, kas sastopams dažādās violeto toņu nokrāsās. Visvērtīgākie skaitās tumši violetās krāsas ametisti. Ametists tiek tradicionāli uzskatīts par februārī dzimušo cilvēku akmeni, tomēr tas noderēs ikvienam, kas vēlas veicināt savu garīgo izaugsmi. Tiek apgalvots arī, ka ametists palīdz atvērt trešo aci, tādā veidā ļaujot vēl dziļāk ieskatīties savā būtībā un apkārt notiekošajā realitātē. Ametista nosaukums ir cēlies no grieķu vārda amethystus, kas nozīmē „nepiedzēries”, „nesaindējies”, tādēļ ametists tiek saistīts arī ar garīgo un fizisko attīrīšanos, bloku noņemšanu no čakrām. Īpaši svarīgs šis akmens ir sestajai jeb trešās acs čakrai un septītajai jeb kroņa čakrai. Lai atvērtu trešo aci vai vienkārši noņemtu galvassāpes, paturi rotaslietu ar ametistu 30-60 sekundes pie pieres un tad vari to likt atpakaļ ierastajā vietā. Ametists zem spilvena palīdzēs arī izbaudīt saldāku miegu. Ametistu iesaka arī aizkuņģa dziedzera saslimšanu ārstēšanā.

Ja nēsājot ametists ir palicis nespodrs, to vari notīrīt ziepjūdenī izmantojot maigu birstīti, noskalo siltā ūdenī un nosusini ar maigu audumu. [18]

Ametists – piemīt milzīgs spēks, lai ārstētu un aizsargātu, attīra auru, nostiprina nervu sistēmu, nomierina, palīdz domāt. Veido vairākus slāņus aizsardzībai pret stresiem, noņem naidu, palīdz cīnīties ar bailēm. Uztraukuma gadījumos nomierina, noņem depresiju, novērš fiziskās sāpes, cīnās ar celulītu. Palīdz sliktas dzirdes gadījumos, nervu sistēmas saslimšanas gadījumos, paaugstina izstrādāt hormonus. [20]

Ametists pasargā no skurbuma, ar to glauda krunciņas, lai tās nekļūtu dziļākas, noņem vasarraibumus, ārstē apdegumus un nervu sistēmas traucējumus. Ametista ārstnieciskās īpašības, neskaitot spēju pasargāt īpašnieku no pārliekas aizraušanās ar spirtotiem dzērieniem, ir visai plašas. Ametista amuletus nēsā, lai pasargātos no lipīgu slimību epidēmijas. Tas noder arī kā pretlīdzeklis grumbām un, lai cik dīvaini nešķistu, arī vasarraibumiem. Lai atbrīvotos no šiem trūkumiem, „slimās vietas” regulāri jāglauda ar ametista kristālu. Mūsdienās ar ametista palīdzību ārstē nervu sistēmas traucējumus un depresiju, atjauno miega ritmu – pēdējā gadījumā ametists ir jānovieto zem spilvena. Akmens palīdz arī atjaunot ādu pēc apdegumiem, ārstē izvadorgānu un dzimumorgānu saslimšanas, stiprina imunitāti, kā arī uzlabo redzi, ja to nēsā auskaros.

Senajā Romā ametistu lika vīna glāzē, jo uzskatīja, ka tas pasargā cilvēkus no nekontrolējamas pļēgurošanas un pat neitralizē indes iedarbību. Izstrādājumus ar ametistu nēsāja epidēmiju laikā, jo ticēja, ka tas neļauj infekcijai iekļūt īpašnieka organismā. Pūšļotāji gatavoja „ametista dzērienu”: vairākus akmeņus ielika ūdens traukā un atstāja pa nakti, pēc tam šo uzlējumu deva dzert pacientiem ar augstu temperatūru un dažādiem iekaisumiem. Mūsdienās ametistu izmanto litoterapijā, lai uzlabotu asinsriti smadzenēs, ārstētu bezmiegu, nemiera sajūtu un nervu sabrukumu. Uzskata, ka ametista nēsāšana uz labās rokas zeltneša stiprina imunitāti, auskaros – palīdz uzlabot redzi.

Enerģētiskā plāksnē ametists pirmām kārtām palīdz iegūt līdzsvaru un iekšēju harmoniju. Tas kalpo kā lieliskas zāles pret dvēseles sāpēm, bailēm, nelaimīgu mīlestību, pārliecības trūkumu par saviem spēkiem – šai gadījumā ametists jānēsā kā piekariņš vai kulons saules pinuma rajonā. Tiek uzskatīts, ka, uzdāvinot ametistu mīļotajam cilvēkam, akmens izraisīs viņā atbildes jūtas; ģimenes attiecībās ametists nodrošina mieru, vienprātību un uzticību. Ametistu uzskata arī par pasaules izzināšanas akmeni, kas sniedz gudrību, saasina intuīciju un attīsta prātu. Cilvēkiem, kas nodarbojas ar biznesu, ametists palīdz iegūt augstāko spēku aizbildniecību – tas izsenis pazīstams kā „caru žēlsirdību pievelkošs” akmens. Uzņēmējus ametists pasargā no neveiksmēm, mantas izšķērdēšanas, palīdz ātri kļūt bagātiem. Noderīgs šis akmens ir arī karavīriem – padara tos drosmīgus un kaujā neuzvaramus, neļauj veikt nepārdomātas darbības. Radošiem ļaudīm ametists sniedz iedvesmu un jaunas idejas. Vēl kāda savdabīga ametista īpašība – „prasme” pasargāt sējumus no stihiskām nelaimēm un kukaiņu uzbrukumiem un „valdīt pār vējiem”.

Ametists – akmens, kas palīdz attīstīt cilvēka spējas, atvērt durvis uz augstākām sfērām, sasniegt visuma gudrību. Par šī akmens maģiskajām īpašībām ir minēts jau seno šumeru rakstu plāksnītēs. Tur teikts, ka ametists spēj izraisīt mīlestību pret tā dāvinātāju, pat ja dāvanas saņēmējs pirms tam bijis iemīlējies citā cilvēkā, tādēļ precētiem vai saderinātiem ļaudīm nekādā gadījumā nevajadzētu pieņemt dāvanā izstrādājumus ar šo pusdārgakmeni.

Daudzas tautas uzskata ametistu par miermīlības, vaļsirdības, patiesuma un tikumības simbolu. Šī akmens īpašnieks var būt pārliecināts par sava izredzētā (vai izredzētās) uzticību un jūtu patiesumu.

Ametistu vajadzētu nēsāt visu laiku, tikai tad akmens patiešām palīdzēs tā īpašniekam. Tomēr jāatceras, ka šis pusdārgakmens ātri maina „savu noskaņojumu” un, ja īpašnieks to ir valkājis konfliktsituāciju vai strīdu laikā, akmens var noskaņoties uz negatīvas enerģijas viļņa un sākt to raidīt saimnieka virzienā. Lai no tā izvairītos, pēc jebkura konflikta izstrādājums ar ametistu 5–7 minūtes jāpatur zem tekoša ūdens strūklas, lai akmens varētu nomierināties.

Indijā ametists vienmēr ticis uzskatīts par vienu no spēcīgākajiem maģiskajiem akmeņiem. Ametista kristāls, kas novietots starp uzacīm, nomierina apziņu, palīdz gūt iekšēju mieru. Uzskata, ka ametists rosina „trešās acs” atvēršanos – t.i., palīdz iegremdēties visu redzošās zemapziņas dzīlēs.

Ametistu kā talismanu var izmantot, gan nēsājot rotaslietās, gan arī novietojot mājās violeta akmens gabalu vai kādu izstrādājumu no tā. Tas veiksmīgi attīra un harmonizē atmosfēru, atbrīvo no negatīvas enerģijas. Uz ametista kristāla ieteicams pa nakti novietot rotaslietas, lai noņemtu no tām pa dienu uzkrāto negatīvo enerģiju un atjaunotu to enerģētiku. Ametista rotaslietas nevajadzētu paslēpt lādītē – arī tās attīra telpu no svešas ietekmes. Kā talismanu ametistu izmanto, lai pasargātos no augstākstāvošu personu dusmām un neapmierinātības. Ametistu ieteicams nēsāt uz zeltneša, sievietēm – uz kreisās rokas, vīriešiem – uz labās.

Vēl ametistam piemīt nepārspējams pastāvīgums, viengabalainība. Safīri mēdz būt ne tikai zili, dimanti – ne tikai bezkrāsaini, topāzi, opāli un turmalīni sastopami ļoti dažādās nokrāsās, tāpēc tos ir viegli sajaukt, un tā bieži vien notika senos laikos, kad nebija precīzu metožu akmens struktūras noteikšanai. Bet ametists ir gājis cauri laikiem nemainīgs – tā violeto mirdzumu uzreiz atpazīst un iemīl. Iespējams, tas ir vēl viens iemesls, kādēļ ametists ir kļuvis par cilvēka labāko īpašību – nesavtīgas mīlestības, uzticības un godīguma – simbolu. Jo tikai ļoti viengabalains un uz sīkumiem nesadrumstalots cilvēks var kļūt par dvēseles ganu un atbalstu pārējiem; bieži vien patiess spēks izpaužas nevis skaļi un izaicinoši, bet klusi un ar pārliecību, un tas, kas nav pamanāms apžilbinoši spožā saules gaismā, kļūst skaidri pamanāms ametista violetajā nokrēslā. [54]

  • Kopš seniem laikiem tiek dēvēts par garīguma akmeni
  • Palīdz prāta darbībai, uzlabo atmiņu, nomierina pārāk aktīvas domas
  • Lielisks attīrītājs un dziednieks, pašattīrošs akmens
  • Pasargā no vides radīta stresa, dāvā mieru un atpūtu
  • Dod emocionālu stabilitāti, mazinot dusmas un nemieru
  • Meditācijas laikā dod piekļuvi citām dimensijām un realitātēm
  • Bezmiega, nemiera un nervu sabrukuma ārstēšana
  • Veicina ap sevi lauku kas neļauj noreibt un pamudina atteikties no dzeršanas
  • Pasargā no žūpības un narkomānijas
  • Nēsājot kabatā pasargā no ērču kodumiem
  • Ar neapstrādātu ametistu var uzlādēt ūdeni un arī dziedināt ādas problēmas

Ārstnieciskās īpašības

  • Pastiprina organisma attīrīšanos, stiprina imūnsistēmu
  • Mazina galvassāpes un migrēnu, uzlabo smadzeņu asinsriti
  • Pasargā ādu no novecošanas, uzlabo sejas krāsu, atjauno un ārstē ādu
  • Pie ādas problēmām – saslapina neapstrādātu ametistu ar siekalām vai ūdeni un katru dienu ierīvē problemātiskās vietas
  • Atbrīvo no vasaras raibumiem un pigmenta plankumiem
  • Ārstē runas traucējumus un valodas raustīšanos
[26]
VarietāteJoslainais ametists[2], Ševrona ametists[2]
Ļoti saderKoraļi[17], Jolīts[5]
SaderAvanturīns[17], Berils[17], Heliotrops[17], Kalnu kristāls[17], Lazurīts[17], Mēnessakmens[17], Opāls[17], Pērles[17], Serdoliks[17], Tirkīzs[17], Akva Aura[5], Akvamarīns[17], Arfvedsonīts[5], Čaroīts[5], Dimants[5], Epidots[5], Kakoksenīts[5], Merlinīts[5], Praziolīts[5], Purpurīts[5], Stihtīts[5], Sudraba925 topāzu gredzens 17[5], Sugilīts[5]
Krāsa Gaiši sarkani violeta[37], Gaiši violeta[2], Violeta[5][4][37], Purpursarkana[2][37]
Spīdums Stikla[58]
Caurspīdīgums Caurspīdīgs[37], Puscaurspīdīgs[37]
Cietība 7[56][37][58]
Čakra 6. trešās acs (Third Eye) Adžnu[3][4][26][58][56], 7. vainaga (Crown) Sahasrara[3][5][4][26]
Vibrācija 3[3][4]
Stihija Gaiss[3][7][26], Ūdens[3][26]
Zodiaks Zivis (Pisces)[3][5][4], Udensvīrs (Aquarius)[3][7][5][4][58][56], Mežāzis (Capricorn)[3][5][4], Strēlnieks (Sagittarius)[3], Skorpions (Scorpio)[3], Svari (Libra)[3][7][58][56], Jaunava (Virgo)[3][4], Dvīņi (Gemini)[7][58][56], Auns (Aries)[3][5]
Planētas Neptūns[7], Saturns[7][5], Venēra[7]
Ercengelis Azraels[3], Jeramiels[3], Mihaels[3], Zadkiels[3]
Enerģija Aizsardzības[5], Dziedināšanas[5], Spēju[5], Uzņēmīgā Iņ (uzņem enerģiju)[56]
Kaites Vārgums[4], Vēzis[4], Vielmaiņa[4][33], Vīrusi[4], Trauma[4], Sadzīšana[4], Sadzīšana pēc operācijas[4], Sāpes[4], Sapņi[4], Sasitumi[4], Smadzenes[4], Smadzeņu asisnsrite[58], Smēķēšana[4], Reimatisms[9], Parazīti[4], Pārlieku iecietība[4], Pietūkums[4], Plaušas[4], Podagra[9], Psoriāze[4][9], Pūtītes[4][9], Nervi/nervozums[58], Nieze[4], Matu izkrišana[9], Miegs[4], Migrēna[9][4], Miršana[4], Murgi[4], Labklājība[4], Kaitīgs ieradums[4], Imūnsistēma[4][33], Išiass[9], Galvassāpes[4], Gremošana[4], Grumbas[4], Hiperaktivitāte[4], Hipofīze[4], Hormonu ražošana[4], Ēdes[4], Ekzēma[4], Elpošanas ceļi[4], Emfizēma[4], Endokrīnā sistēma[33][4], Diabēts[9], Drudzis[9], Dzirdes traucējumi[4], Bezmiegs[4][58][9], Āda[4], Ādas iekaisums[4], Alkoholisms[4], Apdegumi[4], Asinis[4], Asinsrites sistēma[33], Atmiņa[4], Audzēji[4], Ausis[4], Mazasinība[9], Paaugstināts asisnsspiediens[9], Pazemināts asinsspiediens[9], Saules apdegumi[9]
Emocionālā ietekme Zaudējums[4], Tikt galā[4], Emocionālās sāpes[4], Stresu samazina[4], Rāmums[4], Izkliedē negativitāti[4], Nemiers[4], Nesavtīgs[4], Niknums[4], Mierīgums[4], Mīlestība[4], Motivācija[4], Murgi[4], Koncentrēšanās[4], Izlēmība[4], Epifīze[4], Dusmas[4], Bailes[4], Balanss[4], Bēdas[4]
Garīgā ietekme Vibrācijas kāpināšana[4], Vizualizācija[4], Telekinēze[4], Meditatīvs stāvoklis[4], Psihiskās spējas[4], Sapņi[4], Meditācija ar mirušajiem[4], Mīlestība[4], Intuīcija[4], Harmonija[4], Gudrība[4], Augstākais es[4], 7. vainaga čakra[4], Iekšējais bērns[4], Aizsardzība[4], Apziņa[4], Apzināšanās[4], Astrālie ceļojumi[4], Sapņu atmiņa[4]
Gada-dienas akmens 6[5]
Dzimšanas akmens Novembris[5], Februāris[5]
Minerālu klase Silikāti, tektosilikāti[4]
Ķīmiskā formula SiO2, silīcija dioksīds[2][37][58]
Blīvums (g/cm3) 2,6[56][58], 2,7[37]
Atradnes Afganistāna[37], Armēnija[14], ASV[2][37][56][14], Austrālija[14], Azerbaidžāna[14], Birma[37], Bolīvija[4][37], Brazīlija[2][4][37][56][14], Indija[4][37][14], Itālija[2], Kanāda[2][37], Kanāda-Kvebeka[37], Kenija[37], Ķīna[4], Koreja[37], Krievija[2], Krievija-Austrumsibīrija[37][14], Krievija-Kola[37][56][14], Krievija-Tālie Austrumi[37], Krievija-Urāli[37][14], Madagaskara[4][37][56][14], Meksika[2][4][37], Namībija[37], Nigērija[37], Peru[37], Šrilanka[37][56][14], Tanzānija[4], Urugvaja[2][4][37][56][14], Vācija[2], Vidusāzija[14], Zimbabve[14]
Komentāri
Pievienot komentāru